Zprávy / Festivalové

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.02.2017

Specifický, unikátní svátek experimentální hudby a umění Supersonic Festival 2017 se vrací do kulturního centra Digbeth v britském Birminghamu. Organizátoři zároveň ohlašují první jména a samotné úvodní vystoupení, které celý festival otevře. V pátek 16. června odehraje na proslulé varhany birminghamské randice svůj speciální koncert švédská multiinstrumentalistka Anna Von Hausswolff, která se svojí deskou The Miraculous definitivně zapsala mezi umělce, jenž umí pracovat s mohutnými, snovými zvukovými stěnami podkreslenými jistým písničkářským vyprávěním.

Supersonic Festival pak bude pokračovat dalšími dvěma dny, kdy se ve zmíněném centru Digbeth postupně představí Arbouretum, Colin Stetson, Jenny Hval, Laura Cannell, Melt Banana, Oxbow, Princess Nokia, Raime, Zu a ještě další řádka jmen, která budou potvrzena v průběhu následujících měsíců. Krátký přehled potvrzených jmen si můžete prohlédnout i v oficiálním festivalovém traileru.


Psychedelici Arbouretum představí nové album Song of the Rose, které vyjde na značce Thrill Jockey. Saxofonista Colin Stetson nabídne své citově bohaté a polyfonní kompozice, Laura Cannell zůstane věrná tvůrčímu minimalismu a Melt Banana rozehrají experimentální kombinaci noise, popu a elektroniky. Se zcela specifickýms setem rozděleným do dvou částí se vrátí Oxbow a Princess Nokia přizná svou inspiraci devadesátkovým ravem i drum&bassem.

Od roku 2003 podniká Supersonic výpravu do těch nejdobrodružnějších koutů experimentální hudby, aby publiku nabídl co nejsugestivnější kulturní zážitek. Skrz unikátní komunitu, kterou si festival za ty roky vybudoval, nabízí kromě hudby také série rozhovorů, diskusí, workshopů, četné exkluzivní projekce a výstavy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace