Zprávy / Festivalové

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.05.2015

Stalo se tradicí, že OFF Festival každoročně nechává vybraného umělce převzít na jeden den kurátorování své experimentální sekce. Pořadatelé vždy chtějí kurátorka, který dokáže překvapit, inspirovat a ohromit. Tento rok se rozhodl výzvu přijmout Arto Lindsay. Fenomenální kytarista, skladatel, producent a hudební vizionář, který se podílel na takových projektech jako DNA, The Lounge Lizards, Ambitious Lovers a The Golden Palominos. Jeho tvůrčí práce se klene nad širokou propastí mezi americkou avantgardou a novobrazilskou hudbou. Návštěvníkům OFF Festivalu se Arto představí s doprovodnou kapelou a v rámci svého kurátorování představí hned několik zajímavých umělců.


Mezi nimi nebudou chybět domácí noise rockeři Złota Jesień, kteří představují pomyslnný střet snových My Bloody Valentine s garážovými prvky Velvet Underground. Dalším zástupcem domácí scény bude elektroakustický one-man projekt 3FoNIA Jacka Mazurkiewicze. Performerka, tanečnice a choreografka Ann Liv Young se postaví stereotypům současné pop-kultury a japonští Buffalo Daughter potěší především fanoušky King Crimson. V Angole narozený DJ Nigga Fox pak odehrahje svůj set na pomezí trance a abstraktního techna.


Loňský ročník OFF Festivalu představil také svou world music sekci. Tehdy to byl způsob, jakým chtěli na OFFu ocenit práci renomovaného polského etnografa a folkloristy Oskara Kolberga. A protože se organizátoři rozhodli držet i téhle tradice, nabídne letošní-lineup hned několik žánrovek. Sutari představí tradiční polskou hudbu, pouliční spolek Hańba připomene městské lidové písně s kořeny v barevných, ale pohnutých meziválečných letech. Hudební tradice chladné Sibiře předvedou Huun-Huur-Tu a naopak žhavý styl dodo zahrají Ogoya Nengo & The Dodo Women's Group. Poslední dvojici ohlášených jmen tvoří ethno-jazzoví Lautari a klávesový etiopský jazz Hailu Mergia.

Kompletní letošní line-up tvoří: Patti Smith plays Horses, Ride, Run The Jewels, Sun Kil Moon, Sunn O))), Xiu Xiu plays the music of Twin Peaks, Mick Harvey performs the Songs of Serge Gainsbourg, The Dillinger Escape Plan, Young Fathers, Dean Blunt, Future Brown, The Julie Ruin, Son Lux, The Budos Band, Steve Gunn, Girl Band, Jacek Sienkiewicz, Władysław Komendarek, Pablopavo i Ludziki, Kwadrofonik, Kristen, Ten Typ Mes, Iceage, Decapitated, Ought, Songhoy Blues, Innercity Ensemble, Golden Teacher, Selvhenter, Peaking Lights, The Stubs, Der Father, Ketha, Nagrobki, Sonia Pisze Piosenki, Coals.

Info

OFF Festival 2015
7. 8. 2015
Dolina Trzech Stawów, Polsko

www.facebook.com/events/1588996128004247
www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.