Zprávy / Pozvánky

Ana.Lock vs Komiks venku i uvnitř

Ana.Lock vs Komiks venku i uvnitř

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.08.2015

Prázdniny a léto se blíží pomalu ke konci a i přesto Praha, stále bojuje se strachem z tance za denního světla. To i přes všechny ty Náplavky, Staliny, Containally, NNŽ a spousty dalších menších i větších mejdanů. Ve světě jsou Day Parties poměrně zavedený model, jen s tím rozdílem, že v zahraničí jsou lidé dost otrkaní a místo toho, aby srkali nápoje v sedě, tak rozjíždí mejdan tzv. "like nobody is watching". Samozřejmě bylo i pár výjimek a do konce srpna nás čeká ještě několik příležitostí to napravit. A právě jedna z těch zásadnějších proběhne poslední srpnovou sobotu před Cross Clubem.

Na starost ji bude mít všem dobře známá parta kolem Beef Records, která má pod palcem jak oblíbenou sérii akcí s názvem KOM!KS, tak i poměrně čerstvou, ale velmi úspěšnou rezidenci v Crossu - ANA.LOCK. Inspirován festivalem Sonar vznikl nápad uspořádat velkolepou celodenní party jak venku, tak i uvnitř s názvem ANA.LOCK vs KOMIKS.

Koncept je vcelku jednoduchý. Začátek celé akce je plánován na 13:00. První část proběhne venku před Crossem a vstup bude dobrovolný. Rozhodně se vyplatí přijít brzy, jelikož by ste tak mohli přijít o jednoho z headlinerů nebo o jiné zajímavé aktivity, které se budou dít pouze přes den. Nemluvě o lokálním supportu, který své kvality už dlouhodobě prezentuje napříč celou klubovou scénou i bez potřeby si hrát na českou špičku. Z denních aktivit je určitě potřeba zmínit graffiti jam pod palcem Graffnecku či výstavu Jakuba Janovského. K dispozici bude i koktejl bar a speciální občerstvení. Chybět budete ani shop s vinyly nebo módou. Pohoda Cross zahrádky bude samozřejmostí.


Po desáté večer se vše přesune do útrob Cross klubu. Vstupenku na afterparty si budete moci zakoupit na místě během celé denní části programu. O důvod víc proč přijít dřív je také ten, že afterparty bude mít limitovanou kapacitu 1000 lidí, takže - kdo dřív přijde, bude mít větší šanci se později dostat i dovnitř!


Zpět k podstatě věci, kterou je hudba samotná… K vidění bude několik českých premiér. Z projektu Genius of Time dorazí všude skloňovaný Dorisburg, jehož release na Bossmuzik vyšplhal na přední příčky prodejů a byl téměř nepřehlédnutelný během posledního půl roku. To samé se dá říci i o jeho produkci pro labely jako MYTH nebo Northern Electronics. Další hvězdou bude nováček a tvůrce hitu I wanna go bang, který vyšel pod křídly Niny Kravitz - Bjarki. Trojici uzavře španělská zpěvačka mistryně live loopingu Julia Martin. Jak sami headlineři napovídají, tak program bude pestrý a podobně pestrý bude i lokální support. Krom stálic jako Schwa, Lumiere a Fatty M se v dj setu představí i český, za hranicemi uznávaný, producent Floex. Zahrajou i reprezentanti electra Endless Illusion - Layup & Raphael Kosmos, Neo Violence chameleon dMIT.RY společně s Groove Bar kolegou Ol-Wizem. Předvede se i banda z Bass Dropu, konkrétně Ollie Torr a Golden Cat vs Novinski. Chybět nebude ani MUAH boss Click Joe, Liquid Flights princess Theya a deepově avantgardní Sta. Seznam uzavírají neméně znamí DJs Jorgos a Ark. A pokud se ptáte kdo a kdy bude hrát, tak to se dozvíte až na místě. Jistá věc je pouze ta, že pokud patříte k těm, kteří chodí pouze na headlinery, tak pro vás rada zní - přijít brzy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace