Zprávy / Festivalové

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

Anna von Hausswolff zahájí Supersonic

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.02.2017

Specifický, unikátní svátek experimentální hudby a umění Supersonic Festival 2017 se vrací do kulturního centra Digbeth v britském Birminghamu. Organizátoři zároveň ohlašují první jména a samotné úvodní vystoupení, které celý festival otevře. V pátek 16. června odehraje na proslulé varhany birminghamské randice svůj speciální koncert švédská multiinstrumentalistka Anna Von Hausswolff, která se svojí deskou The Miraculous definitivně zapsala mezi umělce, jenž umí pracovat s mohutnými, snovými zvukovými stěnami podkreslenými jistým písničkářským vyprávěním.

Supersonic Festival pak bude pokračovat dalšími dvěma dny, kdy se ve zmíněném centru Digbeth postupně představí Arbouretum, Colin Stetson, Jenny Hval, Laura Cannell, Melt Banana, Oxbow, Princess Nokia, Raime, Zu a ještě další řádka jmen, která budou potvrzena v průběhu následujících měsíců. Krátký přehled potvrzených jmen si můžete prohlédnout i v oficiálním festivalovém traileru.


Psychedelici Arbouretum představí nové album Song of the Rose, které vyjde na značce Thrill Jockey. Saxofonista Colin Stetson nabídne své citově bohaté a polyfonní kompozice, Laura Cannell zůstane věrná tvůrčímu minimalismu a Melt Banana rozehrají experimentální kombinaci noise, popu a elektroniky. Se zcela specifickýms setem rozděleným do dvou částí se vrátí Oxbow a Princess Nokia přizná svou inspiraci devadesátkovým ravem i drum&bassem.

Od roku 2003 podniká Supersonic výpravu do těch nejdobrodružnějších koutů experimentální hudby, aby publiku nabídl co nejsugestivnější kulturní zážitek. Skrz unikátní komunitu, kterou si festival za ty roky vybudoval, nabízí kromě hudby také série rozhovorů, diskusí, workshopů, četné exkluzivní projekce a výstavy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.