Zprávy

Arleta má singl Wasted

Arleta má singl Wasted

redakce | Zprávy | 01.04.2024

Po uvedení coveru písně Davida Kollera Čas nejde vzít zpátky pro osvětový seriál Adikts rapperka Arleta ukazuje opět novou tvář. Nyní spojila síly s raperem a producentem Badboy Berlinem a společně nahráli sérii čtyř tracků, v nichž odkrývá sílu svého hlasu. První z nich se jmenuje Wasted a již nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách. Vyšel v distribuci vydavatelství RedHead music.

více o Arletě zde

Singl Wasted je první autorskou novinkou po tvůrčí krizí Arlety. Zároveň je jejím pomyslným restartem, kdy více projevuje svůj hlas od dřívějšího temného šepotu. Zachovává si však hloubku textu i svůj sexismus. „Badboy Berlin mi v rámci vnímání vlastního zvuku velmi pomohl vydat se úplně novou cestou. Otevřel mi hodně nových možností, jak nahlížet na svůj vlastní hlas, jeho polohy i následnou prezentaci,“ chválí si spolupráci Arleta.


Wasted vznikl během čtyřdenního soustředění, kdy se Arleta a Badboy Berlin zavřeli do domácího studia. Přináší pozitivní atmosféru, která u Arlety není obvyklá. „Tak v půlce tvorby jsme si říkali, jestli vibe není až příliš happy. Jirka pravil, že potřebujeme nějaký temný moment. V následující minutě mi volala sestra, že právě nechali uspat mého poníka. Tahle informace nevyvolala zcela požadovaný výsledek, nicméně finální podoba se dle našeho názoru hodí na cesty autem, tágem, vlakem, prostě cesty životem. Nakonec přeci všechno bude oukej – existencialista, hédonismus, ale pořád zůstává jakási prchlivá naděje,“ popisuje rapperka. Song pak doprovází vizualizér, který připravila sama Arleta.

Info

Arleta
Fb interpretky

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Bystřická Letní alternativa

redakce 24.07.2024

Festival se koná na dvou nádvořích zámku: velké je s podiem a bary a menší nádvoří slouží jako chillout a gastro zóna, letos s barevnými chutěmi mexické kuchyně.

The Tchendos mají singl

redakce 23.07.2024

Singl je prvním avízem chystaného druhého alba této pražské elektronické party, které vychází v září.

Letní filmovou školu zahájí Hello, Welcome Šimona Holého

redakce 23.07.2024

Snímek Hello, Welcome je o třech herečkách, které se společně vydávají na festival do Karlových Varů.

Na konci léta za Fuchsem vyroste open air stage

redakce 22.07.2024

Coby spolukurátor a především performer představí Dušan Vlk na konci léta za Fuchsem tematicky a energií spřízněná jména.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Dovolená podle Moře dní

redakce 19.07.2024

Čas léta, čas dovolené. Ne vždy je ale kam a s kým. Co se stane, když si lidé zbydou? Moře dní vydávají singl a videoklip Dovolená.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace