Zprávy / Pozvánky

Ambientní milovníci knedlíků Arms and Sleepers na Flédě

Ambientní milovníci knedlíků Arms and Sleepers na Flédě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.01.2015

Bostonské ambient trip-hopové duo Max Lewis a Mirza Ramic aka Arms and Sleepers se na scéně pohybuje již deset let. Nyní příváží do Evropy albovou novinku Swim Team, kterou představí i v Brně. "Album od předchozích výrazně liší, fanoušci na něm najdou preciznější, ucelenější kompozice, které se více zaměřují na beaty. Navíc v nich používáme jiné synťákové zvuky než dříve," popisuje Mirza Ramic. Albem vzdává kapela hold svým dětským láskám - instrumentálnímu hiphopu a r'n'b, a na koncert zve s tím, že jde o jejich zatím nejdynamičtější album. Americké hosty podpoří projekt Aleff pražského producenta Ondřeje Gáška a live premiéra brněnského dua Himalayan Dalai Lama. Koncert začne v brněnské Flédě v pondělí 26. ledna od 20 hodin.


Max Levis a Mirza Ramic se v metropoli amerického státu Massachusetts Bostonu v roce 2006 odpojili od post-rockové sestavy The List Exist, aby vytvořili vlastní kreativní duo. Název Arms and Sleepers podle Mirzy reflektuje naši minulost, přítomnost i budoucnost. "Zatímco jedni mají zbraně, bojují a vraždí (arms), jiní to všechno ignorují (sleepers)..." V dnešních dnech je to až mrazivě přesné pojmenování, mimochodem... Arms and Sleepers mají za sebou 11 velmi dobře přijímaných EP a Swim Team, se kterým do Brna přijíždějí, je jejich pátým řadovým albem.


Kromě schopnosti stručné výstižné společenské analýzy, kterou dokázali včlenit do názvu, však hlavně disponují velkou hudební kreativitou, jejich silnou stránkou je i vizuální část jejich show, na originálních videoprojekcích se podílí bostonský vizuální umělec Dado Ramadani.

A také jim nechybí smysl pro humor: Na svém facebookovém profilu definují svůj styl jako "do re mi fa so la ti do". A Mirza Ramic dal nedávno najevo v rozhovoru pro FMZine, že v naší vlasti si našel novou lásku (byť zatím zřejmě jen kulinární): "I always get svíčková with houskový knedlíky never with bramborový knedlíky. But I like them both. I’d like to have svíčková with bramborový knedlíky."

Info

Arms and Sleepers (us)
Support: Aleff + Himalayan Dalai Lama
26. 1. 2015 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 120,- v předprodeji / 150,- na místě

www.facebook.com/events/552327254904500
www.facebook.com/armsandsleepers
www.armsandsleepers.com
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace