Zprávy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

Apple Music začne vyplácet více peněz za streamy

redakce | Zprávy | 20.04.2021

Streamovací platforma Apple Music reaguje na kontroverzi ohledně vyplácení umělců streamovacími službami. Platforma popsala svůj záměr, jak by do budoucna chtěla vyplácet autorské poplatky, které by měly činit v průměru jednu penny (zhruba dvacet haléřů) za stream jednoho tracku. Nový systém „penny za stream“, za který lobuje spolek The Union of Musicians and Allied Workers (UMAW), by údajně více než dvojnásobně převýšil finance, které nyní vyplácí Spotify. Celá statistika je ale lehce zavádějící. Skutečné výplaty jsou určovány na základě sdílení streamů – procentuální podíl přehrání skladby ze všech streamů ve službě, nikoliv jednotlivého streamu. Částka se navíc může lišit podle typu předplatného i země předplatitele.

Ačkoliv platforma Spotify není v prohlášení přímo zmíněná, řada narážek směřuje právě na ni. Pro srovnání, Apple Music má nyní 60 milionů předplatitelů, Spotify si platí 155 milionů předplatitelů a používají ho celkem 345 miliony uživatelů. Doposud byl navíc přístup obou konkurenčních společností srovnatelný, Apple platí labelům 52 % celkového příjmu z předplatného, Spotify vydělává jak na předplatném, tak na reklamách a platí labelům za autorská práva 50-53 %. Výplaty se poté vyplácejí držitelům práv podle jednotlivých smluvních podmínek. O celé problematice si můžete více přečíst zde.

Info

Apple Music
web služby

foto © Unsplash

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Timea, Two blocks away

redakce 05.12.2022

Netají sa tým, že nový singel, ktorý ako prvý vznikal v tejto zostave, je predzvesťou nového smerovania v jej tvorbe.

Predĺžte si jesenný mood skladbou Maja Jenča

redakce 05.12.2022

Po dvoch predchádzajúcich EP ide o vôbec prvú nahrávku vydanú pod pseudonymom Jeseň, na ktorej inštrumentalista spieva po slovensky.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Mart Avi s novým klipem

redakce 04.12.2022

Samuraj avant-popu vydává nový videoklip.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

David Pomahač má klip animovaný dětmi

redakce 02.12.2022

Za animovaným videem o touze přežít a ustát i bezvýchodnou situaci stojí děti z kroužku animace Aeroškoly.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace