Zprávy / Pozvánky

All star team Savak v Kabinetu Múz

All star team Savak v Kabinetu Múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2016

All star team Savak (čti "sah-vawk") složený z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel, Silent Majority, The Cops, vznikl v roce 2015 a na svém kontě má letošní debutovou desku Best of Luck in Future Endeavors.

"Punk plus... something else," tak popisuje velmi výstižně v jednom rozhovru svoji hudbu kytarista/zpěvák Sohrab Habibion. Kořeny v raném 80's HC bereme jako samozřejmost (cover MDC mluví za vše) od lidí s Dischord kořeny. Ale jak už v předešlé kapele Obits, kde vystopujeme hned tři členy, byl hudební vliv okořeňen napříč žánry (klasický r'n'r, blues, garage punk, indie rock, post-punk) tak i časovým obdobím. Hudební minulost se tentokrát ozývá snad ještě víc. Savak samotné by snad šlo přirovnat k boxerskému zápasníkovy, který po svém právě proběhlém zápase počítá v zákulisí své rány.


Nahromaděný adrenalin vS. touha vrátit svůj vnitřní koloběh do přirozeného stavu a tepu. Obits před pár lety v brněnském Yachtu, nadchli pořadatele svoji pokorou, osobitým humorem a lačností po muzice. Přítomné návštěvníky pak omráčili kytarovou souhrou, přirozenou jednoduchostí a hudbou, která strašně "makala" ačkoliv byla vlastně zcela oproštěna touhou po hledání inovace zakaždou cenu. A to je přesně to, co očekáváme i tentokrát od Savak.Evropské turné s kapelou odjede bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles, Soulside, Bellini, ex-Obits).

Orlovské trio Pacino funguje jako stroj času, který nás teleportuje do zlatého období devadesátek. Indie rock, post-punk, emo, grunge. Melancholie, kytarové vybrnkávačky, české texty a k tomu přirozený tok energie. Období, které ohraničují kapely Sebadoh, Polvo, Van Pelt a vydavatelství Sub Pop / Touch and Go. Když už město Orlová tak samozřejmě s členem Anne M. Christiansen.

Info

Savak (us)
Support: Pacino
22. 10. 2016 20:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1092696150778552
www.facebook.com/kabinetmuz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

Promoe s novou deskou ve Futuru

redakce 15.11.2019

Rekordman v počtu koncertů v Čechách z řad zahraničních rapperů? Promoe přijíždí do pražského Futurum Music Baru.

Kapela 10 000 Russos se vrací do Prahy se třetím albem

redakce 15.11.2019

Jestli zařadíte 10 000 Russos mezi drone rock, krautrock nebo ostrý shoegaze je vlastně jedno, klíčové je zažít je naživo.

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.