Zprávy

Audioport již popáté

Audioport již popáté

redakce | Zprávy | 15.04.2014

České Radio Wave a slovenské Rádio_FM opět propojí své vysílání, a to 16. dubna 2014. Zároveň na podiu kina Bio OKO obě rádia představí dva hudební talenty, českou kapelu Deaths a slovenské Fallgrapp.

Projekt Audioport si klade za cíl pravidelně propojovat českou a slovenskou progresivní hudební scénu a je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska. Součástí projektu je i propojené vysílání Radia Wave a Rádia_FM, ve kterém redaktoři nabízejí pohled do zákulisí obou stanic a věnují se české a slovenské kultuře.


Po celý den budou vysíláním z pražského studia provázet moderátorské dvojice zástupců obou stanic: Tereza Havlínková a Dominika Jašková, Jonáš Zbořil a Ego_FM, Veronika Ruppert a Mizzi. V dopoledních hodinách představíme mimo jiné i talentové pořady obou stanic: Startér a Demovnica. V souboji hudebních novinek se utkají hudební dramaturg Radia Wave Aleš Stuchlý společně se svým protějškem z Rádia_FM Danielem Balážem. Významnými hosty česko-slovenského vysílání budou např. dokumentaristi Zuzana Piussi a Vít Klusák, nebo Petr Čtvrtníček, Táňa Pauhofová a pochopitelně také kapely Deaths a Fallgrapp, jejichž společným vystoupením v pražském Bio OKO Audioport vyvrcholí.

Koncert bude živě odvysílán od 20:00 hodin také na obou stanicích pro mladé Českého rozhlasu a Rozhlasu a televize Slovenska. Z důvodu přímého přenosu pořadatelé doporučují návštěvníkům dorazit do letenského kina včas, začínat se bude opravdu přesně. Koncert bude také jedinou hudební akcí před letní prázdninovou rekonstrukcí prostor kina Bio OKO.

Audioport se uskuteční 16. dubna již popáté. Premiérově se obě rádia spojila v květnu 2012, od té doby se na česko-slovenských podiích vystřídalo již sedm kapel, mezi nimi například Jelly Belly, Fiordmoss, Kittchen nebo Katarzia. Poslední pražský Audioport přivítal v dubnu 2013 kapely Bratři Orffové a Tomáš Sloboda and Sounds Like This.

Info

Audioport: Deaths + Fallgrapp
16. dubna 2014
Bio OKO, Praha

vstupné: 50 Kč

www.rozhlas.cz/radiowave

www.fm.rtvs.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Písničkář Homes debutuje deskou Lufu

redakce 21.02.2020

Mladý písničkář a producent Homes debutuje s melancholickou, osmiskladbovou nahrávkou Lufu, kterou si sám mixoval.

Vykuchán, vykostěn, zamrazen: katsa.theo

redakce 21.02.2020

Čtyřtrackovým EP Frost, které právě vychází na značce Ressonus Records, se hlásí o pozornost český producent katsa.theo.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

KlipyTipy: WWW – Slunce v úplňku

redakce 19.02.2020

Po dvouleté pauze natočili nový klip. Animovanou podobu mu vtiskl Jan Kottman, který při jeho tvorbě oživil výtvarná díla Lubomíra Typlta namalovaná temperovými barvami.