Zprávy / Pozvánky

Astronautalis má namířeno (i) do Kopřivnice

Astronautalis má namířeno (i) do Kopřivnice

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.02.2017

Od roku 2009, kdy se Andy Bothwell neboli Astronautalis poprvé zjevil v Česku, se změnila spousta věcí. Z lehce obskurního rappera na okraji zájmu se stala respektovaná osobnost alternativního hip hopu a jeho poslední album Cut the Body Loose se stalo bez nadsázky malou senzací. Nezměnil se ale Andy ani to, čím si dovede získat na svou stranu deset lidí v poloprázdném baru stejně jako tisícový festivalový kotel: nasazení, bezprostřednost, energie a v nejlepším slova smyslu pozitivní přístup k muzice.

Astronautalis je sympatický a vtipný týpek,který dovede rozjet freestyle skoro o všem, co nadiktují lidi z publika, na koncertech se imrovizační vsuvky staly pravidelnou součástí setu a na letošním světovém turné, které začalo v květnu, si takovou parádu střihl i v rakouské rozhlasové stanici FM4".


Na pódiu sebou trhá a škube jeden chlápek, pot si utírá kapesníkem, huba mu jede jak blázen, do toho pouští z laptopu parádní beaty. Andy Bothwell aka Astronautalis je sympatickej a vtipnej pošuk, kterej dovede rozjet freestyle skoro o všem, co nadiktujou lidi z publika. Na posledním řadovém albu Cut the Body Loose (který produkoval a „spoluvymyslel“ John Congleton z The Paper Chase) dokázal spojit alternativní hip hop s temnejma zvukovejma odstínama, který odkazujou třeba k Pleasure Forever, ale klidně i k Black Heart Procession. Tam, kde se třeba Why? hlavně na svojí poslední desce zastavili, tam Astronautalis naopak ještě sešlápne plyn.

Co je ale důležitější - Andy veze tohle album a s tím spojený litry potu a whisky na velký evropský turné, který zasáhne i naše končiny. Astronautalis se vrací do Kopřivnice po šesti letech (!!!), kde to rozsvítí 16. února.

Info

Astronautalis (us) + Creaticity
16.2.2017 20:00
Katolická beseda, Kopřivnice
www.facebook.com/events/1219881908071673

Astronautalis tour:
Feb 10 – Tábor (CZ)
Feb 13 – Košice (SK)
Feb 14 – Trenčín (SK) w/Aby Wolf
Feb 15 – Brno (CZ) w/Aby Wolf
Feb 16 – Kopřivnice (CZ)
Feb 21 – Pardubice (CZ)
Feb 22 – Plzeň (CZ) w/Aby Wolf
Feb 23 – Praha (CZ) w/Aby Wolf

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace