Zprávy / Pozvánky

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.06.2018

Něco končí, něco začíná. Po třech letech společného zaplňování praskliny v zástavbě jedné brněnské rezidenční čtvrti se v tomto meziprostoru odehraje AVA Loft Session naposledy. V pátek 29. června vás čeká poslední večer na Rumišti.

Hudební program se tentokrát bude odehrávat na několika podlažích. Zatímco na půdě se bude nám otevře vesmír extatického ambientu v podání kanadských projektů na evropském tour Keru Not Ever a Racine a české producentky Enchanted Lands, o několik pater níž se bude odehrávat dystopie dekonstruované rave music.

V textech představujících tvorbu producenta Keru Not Ever z kanadského Montrealu si často přečtete, že se o něm na internetu mnoho nedozvíme. Jeho hudba však mluví sama za sebe. Najdeme tady odkazy dalších - výrazně slavnějších - hudebníků z Montrealu a průkopníků ambientu Tima Heckera nebo Kary-Lis Coverdale, ale také pošramocené vzpomínky na vrcholné momenty trance party kdesi hluboko v lesích, či náznaky dekonstruované club music. Extatická podmanivost i zneklidňující mrazivost činí z jeho aktuální desky Tereza jednu z nejlepších ambientních nahrávek roku 2017.

Ani dalšímu kanadskému projektu Racine nelze upřít spřízněnost s výše zmiňovanými celebritami současného ambientního nebe, a také fascinace těkavými melancholickými texturami propojujícími konkrétní a syntetické. Tvorba Juliena Racina tak může připomínat výsledek kolaborace, do které by se pustili zakladatelé labelu Orange Milk a průkopník současného dekonstruovaného transu Lorenzo Senni, kdyby spolu strávili noc šňupáním specifického druhu aljašského lišejníku vystaveného jadernému záření.

Česká producentka Enchanted Lands v loňském roce debutovala u Genot Centre s kazetou Feed Goals, která patří k nejsilnějším tuzemským nahrávkám poslední doby. Kromě nominací na ceny Vinyla a Anděl jí přinesla i silný ohlas v zahraničí. Její hřejivá zvuková asambláž jako by syntetizovala nekonečný proud dat napříč horizontem imaginární zvukové krajiny, která se rozprostírá někde mezi hypnagogickým ambientem, ASMR, new age, sound designem a odkazem výrazných českých filmových soundtracků Zdeňka Lišky nebo Luboše Fišera. Rumistě a hudba Enchanted Lands na sebe čekaly.

Na ambientní koncertní část večera naváže apokalyptická mutantní rave music ve složení Trauma, Dlab, w_y_m_e a Tatratank. Nahoře pod střechou bude pokračovat euforická meditace v podobě kazetových setů Tristan Bath, Wim Dehaen / Mango Object, Ssnurssla a Sun Drugs.

Info

AVA Loft Session:
Racine (ca) + Keru Not Ever (ca) + Enchanted Lands
29. 6. 2018 19:00
Rumiště, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.