Zprávy / Pozvánky

All star team Savak v Kabinetu Múz

All star team Savak v Kabinetu Múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2016

All star team Savak (čti "sah-vawk") složený z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel, Silent Majority, The Cops, vznikl v roce 2015 a na svém kontě má letošní debutovou desku Best of Luck in Future Endeavors.

"Punk plus... something else," tak popisuje velmi výstižně v jednom rozhovru svoji hudbu kytarista/zpěvák Sohrab Habibion. Kořeny v raném 80's HC bereme jako samozřejmost (cover MDC mluví za vše) od lidí s Dischord kořeny. Ale jak už v předešlé kapele Obits, kde vystopujeme hned tři členy, byl hudební vliv okořeňen napříč žánry (klasický r'n'r, blues, garage punk, indie rock, post-punk) tak i časovým obdobím. Hudební minulost se tentokrát ozývá snad ještě víc. Savak samotné by snad šlo přirovnat k boxerskému zápasníkovy, který po svém právě proběhlém zápase počítá v zákulisí své rány.


Nahromaděný adrenalin vS. touha vrátit svůj vnitřní koloběh do přirozeného stavu a tepu. Obits před pár lety v brněnském Yachtu, nadchli pořadatele svoji pokorou, osobitým humorem a lačností po muzice. Přítomné návštěvníky pak omráčili kytarovou souhrou, přirozenou jednoduchostí a hudbou, která strašně "makala" ačkoliv byla vlastně zcela oproštěna touhou po hledání inovace zakaždou cenu. A to je přesně to, co očekáváme i tentokrát od Savak.Evropské turné s kapelou odjede bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles, Soulside, Bellini, ex-Obits).

Orlovské trio Pacino funguje jako stroj času, který nás teleportuje do zlatého období devadesátek. Indie rock, post-punk, emo, grunge. Melancholie, kytarové vybrnkávačky, české texty a k tomu přirozený tok energie. Období, které ohraničují kapely Sebadoh, Polvo, Van Pelt a vydavatelství Sub Pop / Touch and Go. Když už město Orlová tak samozřejmě s členem Anne M. Christiansen.

Info

Savak (us)
Support: Pacino
22. 10. 2016 20:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1092696150778552
www.facebook.com/kabinetmuz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články