Zprávy / Festivalové

Anifilm 2018 odhaluje porotce

Anifilm 2018 odhaluje porotce

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.03.2018

O vítězích z mezinárodní soutěže Anifilm 2018 rozhodnou i letos porotci, a jako vždy to budou významní představitelé z oboru. Anifilm má široký záběr soutěžních kategorií, proto jsou tříčlenné poroty hned čtyři. Jako každoročně čeká odborníky z profesní, teoretické, producentské, pedagogické, herní či vývojářské sféry animace náročný, ale o to inspirativnější týden.

O vítězi v kategorii celovečerních filmů budou rozhodovat animátor Elie Chapuis ze Švýcarska, který se podílel na filmech Fantastický pan Lišák, Můj život Cuketky a nedávno též na Psím ostrově, Američanka Robin Cooper, která působila mimo jiné v proslulém studiu Pixar na pozici Art Designer a dále francouzský producent a spolupracovník Wese Andersona Ben Adler. Dále maďarská producentka Brigitta Iványi-Bitter, stojící za svéráznou sérií Candide, dále režisér Chris Landreth, oceněný Oscarem za film Ryan i český režisér Libor Pixa, tvůrce úspěšných autorských i zakázkových filmů.


Neméně zajímavé osobnosti figurují v porotě nenarativních / abstraktních animací a videoklipů. Vítězné filmy vyberou režisér CGI filmů Faiyaz Jafri z USA, česká publicistka a teoretička Kamila Boháčková a mezinárodně proslulý režisér nenarativních animací a tvůrce instalací Boris Labbé z Francie. V porotě Mezinárodní soutěže nezávislých počítačových her zasedne Ricky Haggett, vývojář her jako Loot Rascals nebo Hohokum, Luke Whittaker, tvůrce her Lumino City, KAMI nebo INKS. Za českou stranu to bude Vojtěch Vaněk ze studia Paperash studio, které vyvíjelo úspěšnou hru Dark Train.

Info

Anifilm 2018
1. - 6. 5. 2018
Třeboň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Festival Tauron Nowa Muzyka proběhne v polovině léta

redakce 28.03.2021

Organizátoři Tauron Nowa Muzyka našli pro katovický festival nejen elektronické hudby nový termín.

Okolojeles v přírodě s přírodou

redakce 22.03.2021

Společně, i když samostatně, východ Evropy jako výchozí bod, uprostřed periferie, emancipace a rovnost.

Festival Metronome Prague se přesouvá

redakce 18.03.2021

Pořadatelé uvádějí: „Za těchto okolností by bylo nezodpovědné uvažovat o konání festivalu.“

Hudební soutěž Top RoofTop Talenty

redakce 10.03.2021

Vítězové vystoupí také v programu Festivalu na ulici v Plzni a letní série Kulturně Ozdravné Kúry v Mariánských Lázních nebo na Žižkovské noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace