Zprávy / Festivalové

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

Arto Lindsay kurátorem experimentální sekce OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.05.2015

Stalo se tradicí, že OFF Festival každoročně nechává vybraného umělce převzít na jeden den kurátorování své experimentální sekce. Pořadatelé vždy chtějí kurátorka, který dokáže překvapit, inspirovat a ohromit. Tento rok se rozhodl výzvu přijmout Arto Lindsay. Fenomenální kytarista, skladatel, producent a hudební vizionář, který se podílel na takových projektech jako DNA, The Lounge Lizards, Ambitious Lovers a The Golden Palominos. Jeho tvůrčí práce se klene nad širokou propastí mezi americkou avantgardou a novobrazilskou hudbou. Návštěvníkům OFF Festivalu se Arto představí s doprovodnou kapelou a v rámci svého kurátorování představí hned několik zajímavých umělců.


Mezi nimi nebudou chybět domácí noise rockeři Złota Jesień, kteří představují pomyslnný střet snových My Bloody Valentine s garážovými prvky Velvet Underground. Dalším zástupcem domácí scény bude elektroakustický one-man projekt 3FoNIA Jacka Mazurkiewicze. Performerka, tanečnice a choreografka Ann Liv Young se postaví stereotypům současné pop-kultury a japonští Buffalo Daughter potěší především fanoušky King Crimson. V Angole narozený DJ Nigga Fox pak odehrahje svůj set na pomezí trance a abstraktního techna.


Loňský ročník OFF Festivalu představil také svou world music sekci. Tehdy to byl způsob, jakým chtěli na OFFu ocenit práci renomovaného polského etnografa a folkloristy Oskara Kolberga. A protože se organizátoři rozhodli držet i téhle tradice, nabídne letošní-lineup hned několik žánrovek. Sutari představí tradiční polskou hudbu, pouliční spolek Hańba připomene městské lidové písně s kořeny v barevných, ale pohnutých meziválečných letech. Hudební tradice chladné Sibiře předvedou Huun-Huur-Tu a naopak žhavý styl dodo zahrají Ogoya Nengo & The Dodo Women's Group. Poslední dvojici ohlášených jmen tvoří ethno-jazzoví Lautari a klávesový etiopský jazz Hailu Mergia.

Kompletní letošní line-up tvoří: Patti Smith plays Horses, Ride, Run The Jewels, Sun Kil Moon, Sunn O))), Xiu Xiu plays the music of Twin Peaks, Mick Harvey performs the Songs of Serge Gainsbourg, The Dillinger Escape Plan, Young Fathers, Dean Blunt, Future Brown, The Julie Ruin, Son Lux, The Budos Band, Steve Gunn, Girl Band, Jacek Sienkiewicz, Władysław Komendarek, Pablopavo i Ludziki, Kwadrofonik, Kristen, Ten Typ Mes, Iceage, Decapitated, Ought, Songhoy Blues, Innercity Ensemble, Golden Teacher, Selvhenter, Peaking Lights, The Stubs, Der Father, Ketha, Nagrobki, Sonia Pisze Piosenki, Coals.

Info

OFF Festival 2015
7. 8. 2015
Dolina Trzech Stawów, Polsko

www.facebook.com/events/1588996128004247
www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.

Jazz Goes to Town představuje interprety

redakce 08.08.2019

Jazz jde městem proběhne tradičně druhý říjnový týden v nejrůznějších prostorách i samotných ulicích města Hradec Králové.