Zprávy / Pozvánky

Americká indiefolková kapela Florist zahraje v botanické

Americká indiefolková kapela Florist zahraje v botanické

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.04.2023

Kde jinde uspořádat koncert křehké kytarovky než v botanické zahradě? Areál pražského učiliště Jarov zažije 20. června premiérové vystoupení ceněné americké čtveřice Florist, která zde představí loňské eponymní album. Pro Florist je signifikantní křehká intimita, jemná lyrika i něžné kytary. Brooklynská kapela v čele s Emily Sprague vydala po deseti letech na scéně svou čtvrtou dlouhohrající desku, která zachycuje prchavé okamžiky, chvíle blízkosti i melancholické vzpomínky. Čtveřice natáčela album společně v pronajatém domě v Hudson Valley, do výsledného zvuku se tak promítají spontánní nápady i společně rozvíjené motivy.

Přátelství stojící na pozadí tvorby Florist pěstuje americké uskupení už od prvního EP We Have Been This Way Forever. Album Emily Alone, které vyšlo v roce 2019 spolu s krátkým atmosférickým filmem, zařadil magazín Pitchfork do kategorie Best New Music. A chválou nešetřil ani v případě alba z loňska: „Na albu můžete postupně objevovat všechny jeho složky: setkávání členů kapely, vznik písní i lesy samotné. [...] Florist jsou dokument toho, na čem nejvíc záleží a co plápolá do noci.“

Info

Florist (us)
20. 6. 2023, 19:30
Botanická zahrada SOŠ Jarov, Pod Táborem 17, Praha 9
fb event

foto: V Haddad

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace