Zprávy / Pozvánky

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.06.2018

Něco končí, něco začíná. Po třech letech společného zaplňování praskliny v zástavbě jedné brněnské rezidenční čtvrti se v tomto meziprostoru odehraje AVA Loft Session naposledy. V pátek 29. června vás čeká poslední večer na Rumišti.

Hudební program se tentokrát bude odehrávat na několika podlažích. Zatímco na půdě se bude nám otevře vesmír extatického ambientu v podání kanadských projektů na evropském tour Keru Not Ever a Racine a české producentky Enchanted Lands, o několik pater níž se bude odehrávat dystopie dekonstruované rave music.

V textech představujících tvorbu producenta Keru Not Ever z kanadského Montrealu si často přečtete, že se o něm na internetu mnoho nedozvíme. Jeho hudba však mluví sama za sebe. Najdeme tady odkazy dalších - výrazně slavnějších - hudebníků z Montrealu a průkopníků ambientu Tima Heckera nebo Kary-Lis Coverdale, ale také pošramocené vzpomínky na vrcholné momenty trance party kdesi hluboko v lesích, či náznaky dekonstruované club music. Extatická podmanivost i zneklidňující mrazivost činí z jeho aktuální desky Tereza jednu z nejlepších ambientních nahrávek roku 2017.

Ani dalšímu kanadskému projektu Racine nelze upřít spřízněnost s výše zmiňovanými celebritami současného ambientního nebe, a také fascinace těkavými melancholickými texturami propojujícími konkrétní a syntetické. Tvorba Juliena Racina tak může připomínat výsledek kolaborace, do které by se pustili zakladatelé labelu Orange Milk a průkopník současného dekonstruovaného transu Lorenzo Senni, kdyby spolu strávili noc šňupáním specifického druhu aljašského lišejníku vystaveného jadernému záření.

Česká producentka Enchanted Lands v loňském roce debutovala u Genot Centre s kazetou Feed Goals, která patří k nejsilnějším tuzemským nahrávkám poslední doby. Kromě nominací na ceny Vinyla a Anděl jí přinesla i silný ohlas v zahraničí. Její hřejivá zvuková asambláž jako by syntetizovala nekonečný proud dat napříč horizontem imaginární zvukové krajiny, která se rozprostírá někde mezi hypnagogickým ambientem, ASMR, new age, sound designem a odkazem výrazných českých filmových soundtracků Zdeňka Lišky nebo Luboše Fišera. Rumistě a hudba Enchanted Lands na sebe čekaly.

Na ambientní koncertní část večera naváže apokalyptická mutantní rave music ve složení Trauma, Dlab, w_y_m_e a Tatratank. Nahoře pod střechou bude pokračovat euforická meditace v podobě kazetových setů Tristan Bath, Wim Dehaen / Mango Object, Ssnurssla a Sun Drugs.

Info

AVA Loft Session:
Racine (ca) + Keru Not Ever (ca) + Enchanted Lands
29. 6. 2018 19:00
Rumiště, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.