Zprávy / Pozvánky

Andy the Doorbum vyráží na turné

Andy the Doorbum vyráží na turné

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.06.2017

Americký umělec Andy the Doorbum spojující hudbu s performancí zavítá do Piksly už podruhé. Již při čtení jeho uměleckého jména mnozí posluchači zbystří. Andy the Doorbum předvádí těžko uchopitelnou hudbu, pohybující se v mezích někde od folku k elektronice. Svá konceptuální vystoupení navíc umocňuje představením, kde je středobodem hudebníkova maska. Vše probíhá přesně podle Andyho hesla: "Svět je válka, Umění je zbraň. Tvoř nebo zemři." Po koncertě většina návštěvníků odchází uhranuta tím co právě viděla, slyšela a zažila. Potvrzeno vlastní zkušeností pořadatelů.

Spolu s Andym se po letech ukáže i Aran Epochal. Jeho sólová hudba je často řazena do vod folku a country. Ovšem nenechte se zmást. Už název jeho zatím poslední (a první dlouho hrající) desky Doba bronzová je vše vysvětlující. Aran Epochal nám ukazuje, že hudba bez kudrlinek, ohlodaná na kost, může síly dostatek. Stačí k tomu pouze zpěv, akustická basa a občas trochu samplu.


Koncert Arana má pro pořadatelský spolek i jednu osobní rovinu. Bez něj by vlastně nebyli ani PiCrew. Jeho bezbřehá oddanost hudbě zasahuje i do života mnoha českých lokálních pořadatelů. Jako booking agent se postaral o spoustu evropských turné mnoha zajímavých umělců. Nejinak je to v případě PiCrew, kdy většina nabídek začíná právě emailem od Arana zhruba v tomto znění: "Zdravim do Břeclavi! Mám tady jednu takovou kapelu, nechtělo by se vám do toho?". Přijďte se podívat do Piksle na osobnost, kterou lokální borci PiCrew bezmezně adorují.

Info

Andy the Doorbum

02.06. – Břeclav (CZ) w/Aran Epochal
03.06. – Kopřivnice (CZ) w/Aran Epochal
04.06. – Olomouc (CZ) w/Aran Epochal
06.06. – Praha (CZ) w/Aran Epochal
07.06. – Všetaty (CZ) w/Calvera
08.06. – Ústí nad Labem (CZ)
09.06. – Česká lípa (CZ) – festival Všudybud
10.06. – Tábor (CZ)
11.06. – Bratislava (SK) w/Ceschi, Modré hory
13.06. – Brno (CZ) w/Ceschi
14.06. – Lhotice (CZ)
15.06. – Pardubice (CZ) w/Calvera
16.06. – Liberec (CZ) w/Buriers
17.06. – Vernéřovice, Soulkostel (CZ) – Solo Soulkostel

www.andythedoorbum.bandcamp.com
www.silver-rocket.org/aran-epochal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články