Zprávy

Audioport již popáté

Audioport již popáté

redakce | Zprávy | 15.04.2014

České Radio Wave a slovenské Rádio_FM opět propojí své vysílání, a to 16. dubna 2014. Zároveň na podiu kina Bio OKO obě rádia představí dva hudební talenty, českou kapelu Deaths a slovenské Fallgrapp.

Projekt Audioport si klade za cíl pravidelně propojovat českou a slovenskou progresivní hudební scénu a je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska. Součástí projektu je i propojené vysílání Radia Wave a Rádia_FM, ve kterém redaktoři nabízejí pohled do zákulisí obou stanic a věnují se české a slovenské kultuře.


Po celý den budou vysíláním z pražského studia provázet moderátorské dvojice zástupců obou stanic: Tereza Havlínková a Dominika Jašková, Jonáš Zbořil a Ego_FM, Veronika Ruppert a Mizzi. V dopoledních hodinách představíme mimo jiné i talentové pořady obou stanic: Startér a Demovnica. V souboji hudebních novinek se utkají hudební dramaturg Radia Wave Aleš Stuchlý společně se svým protějškem z Rádia_FM Danielem Balážem. Významnými hosty česko-slovenského vysílání budou např. dokumentaristi Zuzana Piussi a Vít Klusák, nebo Petr Čtvrtníček, Táňa Pauhofová a pochopitelně také kapely Deaths a Fallgrapp, jejichž společným vystoupením v pražském Bio OKO Audioport vyvrcholí.

Koncert bude živě odvysílán od 20:00 hodin také na obou stanicích pro mladé Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Z důvodu přímého přenosu pořadatelé doporučují návštěvníkům dorazit do letenského kina včas, začínat se bude opravdu přesně. Koncert bude také jedinou hudební akcí před letní prázdninovou rekonstrukcí prostor kina Bio OKO.

Audioport se uskuteční 16. dubna již popáté. Premiérově se obě rádia spojila v květnu 2012, od té doby se na česko-slovenských podiích vystřídalo již sedm kapel, mezi nimi například Jelly Belly, Fiordmoss, Kittchen nebo Katarzia. Poslední pražský Audioport přivítal v dubnu 2013 kapely Bratři Orffové a Tomáš Sloboda and Sounds Like This.

Info

Audioport: Deaths + Fallgrapp
16. dubna 2014
Bio OKO, Praha

vstupné: 50 Kč

www.rozhlas.cz/radiowave

www.fm.rtvs.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.

KlipyTipy: Beata Hlavenková - Prameny

redakce 19.09.2019

Pianistka, skladatelka a producentka vydává nové album Sně ve spolupráci s trumpetistou Oskarem Törökem.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

Mooncloud #31: Sect

redakce 18.09.2019

Americký all star hardcore projekt Sect letos vydal novou desku a namíchal i jednatřicáté porkračování Mooncloudu.

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Slut hlásí návrat po 20 letech

redakce 17.09.2019

Zbrusu nový singl Keep Going jako příslib nového studiového alba, jež by Slut chtěli vydat v roce 2020. Návrat po dvaceti letech.