Zprávy / Pozvánky

Animální noise rock Disappears konečně v Praze

Animální noise rock Disappears konečně v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.04.2015

Sedm let na scéně, pět dlouhohrajících alb a stejný počet dalších nosičů. Takové je současné skóre chicagského kvartetu Disappears, pravděpodobně nejhlasitější kapely z katalogu labelu Kranky. Posledním albem Irreal, které vyšlo v lednu letošního roku, se Disappears posunuli stylově trochu jinam, ale hlavně ho konečně přestaví také v Praze. Animální mix noise, krautrocku, industrialu a chladného chicago soundu zazní v sobotu 23. května v Klubu 007 Strahov, spolu s nimi vystoupí Inheritance, slovenská trojice sídlící v Brně a jeden z velkých objevů posledních měsíců.


Kytarista Brian Case jako by v Disappears spojil obě důležité kapely vlastní minulosti do jednoho luxusního balení. Dotaženost a progres 90 Day Man (působil tam například Rob Lowe aka Lichens) se zde kříží s nadržeností a zevláckou frajeřinou, kterou se prezentoval garážový kvartet The Ponys. Do celkového obrazu Disappears ještě připojme zálibu v krautrocku a chladném vášnivém noise rocku à la Amphetamine Reptile, který hlavně v koncertním zvuku kapely nejde přeslechnout. Střípky vlivů a zkušeností se v případě Disappears spojují do velmi barevné a originální mozaiky.

Disappears se sympatickou zuřivostí nahrávají album za albem, od debutu Lux v roce 2010 stihli vydat hned čtyři další LP a pět dalších nosičů. Na několika turné a albu Guider byl v sestavě kapely Steve Shelley, člen legendárních Sonic Youth, kterého kapela tak oslovila, že s ní vymetal kdejakou díru. Poslední album Irreal znamená zásadní vybočení, je abstraktnější než ta předchozí, rovněž chaotičtější a surreálnější. O slovo se rezolutně hlásí industriální motivy a velký prostor dostává elektronika.


Velkou předností Disappears jsou sugestivní a energické koncerty, právě o současné podobě se hovoří v superlativech. Pro českou premiéru ideální načasování. Večer otevře slovenská trojice Inheritance, momentálně usazená v Brně. Instrumentální trio v sestavě klávesy, kytara a bicí má na kontě zatím dvě digitálně vydaná EP, druhé z nich Frames vyšlo v posledních dnech loňského roku. Podobně jako v případě Disappears jsou jim škatulky malé – v souvislosti s nimi se mluví o math rocku nebo post-rocku, ale to zdaleka nestačí na popsání toho, kolik vášně, zaujetí a elánu prýští z jejich skladeb.

Info

Disappears (us)
Support: Inheritance
23. 5. 2015 19:30
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,-

www.facebook.com/events/544936415649616
www.disappearsmusic.com
www.inheritance.bandcamp.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace