Zprávy / Festivalové

ANOHNI přiveze na Colours své Hopelessness

ANOHNI přiveze na Colours své Hopelessness

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.05.2016

ANOHNI, dříve zpěvák Antony Hegarty z formace Antony and the Johnsons, vydává pod svojí novou ženskou identitou debutové album nazvané Hopelessness. Na něm spolupracoval s dvěma producenty současné elektronické hudby - Oneohtrix Point Never a Hudson Mohawke, který spolupracuje například s Kanyem Westem. Album obsahuje jedenáct skladeb s přímočarými politickými texty týkajícími se sledování, války vedené drony i ničení ekosystémů. Nakažlivá taneční hudba se prolíná s charakteristickým procítěným i strhujícím hlasem ANOHNI a protestem proti současné americké politice i globální civilizaci.

Na album poutal v březnu výrazný videoklip s modelkou Naomi Campbell ke skladbě Drone Bomb Me, která je zpívaná z perspektivy afgánské dívky, jejíž rodinu zabil útok drony. Ihned po vydání se desce dostalo nadšených recenzí z celého světa. Deník Guardian ji ohodnotil maximem pěti hvězdiček a nazval ji "nejsilnější a nejpromyšlenější protestní nahrávkou za několik desetiletí." Hudební magazín Pitchfork udělil 9 z 10 možných hvězdiček a charakterizoval ji jako "asi nejotevřenější politické album tohoto roku - triumfální i bolestné zároveň, plné momentů, které vyvolávají mrazení i slzy."


Magazín Spin ohodnotil album stejným počtem hvězdiček jako Pitchfork a hodnocením, že "odsuzuje válku nádherným výkřikem." Hopelessness se pro deníky The Times a Independent stalo albem týdne, pro Uncut albem měsíce. Hudební časopis Q vyzvedl ANOHNI jako "nejdůležitější hlas současné hudby." Australský web Ripitup přisoudil albu plný počet pěti hvězdiček a na závěr uvedl: "Toto album přinutí posluchače zároveň tančit i plakat. Jde o nejdůležitější dílo konceptuálního umění roku 2016 - dojímavé, upřímné, krásné. Těchto jedenáct skladeb vás dostane."

ANOHNI se letos stala druhou transgender umělkyní nominovanou na Oscara - za Nejlepší původní píseň Manta Ray z filmu Racing Extinction. Na protest proti tomu, že nemohla píseň zazpívat, se ceremoniálu nezúčastnila. ANOHNI, ještě s Antony and the Johnsons, na festivalu Colours of Ostrava vystoupila poprvé v roce 2012, kdy v novém festivalovém areálu Dolních Vítkovic společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava okouzlila tisíce diváků.

Info

Colours of Ostrava 2016
14. - 17. 7. 2016
Dolní Vítkovice, Ostrava

www.facebook.com/events/902262036476170
www.facebook.com/colours.of.ostrava
http://www.colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Ji.hlava zve na dokumentární jaro

redakce 22.02.2021

Na jaké snímky se diváci mohou těšit? Třeba na nejlepší český dokument loňské Ji.hlavy: Novou šichtu režiséra Jindřicha Andrše.

Dvacátý ročník Exit festivalu v červenci

redakce 04.02.2021

Hlavním důvodem k optimismu je rychlost vakcinace v Srbsku, které je v současné době třetí v Evropě a sedmé na světě v úrovni proočkovanosti obyvatelstva.

Blues Alive vyhlašují další ročník soutěže Blues Aperitiv

redakce 28.01.2021

Šanci podívat se na festival získá rovněž ten, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace