Zprávy

Andy Fehu natočil na D1 komedii s prvky hororu

Andy Fehu natočil na D1 komedii s prvky hororu

redakce | Zprávy | 06.08.2021

Připravit plán na „poslední velkou akci“ a natočit o ní film. To je cíl dvou hlavních hrdinů buddy komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce v režii Andyho Fehua. Ten debutoval hororem Nenasytná Tiffany a prvky hororu nechybí ani v jeho novém filmu se Štěpánem Kozubem a Jakubem Štáfkem natočeným převážně u dálnice D1 na záhadném místě jménem Devět křížů spojeném s legendou o krvavé nevěstě.

Po vyprodaných předpremiérách v Praze a Ostravě snímek vstupuje do všech českých kin 5. srpna, distributorem je společnost Falcon. Diváci budou mít možnost snímek vidět za účasti herců a tvůrců ještě v pátek 6. srpna od 20:30 v kině Aero v Praze a následně v sobotu 7. srpna ve 20:30 v Brně v kině Scala, po projekcích bude následovat debata.

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let. Za kontroverzní video uveřejněné na YouTube si vyslouží veřejně prospěšné práce a jsou postaveni před rozhodnutí, co dál. Když už to vypadá na definitivní rozchod, přijde Shoky s ďábelským plánem. Přesvědčí Morthyho a společně s influencerkou Sárou, svéráznou lovkyní duchů Lucií a prodejcem vysavačů a neúspěšným youtuberem Radomilem se vydávají na divokou jízdu vstříc objasnění dávné záhady.

Komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce tak divákovi nabízí i pár hororových scén a nechá ho nahlédnout do světa paranormálních jevů. Vyvolat a natočit ducha krvavé nevěsty, která se po staletí zjevuje všem, kdo poblíž místa Devět křížů pomyslí na svatbu či vysloví jméno milované osoby, není totiž jen tak. Sám režisér Andy Fehu se netají zálibou v pohrávání si s realitou – co je pravda, co je skutečnost a co je jen video. Fenomén youtuberství zkombinovaný s prastarou legendou od Devíti křížů se s tímto přístupem dobře pojí. Kozub i Štáfek mají zkušenosti ze své vlastní tvorby, které jim umožnily nahlédnout na role youtuberů komplexněji a obohatit je o nové přístupy a nápady. „Na scénáři nelpím na sto procent, protože až na place většinou zjistím, co opravdu funguje, a z toho vznikne potřeba s tím na místě pracovat. Scénář je pro mě vždycky jen odrazový můstek. Štěpán i Jakub jsou profesionálové, kteří přesně ví, co dělají, a co je potřeba. Jsou soustředění a přemýšlejí nad svou rolí. Cením si toho, že do projektu Shoky & Morthy šli a dali tomu vše, co mohli,“ chválí si spolupráci s Kozubem a Štáfkem Fehu.

V hlavních ženských rolích Kozubovi se Štáfkem sekundují neokoukané herecké tváře se zkušenostmi z prestižních hereckých akademií v New Yorku a Dublinu, herečky Andrea Daňková a Martina Babišová. Do role obstarožního youtubera Radomila, který sám sebe shazuje ve videích a poslouchá Nedvědy, obsadil Fehu Tomáše Magnuska. Pro film vznikla i coververze známé písničky Podvod Jana Nedvěda, kterou pro film nazpíval český zpěvák s moldavskými kořeny Calin Panfili.

Info

Shoky & Morthy: Poslední velká akce
režie: Andy Fehu, 2021
web distributora

foto © se svolením distributora Falcon

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #140: Za hřmotu Žižkova bubnu

redakce 08.12.2022

Prosincový Full Moon je věnován nejen dvojici Kalle, ale celé hudební scéně malebného jihočeského města Tábor.

Desperátský souboj: Povodí Ohře a Kakktus

redakce 08.12.2022

Kakktus jsou smirkový rokenrol a v kombu s Povodím Ohře to bude hustá jízda.

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Potměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém.

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Světlý speciál Insania Pale Ale

redakce 07.12.2022

Brněnští Insania nadělují s pivovorem Duck&Dog.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace