Zprávy / Pozvánky

Animální noise rock Disappears konečně v Praze

Animální noise rock Disappears konečně v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.04.2015

Sedm let na scéně, pět dlouhohrajících alb a stejný počet dalších nosičů. Takové je současné skóre chicagského kvartetu Disappears, pravděpodobně nejhlasitější kapely z katalogu labelu Kranky. Posledním albem Irreal, které vyšlo v lednu letošního roku, se Disappears posunuli stylově trochu jinam, ale hlavně ho konečně přestaví také v Praze. Animální mix noise, krautrocku, industrialu a chladného chicago soundu zazní v sobotu 23. května v Klubu 007 Strahov, spolu s nimi vystoupí Inheritance, slovenská trojice sídlící v Brně a jeden z velkých objevů posledních měsíců.


Kytarista Brian Case jako by v Disappears spojil obě důležité kapely vlastní minulosti do jednoho luxusního balení. Dotaženost a progres 90 Day Man (působil tam například Rob Lowe aka Lichens) se zde kříží s nadržeností a zevláckou frajeřinou, kterou se prezentoval garážový kvartet The Ponys. Do celkového obrazu Disappears ještě připojme zálibu v krautrocku a chladném vášnivém noise rocku à la Amphetamine Reptile, který hlavně v koncertním zvuku kapely nejde přeslechnout. Střípky vlivů a zkušeností se v případě Disappears spojují do velmi barevné a originální mozaiky.

Disappears se sympatickou zuřivostí nahrávají album za albem, od debutu Lux v roce 2010 stihli vydat hned čtyři další LP a pět dalších nosičů. Na několika turné a albu Guider byl v sestavě kapely Steve Shelley, člen legendárních Sonic Youth, kterého kapela tak oslovila, že s ní vymetal kdejakou díru. Poslední album Irreal znamená zásadní vybočení, je abstraktnější než ta předchozí, rovněž chaotičtější a surreálnější. O slovo se rezolutně hlásí industriální motivy a velký prostor dostává elektronika.


Velkou předností Disappears jsou sugestivní a energické koncerty, právě o současné podobě se hovoří v superlativech. Pro českou premiéru ideální načasování. Večer otevře slovenská trojice Inheritance, momentálně usazená v Brně. Instrumentální trio v sestavě klávesy, kytara a bicí má na kontě zatím dvě digitálně vydaná EP, druhé z nich Frames vyšlo v posledních dnech loňského roku. Podobně jako v případě Disappears jsou jim škatulky malé – v souvislosti s nimi se mluví o math rocku nebo post-rocku, ale to zdaleka nestačí na popsání toho, kolik vášně, zaujetí a elánu prýští z jejich skladeb.

Info

Disappears (us)
Support: Inheritance
23. 5. 2015 19:30
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 250,-

www.facebook.com/events/544936415649616
www.disappearsmusic.com
www.inheritance.bandcamp.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

teepee představí nové skladby i písničkářku Týnu

redakce 30.03.2023

Kapela v současnosti intenzivně pracuje na novém albu s producentem Tomem O. Marshem, které vyjde na podzim tohoto roku.

The Serfs a Hangman v Bike_Jesus

redakce 30.03.2023

The Serfs pokračují v undergroundové rodové linii svých slavnějších předchůdců z Ohia jako jsou Pere Ubu nebo Devo.

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segu Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace