Zprávy / Festivalové

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.02.2017

Specifický, unikátní svátek experimentální hudby a umění Supersonic Festival 2017 se vrací do kulturního centra Digbeth v britském Birminghamu. Organizátoři zároveň ohlašují první jména a samotné úvodní vystoupení, které celý festival otevře. V pátek 16. června odehraje na proslulé varhany birminghamské randice svůj speciální koncert švédská multiinstrumentalistka Anna Von Hausswolff, která se svojí deskou The Miraculous definitivně zapsala mezi umělce, jenž umí pracovat s mohutnými, snovými zvukovými stěnami podkreslenými jistým písničkářským vyprávěním.

Supersonic Festival pak bude pokračovat dalšími dvěma dny, kdy se ve zmíněném centru Digbeth postupně představí Arbouretum, Colin Stetson, Jenny Hval, Laura Cannell, Melt Banana, Oxbow, Princess Nokia, Raime, Zu a ještě další řádka jmen, která budou potvrzena v průběhu následujících měsíců. Krátký přehled potvrzených jmen si můžete prohlédnout i v oficiálním festivalovém traileru.


Psychedelici Arbouretum představí nové album Song of the Rose, které vyjde na značce Thrill Jockey. Saxofonista Colin Stetson nabídne své citově bohaté a polyfonní kompozice, Laura Cannell zůstane věrná tvůrčímu minimalismu a Melt Banana rozehrají experimentální kombinaci noise, popu a elektroniky. Se zcela specifickýms setem rozděleným do dvou částí se vrátí Oxbow a Princess Nokia přizná svou inspiraci devadesátkovým ravem i drum&bassem.

Od roku 2003 podniká Supersonic výpravu do těch nejdobrodružnějších koutů experimentální hudby, aby publiku nabídl co nejsugestivnější kulturní zážitek. Skrz unikátní komunitu, kterou si festival za ty roky vybudoval, nabízí kromě hudby také série rozhovorů, diskusí, workshopů, četné exkluzivní projekce a výstavy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.