Zprávy / Festivalové

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.05.2015

Stalo se tradicí, že OFF Festival každoročně nechává vybraného umělce převzít na jeden den kurátorování své experimentální sekce. Pořadatelé vždy chtějí kurátorka, který dokáže překvapit, inspirovat a ohromit. Tento rok se rozhodl výzvu přijmout Arto Lindsay. Fenomenální kytarista, skladatel, producent a hudební vizionář, který se podílel na takových projektech jako DNA, The Lounge Lizards, Ambitious Lovers a The Golden Palominos. Jeho tvůrčí práce se klene nad širokou propastí mezi americkou avantgardou a novobrazilskou hudbou. Návštěvníkům OFF Festivalu se Arto představí s doprovodnou kapelou a v rámci svého kurátorování představí hned několik zajímavých umělců.


Mezi nimi nebudou chybět domácí noise rockeři Złota Jesień, kteří představují pomyslnný střet snových My Bloody Valentine s garážovými prvky Velvet Underground. Dalším zástupcem domácí scény bude elektroakustický one-man projekt 3FoNIA Jacka Mazurkiewicze. Performerka, tanečnice a choreografka Ann Liv Young se postaví stereotypům současné pop-kultury a japonští Buffalo Daughter potěší především fanoušky King Crimson. V Angole narozený DJ Nigga Fox pak odehrahje svůj set na pomezí trance a abstraktního techna.


Loňský ročník OFF Festivalu představil také svou world music sekci. Tehdy to byl způsob, jakým chtěli na OFFu ocenit práci renomovaného polského etnografa a folkloristy Oskara Kolberga. A protože se organizátoři rozhodli držet i téhle tradice, nabídne letošní-lineup hned několik žánrovek. Sutari představí tradiční polskou hudbu, pouliční spolek Hańba připomene městské lidové písně s kořeny v barevných, ale pohnutých meziválečných letech. Hudební tradice chladné Sibiře předvedou Huun-Huur-Tu a naopak žhavý styl dodo zahrají Ogoya Nengo & The Dodo Women's Group. Poslední dvojici ohlášených jmen tvoří ethno-jazzoví Lautari a klávesový etiopský jazz Hailu Mergia.

Kompletní letošní line-up tvoří: Patti Smith plays Horses, Ride, Run The Jewels, Sun Kil Moon, Sunn O))), Xiu Xiu plays the music of Twin Peaks, Mick Harvey performs the Songs of Serge Gainsbourg, The Dillinger Escape Plan, Young Fathers, Dean Blunt, Future Brown, The Julie Ruin, Son Lux, The Budos Band, Steve Gunn, Girl Band, Jacek Sienkiewicz, Władysław Komendarek, Pablopavo i Ludziki, Kwadrofonik, Kristen, Ten Typ Mes, Iceage, Decapitated, Ought, Songhoy Blues, Innercity Ensemble, Golden Teacher, Selvhenter, Peaking Lights, The Stubs, Der Father, Ketha, Nagrobki, Sonia Pisze Piosenki, Coals.

Info

OFF Festival 2015
7. 8. 2015
Dolina Trzech Stawów, Polsko

www.facebook.com/events/1588996128004247
www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vydejte se na kosmickou pouť s Festivalem otrlého diváka

redakce 27.02.2020

Festival otrlého diváka si klade za cíl navrátit kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku.

Žižkovská Noc znovu bez žánrového omezení a předsudků

redakce 26.02.2020

Na pódiích čtyřiceti pražských klubů, divadel, střešních kaváren či zapadlých hospůdek se vystřídá více než 350 interpretů.

Techno dechovka Meute představí nové album v Praze a na Colours

redakce 26.02.2020

Formace spojuje hypnotické techno a strhující dechovou hudbu, osvobozuje elektronickou hudbu od dýdžejského pultu.

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.