Zprávy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

redakce | Zprávy | 20.04.2021

Streamovací platforma Apple Music reaguje na kontroverzi ohledně vyplácení umělců streamovacími službami. Platforma popsala svůj záměr, jak by do budoucna chtěla vyplácet autorské poplatky, které by měly činit v průměru jednu penny (zhruba dvacet haléřů) za stream jednoho tracku. Nový systém „penny za stream“, za který lobuje spolek The Union of Musicians and Allied Workers (UMAW), by údajně více než dvojnásobně převýšil finance, které nyní vyplácí Spotify. Celá statistika je ale lehce zavádějící. Skutečné výplaty jsou určovány na základě sdílení streamů – procentuální podíl přehrání skladby ze všech streamů ve službě, nikoliv jednotlivého streamu. Částka se navíc může lišit podle typu předplatného i země předplatitele.

Ačkoliv platforma Spotify není v prohlášení přímo zmíněná, řada narážek směřuje právě na ni. Pro srovnání, Apple Music má nyní 60 milionů předplatitelů, Spotify si platí 155 milionů předplatitelů a používají ho celkem 345 miliony uživatelů. Doposud byl navíc přístup obou konkurenčních společností srovnatelný, Apple platí labelům 52 % celkového příjmu z předplatného, Spotify vydělává jak na předplatném, tak na reklamách a platí labelům za autorská práva 50-53 %. Výplaty se poté vyplácejí držitelům práv podle jednotlivých smluvních podmínek. O celé problematice si můžete více přečíst zde.

Info

Apple Music
web služby

foto © Unsplash

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce 09.06.2023

Pražské Madhouse Express doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

Kafka Band, Kafkův stud

redakce 08.06.2023

Kafka Band se chystají uzavřít trilogii alb inspirovaných dílem spisovatele Franze Kafky. První singl z nové nahrávky kapely se jmenuje Shame - Stud.

PJ Harvey se vrací, Kovacs představí v Praze novou desku

redakce 08.06.2023

Kovacs našla vlastní pevnou půdu pod nohami a kreativní svobodu. A má zcela pod kontrolou vše od skládání hudby, přes kostýmy, po podobu stage i výrazné masky.

Half Moon Run vydávají nové album

redakce 08.06.2023

Písně stvořené během pandemie s sebou nesou úzkosti té doby, současně ale popisují potřebu naděje.

Nová deska ruindistralistů Decent Ruins

redakce 07.06.2023

Postapokalyptický okultismus se sráží s obrazy ze zaprášených koutů rozbitých mozků a vytváří tak něco temně hlubokého a upřímně rozsekaného.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Do Szigetu zbývají dva měsíce

redakce 07.06.2023

Skvělou zprávou je, že v programu letošního Szigetu najdeme vedle světových hvězd jako Billie Eilish nebo David Guetta i zástupce česko-slovenské scény.

Spořící bankovní účty nabízí vysoké úroky

komerční článek 07.06.2023

Hudební sezóna je před námi a že se letos opravdu můžeme těšit na řadu koncertů i festivalů.

Full Moon v říjnu oslaví jubilejní vydání koncertem v MeetFactory

redakce 06.06.2023

Vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

Taomi vydáva album

redakce 06.06.2023

Hudobný projekt Echinacea mapuje posledné tri roky umelcovho života, od vydania jeho posledného albumu v roku 2020 až po súčasnosť.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace