Zprávy / Pozvánky

Audiovizuální večer v Plato

Audiovizuální večer v Plato

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.09.2022

Ve spolupráci s pražským hudebním vydavatelstvím Genot Centre a ostravským kolektivem Audio Video Bass proběhne v sobotu 1. října v Plato Bauhaus Audiovizuální večer na téma Pod dlažbou je pláž!

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí? V úvodní části představí Ondřej Lasák (Genot Centre) tři vystupující současné alternativní scény. Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí? Nina Pixel zahraje Cenou Vinyla oceněnou kompilaci Liptov. Během rituálního pohřbu konzervativních narativů ji projekcí doplní Adrián Kriška. Organ Tapes rozehraje autotune s kytarou jako globální jazyk, kterému rozumíme všichni. Obrazem doprovodí univerzální městská intimita zachycená na na kameru iPhonu. Asie se stala jejím druhým domovem i východiskem tvorby. Na OKO rozloží Martyyna rigidní struktury emocionalitou lidského hlasu.


Druhá část noci v režii Audio Video Bass se ponese v duchu ruin, které protínají naše životy skrz naskrz. Ruiny zavedených norem, světa před ruskou invazí na Ukrajinu nebo světa před covidem leží všude kolem a pod nimi prosvítá pláž. Rodí se něco nového. Co k tomu může kolektiv autorů v rámci svého bloku sestaveného výhradně z žen říct? V reakci na téma festivalu OKO, vizuální zprávu „Future Is Female“ na budově Plato z března 2021 a na výstavní cyklus PLATO „Ó a ach, krása, ruina a strach“ následující: Let’s dance on the ruins – Future is female.

Brigitte Noir je přes den moderátorka denního proudového vysílání na Radiu Wave. V noci střídá občanské jméno za hudební alias a vyráží do klubů nebo do vysílání komunitního Radia Punctum. Její set nabízí kombinaci electra, dark disca, acidu či breakbeatu. Nill Garçon, to je DJka věčně mezi Brnem a Prahou. Tato selektorka z brněnského Vitaminu servíruje house, nu-disco, acid, breaks i ghetto tech. Always exploring the feel-good factor. Teresi je DJka z Prahy, na lokální scéně se pohybuje šestým rokem. Pravidelně hraje v populárních undeground pražských klubech i na lokálních festivalech. Její styl vychází z house, ale ve svých mixech často spojuje více hudebních stylů jako balearic, disco, zlomené beaty až po acid electro.

více o festivalu OKO zde

Info

Ostrava Kamera Oko:
Audiovizuální večer
1. 10. 2022 21:30
Plato, Ostrava
Fb událost

Ostrava Kamera Oko
28. 9. –⁠ 2. 10. 2022
Ostrava
web

foto © Evelyn Benčičová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace