Zprávy / Pozvánky

Americký indie písničkář Aaron Roche v dejvické Klubovně

Americký indie písničkář Aaron Roche v dejvické Klubovně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.03.2018

Indie singer-songwriter Aaron Roche, který má za sebou spolupráci s umělci formátu Sufjana Stevense nebo Anohni, vystoupí se svým sólovým projektem v pražské Klubovně a bude to jediná česká zastávka na právě probíhajícím evropském turné k HaHa HuHu. Supportu se zhostí frontman Houpacích koní Jiří Imlauf, který odehraje akustický set, a také francouzský slackerpopový písničkář Simon Dougé alias Gepsiz.

Aaron Roche žije a tvoří v Brooklynu, kde se stal pevnou součástí tamní plodné hudební scény. Kromě zmíněných živých spoluprací má na kontě také sedmipalcový singl Cyclocardoray s R. Stevie Moorem a Shahzadem Ismailym nebo žánrově variabilní EP plainspeak, které nahral spolu se skladatelem Timem Hinckem.

V září loňského roku spatřilo světlo světa Rocheovo první „velké“, žánrově opět těžko zařaditelné album HaHa HuHu. Na něm jedinečným způsobem kombinuje subtilní indie písničkářství se zvukovými experimenty a freakfolkovou výstředností. „Podobně jako Lennonův Plastic Ono Band to není lehké na poslech, ani to není vždycky pěkné, ale je to něco podstatného, co se – jakkoli je to pro Rocheho osobní – dotkne i životů jiných lidí. Skutečné umělecké dílo.“ (Spill Magazine)

Info

Aaron Roche (us) + Jiří Imlauf + Gepsiz (fr)
30. 3. 2018 Klubovna, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace