Zprávy

Aphex Twin vydražil digitální NFT dílo za necelé tři miliony

Aphex Twin vydražil digitální NFT dílo za necelé tři miliony

redakce | Zprávy | 19.03.2021

Aphex Twin se stal dalším umělcem, který prodal umělecké dílo /afx\/weirdcore\<blockscanner> ve formě NFT, tzv. non-fungigle tokenu. Jedná se o další formu kryptoměny, která se nyní objevuje jako alternativní způsob výdělku pro hudebníky. Ti vlivem pandemie přišli o klíčovou část příjmu, kterou tradičně mají z živých hraní. Průkopník elektroniky z labelu Warp oznámil dražbu příspěvkem na Twitteru.

Digitální dílo s hudbou Aphexe Twina vizuálně ztvárnil umělec Weirdcore a vydraženo bylo za necelé tři miliony korun (72 ETH). Pro srovnání - zpěvačka Grimes vydražila koncem února svá digitální díla za za šest milionů dolarů. V souvislosti s fenoménem NFT se mluví se o demokratizaci hudebního trhu, otázkou ale je, zda kryptoart nebude pouze způsobem, který pomůže vydělat několika velkým jménům. Dalším tématem je i ekologická stopa kryptoartu a kryptoměn, jelikož jsou závislé na velmi výkonných procesorech. Aphex Twin k tomu dodává: „Část výdělku utratíme za výsadbu stromů nebo jako příspěvek permakulturním projektům.“

Info

Aphex Twin
fb umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Dovolená podle Moře dní

redakce 19.07.2024

Čas léta, čas dovolené. Ne vždy je ale kam a s kým. Co se stane, když si lidé zbydou? Moře dní vydávají singl a videoklip Dovolená.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace