Zprávy / Pozvánky

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.06.2018

Něco končí, něco začíná. Po třech letech společného zaplňování praskliny v zástavbě jedné brněnské rezidenční čtvrti se v tomto meziprostoru odehraje AVA Loft Session naposledy. V pátek 29. června vás čeká poslední večer na Rumišti.

Hudební program se tentokrát bude odehrávat na několika podlažích. Zatímco na půdě se bude nám otevře vesmír extatického ambientu v podání kanadských projektů na evropském tour Keru Not Ever a Racine a české producentky Enchanted Lands, o několik pater níž se bude odehrávat dystopie dekonstruované rave music.

V textech představujících tvorbu producenta Keru Not Ever z kanadského Montrealu si často přečtete, že se o něm na internetu mnoho nedozvíme. Jeho hudba však mluví sama za sebe. Najdeme tady odkazy dalších - výrazně slavnějších - hudebníků z Montrealu a průkopníků ambientu Tima Heckera nebo Kary-Lis Coverdale, ale také pošramocené vzpomínky na vrcholné momenty trance party kdesi hluboko v lesích, či náznaky dekonstruované club music. Extatická podmanivost i zneklidňující mrazivost činí z jeho aktuální desky Tereza jednu z nejlepších ambientních nahrávek roku 2017.

Ani dalšímu kanadskému projektu Racine nelze upřít spřízněnost s výše zmiňovanými celebritami současného ambientního nebe, a také fascinace těkavými melancholickými texturami propojujícími konkrétní a syntetické. Tvorba Juliena Racina tak může připomínat výsledek kolaborace, do které by se pustili zakladatelé labelu Orange Milk a průkopník současného dekonstruovaného transu Lorenzo Senni, kdyby spolu strávili noc šňupáním specifického druhu aljašského lišejníku vystaveného jadernému záření.

Česká producentka Enchanted Lands v loňském roce debutovala u Genot Centre s kazetou Feed Goals, která patří k nejsilnějším tuzemským nahrávkám poslední doby. Kromě nominací na ceny Vinyla a Anděl jí přinesla i silný ohlas v zahraničí. Její hřejivá zvuková asambláž jako by syntetizovala nekonečný proud dat napříč horizontem imaginární zvukové krajiny, která se rozprostírá někde mezi hypnagogickým ambientem, ASMR, new age, sound designem a odkazem výrazných českých filmových soundtracků Zdeňka Lišky nebo Luboše Fišera. Rumistě a hudba Enchanted Lands na sebe čekaly.

Na ambientní koncertní část večera naváže apokalyptická mutantní rave music ve složení Trauma, Dlab, w_y_m_e a Tatratank. Nahoře pod střechou bude pokračovat euforická meditace v podobě kazetových setů Tristan Bath, Wim Dehaen / Mango Object, Ssnurssla a Sun Drugs.

Info

AVA Loft Session:
Racine (ca) + Keru Not Ever (ca) + Enchanted Lands
29. 6. 2018 19:00
Rumiště, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Famózní Pile se představí v Praze

redakce 18.06.2019

Pile nikdy nebudou kapelou, která by vyprodávala velké kluby a o to jim ani nejde. Plný Les lidí by si však rozhodně zasloužili.

Australský stand-up komik Jim Jefferies v Praze

redakce 18.06.2019

Pro svou pravidelnou večerní show sbírá inspiraci po celém světě, kde mapuje ta nejkontroverznější témata.

The Asteroids Galaxy Tour s nejlepší deskou

redakce 17.06.2019

Se svým retro futuristickým nepředvídatelným zvukem si album rychle získalo fanoušky po celém světě a v mnoha zemích zaznamenaly úspěchy v hitparádách.

Do Prahy poprvé přijede Courtney Barnett

redakce 16.06.2019

Je to zpěvačka a písničkářka, která mísí pronikavé vidění světa s takřka devastujícím sebehodnocením.

Mucha a Houpací koně před Crossem

redakce 16.06.2019

Po akci Street Food Jam vystoupí před pražským Crossem dvě zásadní domácí kapely. Melancholičtí Houpací koně a Mucha.

Welshly Arms přijedou do Lucerny

redakce 16.06.2019

Welshly Arms protkávají alternativní rok gospelem a bluesovým feelingem. Koncertují od roku 2013 a projezdili mnoho koutů světa.

Kapely zahrají na počest Romka Hanzlíka

redakce 15.06.2019

Vzpomínkový den s názvem Romek´s not dead je na počest člověku, který výrazně ovlivnil českou alternativní hudební scénu posledních čtyřiceti let.

Billie Eilish přesouvá koncert

redakce 14.06.2019

Billie Eilish, kde vlastně bude hrát?

Pop-up s kuchařkami bez domova a Neviditelné

redakce 13.06.2019

Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným“ člověkem stojí silný příběh.

DZ Deathrays a Black Lips v Kabinetu

redakce 13.06.2019

Australští DZ Deathrays přivezou do Kabinetu inzulinovou dávku léta, američtí Black Lips se opět vymknou kontrole.