Zprávy / Pozvánky

All star team Savak v Kabinetu Múz

All star team Savak v Kabinetu Múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2016

All star team Savak (čti "sah-vawk") složený z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel, Silent Majority, The Cops, vznikl v roce 2015 a na svém kontě má letošní debutovou desku Best of Luck in Future Endeavors.

"Punk plus... something else," tak popisuje velmi výstižně v jednom rozhovru svoji hudbu kytarista/zpěvák Sohrab Habibion. Kořeny v raném 80's HC bereme jako samozřejmost (cover MDC mluví za vše) od lidí s Dischord kořeny. Ale jak už v předešlé kapele Obits, kde vystopujeme hned tři členy, byl hudební vliv okořeňen napříč žánry (klasický r'n'r, blues, garage punk, indie rock, post-punk) tak i časovým obdobím. Hudební minulost se tentokrát ozývá snad ještě víc. Savak samotné by snad šlo přirovnat k boxerskému zápasníkovy, který po svém právě proběhlém zápase počítá v zákulisí své rány.


Nahromaděný adrenalin vS. touha vrátit svůj vnitřní koloběh do přirozeného stavu a tepu. Obits před pár lety v brněnském Yachtu, nadchli pořadatele svoji pokorou, osobitým humorem a lačností po muzice. Přítomné návštěvníky pak omráčili kytarovou souhrou, přirozenou jednoduchostí a hudbou, která strašně "makala" ačkoliv byla vlastně zcela oproštěna touhou po hledání inovace zakaždou cenu. A to je přesně to, co očekáváme i tentokrát od Savak.Evropské turné s kapelou odjede bubeník Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Paramount Styles, Soulside, Bellini, ex-Obits).

Orlovské trio Pacino funguje jako stroj času, který nás teleportuje do zlatého období devadesátek. Indie rock, post-punk, emo, grunge. Melancholie, kytarové vybrnkávačky, české texty a k tomu přirozený tok energie. Období, které ohraničují kapely Sebadoh, Polvo, Van Pelt a vydavatelství Sub Pop / Touch and Go. Když už město Orlová tak samozřejmě s členem Anne M. Christiansen.

Info

Savak (us)
Support: Pacino
22. 10. 2016 20:00
Kabinet MÚZ, Brno

www.facebook.com/events/1092696150778552
www.facebook.com/kabinetmuz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace