Zprávy / Festivalové

Atonal 2018 buší na dveře

Atonal 2018 buší na dveře

Zdeněk Němec | Zprávy / Festivalové | 26.07.2018

Jak si zhruba představujete berlínský festival Atonal? Industriální prostředí lehce ruinoidního prostoru bývalé elektrárny Kraftwerk, který nabízí nebývale rozlehlé prostory hlavního sálu a monumentální projekční plátno postavené na výšku, pod kterým soustředěně experimentují špičky progresivní elektronické scény? Pak je to správně. Atonal není záležitost jedné gigantické stage, takže bude možné zhlédnout futuristické instalace a navštívíte legendární klub Tresor, Globus nebo OHM. Rozhodně se na parketě nebudete nudit (do půlnoci ani po).

A kdože letos přijede zahrát do “špinavých” monolitických prostor, kde zvuk rezonuje tmou i exploduje epileptickým stroboskopem? Pořadatelé hlásí, že koncem července bude hotový harmonogram pro více než stovku interpretů. Mezi oznámenými interprety nechybí takové hvězdy jako Actress, který odjakživa umí překvapit, nebo Gábor Lázár, který do Berlína přijede představit letošní novinku Unfold plnou laserových výstřelků. Čerstvé elektronické koláže doveze také Conor McTernan aka Lanark Artefax, mezi jehož fanoušky patří Aphex Twin nebo Björk. Těšit se můžeme také na Toma Scholefielda alias Konx-Om-Pax, který představí audiovizuální rave Contemporary Hardcore. Podobnou lahůdkou bude jistě také set Robina Foxe, který přiveze laserovou šou Single Origin, jež navazuje na projekty Monochroma a RGB Laser Show.

Největší očekávání způsobují exkluzivní kolaborace dvou nebo i více umělců. Pod jednoduchým názvem Aasthma se skrývá spolupráce Pedera Mannerfelta a Pära Grindvika. Kolorit je zase pro změnu jméno nového projektu Lowteca a Kassema Mosse. A aby toho nebylo málo, tak se ve společném setu představí Shifted + Broken English Club + Ilpo Väisänen. Rezzett letos vydal první dlouhohrající desku, takže kdo by nebyl zvědavý. Velkým lákadlem jsou také děvčata Klara Lewis nebo Sophia Loizou s něžnějším pojetím zvuku.

Dvě nálože oznámených jmen čítají lehce přes šest desítek interpretů. Za pultem před pultem nikdo nebude stát nebo královna minimalismu Veronica Vasicka nebude hrát. Boky rozhýbete taky například pod taktovkou Leny Willikens, Heleny Hauff, Batu, Regise nebo Samuela Kerridge. Poslední večer budou zavírat například Skee Mask nebo Objekt. A pak už jen sladký a zasloužený odpočinek pro všechny zúčastněné. Pokud stále váháte s nákupem lístku, vězte, že celofestivalové pasy už jsou vyprodané a na jednotlivé dny se musí kupovat lístky samostatně. I to se vyplatí. Pět dnů toho nejlepšího, co můžeme v rámci nihilisticky nepřístupné a ledově chladné elektroniky slyšet. Hřejivé beaty a pohlazení dostane taky prostor, ale všeho s mírou. Rozhodně to bude stát za to!

Info

Berlin Atonal 2018
22. - 26. 8. 2018
Kraftwerk, Berlín
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články