Zprávy / Pozvánky

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

AVA Loft Session naposledy na Rumišti

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.06.2018

Něco končí, něco začíná. Po třech letech společného zaplňování praskliny v zástavbě jedné brněnské rezidenční čtvrti se v tomto meziprostoru odehraje AVA Loft Session naposledy. V pátek 29. června vás čeká poslední večer na Rumišti.

Hudební program se tentokrát bude odehrávat na několika podlažích. Zatímco na půdě se bude nám otevře vesmír extatického ambientu v podání kanadských projektů na evropském tour Keru Not Ever a Racine a české producentky Enchanted Lands, o několik pater níž se bude odehrávat dystopie dekonstruované rave music.

V textech představujících tvorbu producenta Keru Not Ever z kanadského Montrealu si často přečtete, že se o něm na internetu mnoho nedozvíme. Jeho hudba však mluví sama za sebe. Najdeme tady odkazy dalších - výrazně slavnějších - hudebníků z Montrealu a průkopníků ambientu Tima Heckera nebo Kary-Lis Coverdale, ale také pošramocené vzpomínky na vrcholné momenty trance party kdesi hluboko v lesích, či náznaky dekonstruované club music. Extatická podmanivost i zneklidňující mrazivost činí z jeho aktuální desky Tereza jednu z nejlepších ambientních nahrávek roku 2017.

Ani dalšímu kanadskému projektu Racine nelze upřít spřízněnost s výše zmiňovanými celebritami současného ambientního nebe, a také fascinace těkavými melancholickými texturami propojujícími konkrétní a syntetické. Tvorba Juliena Racina tak může připomínat výsledek kolaborace, do které by se pustili zakladatelé labelu Orange Milk a průkopník současného dekonstruovaného transu Lorenzo Senni, kdyby spolu strávili noc šňupáním specifického druhu aljašského lišejníku vystaveného jadernému záření.

Česká producentka Enchanted Lands v loňském roce debutovala u Genot Centre s kazetou Feed Goals, která patří k nejsilnějším tuzemským nahrávkám poslední doby. Kromě nominací na ceny Vinyla a Anděl jí přinesla i silný ohlas v zahraničí. Její hřejivá zvuková asambláž jako by syntetizovala nekonečný proud dat napříč horizontem imaginární zvukové krajiny, která se rozprostírá někde mezi hypnagogickým ambientem, ASMR, new age, sound designem a odkazem výrazných českých filmových soundtracků Zdeňka Lišky nebo Luboše Fišera. Rumistě a hudba Enchanted Lands na sebe čekaly.

Na ambientní koncertní část večera naváže apokalyptická mutantní rave music ve složení Trauma, Dlab, w_y_m_e a Tatratank. Nahoře pod střechou bude pokračovat euforická meditace v podobě kazetových setů Tristan Bath, Wim Dehaen / Mango Object, Ssnurssla a Sun Drugs.

Info

AVA Loft Session:
Racine (ca) + Keru Not Ever (ca) + Enchanted Lands
29. 6. 2018 19:00
Rumiště, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace