Zprávy / Pozvánky

Architects a metalcorová špička: You‘ll have it all!

Architects a metalcorová špička: You‘ll have it all!

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.01.2015

Tihle Architects nejsou skáčko z Kansasu. Tihle Architects stojí na dvou bratrech Searleových, Dan navrhne nosnou konstrukci, Tom interiér a fasádu. Hned první deskou rozvířili vody mathcore, až s tou třetí ale zapluli do vod mezinárodních. Těžké kytary, složitá rytmika a maskot kapely s charismatem v krku: Sam Carter. Po albu Hollow Crown nastal přiznaný krok stranou, k přístupnosti, tam je ale většina fanoušků nechtěla. Klidně jim sežrala o poznání temnější a vážnější Daybreaker, a loňskou Lost Forever // Lost Together, nahranou ve skandinávsky syrovém chladu a obalenou signifikantním logem, řadí nejeden posluchač mezi absolutní špičku moderních náserů. Ne nadarmo jsou Architects aktuálně jednou z nejdůležitějších kapel v soukolí tvrdé hudby, pro pořadatele a návštěvníky koncertů zase institucí, vyhlášenou pro své nezapomenutelné živáky. Žádná nafouknutá bublina, žádné přemrštěné PR.


Metalcore (ne nutně) zmutoval v žánr postavený na konkrétních hudebních postupech, topících nápady a nápaditost. "Ať budou mladíci v rychle se rozvíjející metalcorové scéně v hlavním městě hrát sebelépe, nosit ty nejtrendovější hadry z katalogů přesně dle zámořských vzorů a nacvičovat si choreografii před zrcadlem, vždycky v tomto žánru raději sáhnu po tom, co smrdí poctivým potem místo Calvin Kleinem naparfémovaných panáků s patkou." Tak pravil Ondřej Helar o jedné z nejlepších českých kapel, tahle věta je ale tak univerzální a silná, že ji lze z fleku napasovat i na Every Time I Die. Taky založení dvěma bratry a taky hrající metalcore, jen tak trochu víc... flanelový? Aktuální desku From Part Unknown produkoval Kurt Ballou, na jejich koncertech se musí skákat z podia a frontman Keith Buckley (bývalý učitel) je jeden z nejosobitějších textařů žánru. Stačí jako nápověda?


Blessthefall se asi nikdy nezbaví přízviska kolébka Craiga Mabbita. Frontman kapely nahrál jednu desku, aby nakonec odešel, nebyl mu umožněn návrat, přidal se k Escape the Fate a odmítnul prosbu domovské kapely o návrat. Kovbojka? Pravdou je, že málokdy uslyšíte: "Ta deska s Mabbitem byla nejlepší." Beau Bokan, aktuální hlas Blessthefall, zvedl kapelu do výšek, kde je fanoušci chtěli. Poslední album Hollow Bodies nahráli se zavedeným producentem Joeym Sturgisem, kam si mj. přizvali kanadskou Lights, manželku leadera kapely. Hrdí reprezentanti labelu Fearless.


VANSky, trika o číslo větší, rezavý podvozek a naleštěná karoserie. Ruční brzda zatáhlá a plný plyn. Takhle nějak zní Counterparts, melodický hardcore z Ontaria (Silverstein, Haymaker, Structures). Na klasicky přímočaré postupy nalepíme co unesou a překryjeme melodickými kytarovými figurami tak, aby nezakryly všechnu tu nasranost a beznaděj z plic Brendana Murphyho. Jestli budou večírek otvírat, ostatní se budou muset dost snažit. A namísto anoncovaného Futura proběhne burácení v Roxy, protože je zájem (nečekaně). Lístky platí.

Info

Architects (uk)
Support: Every Time I Die (us) + Blessthefall (us) + Counterparts (ca)
18. 2. 2015 18:30
Roxy, Praha
Vstupné: 490,-

www.facebook.com/events/582346465222020
www.facebook.com/architectsuk
www.facebook.com/everytimeidie
www.facebook.com/Bless-The-Fall
www.facebook.com/counterpartsband
www.facebook.com/ClubRoxyPrague
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace