Zprávy / Pozvánky

Audiovizuál na Severních terasách

Audiovizuál na Severních terasách

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.09.2015

Tradice vystoupení pod širým nebem využívající unikátní atmosféry a architektury historické části Hradce Králové přinese 18. září na Severních terasách přiléhající ke kostelu sv. Jana Nepomuckého v Žižkových sadech již osmý ročník audiovizuálního večera, kdy se od 20 hodin na dvou improvizovaných podiích vystřídají tři různorodé hudební projekty spojující svoje vystoupení s velkoformátovou projekcí a videomappingem – Unclean, Lionel Dixit a PIWE. Následuje afterparty , kde vystoupí mj. Pure Digital Boy z kolektivu Chucpe, v nově otevřených kulturně-multifunkčních prostorách Pilnáčkovy továrny, které nabídnou v průběhu letošního podzimu skutečně pestrý a různorodý program. Více informací o této akci a dalším programu Pilnáčkovy továrny naleznete na menumusic.cz.

Filip Škubal alias Unclean je brněnský patriot, elektronický producent a milovník minimalistické elektronické hudby. Jednou z jeho hudebních tváří je vynikající untempo project Strangelet, ve které se plně oddává experimentování se zvukovými plochami a drony s nebývalým citem pro budování atmosféry. Stejným způsobem pak přistupuje i ke svému současnému alteregu Unclean, kdy všechny tyto prvky akcentuje v pulsujících techno setech, stojících ostře na hraně zvukového designu a tvrdého techna. Při této příležitosi jeho hudební vystoupení obrazově doplní vizuální umělec Radek Doskočil alias VJ screensaver, který oplývá nebývalý citem pro umocnění chrakteru rozličného hudebního vystoupení, o což si stěny barokního kostela Sv. Jana Nepomuckého rozhodně říkají.


Pardubičtí jamující noisy duo Lionel Dixit patří k tomu nezajímavějšímu, co lze naléz na současné experimentání drum and noisové scéně. Tvoří jej dva hudební šamani Viklef (bicí, trumpeta) a Martin (elektronika, flétna). Společně tak umě propojují kombinaci akustického a elektronického zvuku a z jejich kombinace vyplouvá napovrch skrze zdánlivý hluk naprosto silný cit pro melodii.

Zcela nový audiovizuální projekt ignorující veškeré trendy PIWE (Permanently Intoxicated with Echoes) se představí poprvé hradeckému publiku. Síly v něm spojili David Rambousek (Selectone, Foma) a perkusionista Aleš Řehák. Stvořili tak původní audiovizuální performance ve které za použití minimalistických prostředků v rámci drone-ambientní psychedelie vytváří zvukové mantry a stavy změny vědomí se skrytým terapeutickým potenciálem.

Info

MENU presents:
Unclean + Lionel Dixit + PIWE
18. 9. 2015 20:00
Severní terasy, Hradec Králové

www.facebook.com/events/419743254875434
www.facebook.com/menumusic.cz
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace