Zprávy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

redakce | Zprávy | 20.04.2021

Streamovací platforma Apple Music reaguje na kontroverzi ohledně vyplácení umělců streamovacími službami. Platforma popsala svůj záměr, jak by do budoucna chtěla vyplácet autorské poplatky, které by měly činit v průměru jednu penny (zhruba dvacet haléřů) za stream jednoho tracku. Nový systém „penny za stream“, za který lobuje spolek The Union of Musicians and Allied Workers (UMAW), by údajně více než dvojnásobně převýšil finance, které nyní vyplácí Spotify. Celá statistika je ale lehce zavádějící. Skutečné výplaty jsou určovány na základě sdílení streamů – procentuální podíl přehrání skladby ze všech streamů ve službě, nikoliv jednotlivého streamu. Částka se navíc může lišit podle typu předplatného i země předplatitele.

Ačkoliv platforma Spotify není v prohlášení přímo zmíněná, řada narážek směřuje právě na ni. Pro srovnání, Apple Music má nyní 60 milionů předplatitelů, Spotify si platí 155 milionů předplatitelů a používají ho celkem 345 miliony uživatelů. Doposud byl navíc přístup obou konkurenčních společností srovnatelný, Apple platí labelům 52 % celkového příjmu z předplatného, Spotify vydělává jak na předplatném, tak na reklamách a platí labelům za autorská práva 50-53 %. Výplaty se poté vyplácejí držitelům práv podle jednotlivých smluvních podmínek. O celé problematice si můžete více přečíst zde.

Info

Apple Music
web služby

foto © Unsplash

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začína festival Sensorium - Beyond The Sound

redakce 23.06.2021

Netradičné živé vystúpenia aj koncerty cez telefón pre jedného. Virtuálna realita, klimatický futurizmus aj hudba ako protest.

Aiko s novým songem

redakce 23.06.2021

S netradičním konceptem přichází zpěvačka Aiko. Vydává nový videoklip, který bude na pokračování.

Festival v ulicích rozehraje o víkendu centrum Ostravy

redakce 23.06.2021

Do centra města se po roční přestávce vrací Festival v ulicích, který již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Posuňte hudební poslech o level výš. Jak vybrat gramofon?

pr 22.06.2021

Gramofony si i ve světě cédéček a internetu stále drží své místo. Jejich obliba nejen mezi audiofily má svůj důvod.

Zahřívací party festivalu Vivat Vila

redakce 22.06.2021

Večer s country, s baťohama, celtama, ve starejch kanadách, přeneste se s námi do americké prérie. Vstup bez klobouku na vlastní nebezpečí.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace