Zprávy / Festivalové

Austra i Mykki Blanco na Pohodě

Austra i Mykki Blanco na Pohodě

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.03.2017

Rýchle flamenco zosilnené rockom a heavymetalom spravilo z dua Rodrigo y Gabriela jednu z najznámejších mexických kapiel. Zaujímavou kombináciou latino hudby a tvrdších žánrov porazili po vydaní rovnomenného albumu na čele írskeho rebríčka velikánov ako Arctic Monkeys či Johnny Cash. Podieľali sa na soundtrackoch k Pirátom z Karibiku, k seriálu Breaking Bad či rozprávke Kocúr v čižmách a hrali aj v Bielom dome. Extrémne rýchle prsty a špičkovú gitarovú techniku predvedú títo výnimoční muzikanti aj na Pohode 2017.

Speváčka kapely Austra Katie Stelmanis vyrástla na opere, elektronickej a tanečnej hudbe či riot grrrl. Tieto vplyvy skombinovala v snovom synth-pope Austry, v ktorom dominuje jej nezameniteľný vysoký hlas s výrazným tremolom. Od debutu si skupina vyslúžila mimoriadnu priazeň kritikov, pričom Pitchfork dal všetkým trom albumom viac než 7 z 10 bodov. V januári im vyšiel album Future Politics, v ktorom hľadajú pozitívnejšie vízie budúcnosti. Jedným z pozitív blízkej budúcnosti je, že Austra vystúpi na Pohode.


Michael David Quattlebaum Jr. vystriedal postupne viacero pseudonymov, kým ostal pri rappujúcej výtržníčke Mykki Blanco. Minulý rok vydal debut Mykki, ktorý je podľa The Wire jednou z najtvrdších a najkonzistnejších výpovedí v súčasnom americkom hip hope. Neustále rastúcu úroveň jej tvorby potvrdzujú aj skvelé recenzie na MixMagu, Guardiane či Pitchforku. Mykki Blanco príde o svojich kvalitách presvedčiť aj návštevníkov Pohody.

Podľa Olivera Reháka z Denníka N je album Pustvopol Kataríny Málikovej jedným z najvýraznejších debutov na našej scéne za posledné roky. Jeho slová potvrdili 4 nominácie na Radio_Head Awards. Album už prekročil aj hranice Slovenska, keď sa v marcovom vydaní rebríčka World Music Charts Europe umiestnil na 11. mieste. Magická kombinácia ľudovej hudby, elektroniky aj klasiky v podaní Kataríny Málikovej a jej kapely zaznie aj na Pohode 2017.

Info

Pohoda festival 2017
6. - 8. 7. 2017
letiště Trenčín, Slovensko
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace