Zprávy / Pozvánky

AVA Summer Space-Out

AVA Summer Space-Out

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.08.2016

Letní venkovní sleep-over v režii AVA v zalesněné části Brna s hudbami pro stavy beztíže. Sobota 13. srpna od světla do světla. V hlavní roli se představí eklektická pětice producentů okolo labelu Orange Milk Records, nebo také Not Not Fun, Noumenal Loom nebo Tranquility Tapes: LES HALLES & MAGNÉTOFONIQUE (FR), SETH GRAHAM (US), G.S. SULTAN (US) a GORA SOU (DE). Doplní je v Praze působící nizozemský producent WIM DEHAEN (NL) z pražského kolektivu Genot Centre. Večerem budou provázet rezidenti AVA až do ranních hodin. Spacáky s sebou, oheň a rozehřátá skála nás budou hřát celou noc.

Francouzský umělec Baptiste Martin působící v Lyonu pod pseudonymem Les Halles, na tomto turné vystupuje spolu s dalším francouzským milovníkem omamných zvukových utopií, který si říká Magnétofonique. Z jejich společných desek i živých setů se rozlévá hřejivá hypnagogická lázeň odkazující k fiktivním terénním nahrávkám kmenů, které nikdy neexistovaly, a vzpomínkám, které ani jednomu z umělců „nepatří“. Téma fiktivního ráje a idealizované vzájemnosti, jemuž se Magnétofonique ve své tvorbě rád věnuje, se dozajista na naši sobotní seanci dokonale hodí. Les Halles ve své hudbě využívá zasněné syntezátorové plochy stejně jako samply panovy flétny, které loopuje do křehkých kaleidoskopických dronů a field-recordings V živých setech hraje také na citeru, kterou procesuje skrz laptop.

Roy Werner aka GS Sultan je v Brooklynu usazený vizuální umělec a skladatel, který se zaměřuje na kompozice postavené na zběsilých kombinacích samplů pomocí vlastního softwaru naprogramovaného v Max/MSP. Zdrojový materiál dekonstruuje, zbavuje jej jakékoliv původní konotace a kontextu a mění jej na zbrusu nové hudební a zvukové struktury. Orange Milk Records jeho produkci označují jako “Digital modern avant-garde MaxMSP pointillism". Podobný koncepční přístup a software využívá Werner i v případě svých vizuálů. Na svém evropském turné představuje své album Redundacy Suite vydané na Phinery, které vychází tento měsíc. Kromě Orange Milk Records v minulosti spolupracoval také s mexickým labelem Umor Rex.

Seth Graham je v Ohiu působící umělec, skladatel, akademik filosof a spoluzakladatel Orange Milk Records. Jeho kompozice vypichují ustálené obrazy známé z širokého spektra hudebních žánrů za použití midi dat, Max MSP a samplů. Grahamovo odlehčení samplování kříží klasickou a populární hudbu ve svébytném stylu připomínajícím Noaha Creshevskyho a skrze hutnou digitální syntézu. Jeho hudba vyšla na labelech jako Noumenal Loom, Experimedia, Orange Milk, Phinery, Los Discos Enfantasmes a Tranquility Tapes.

Marc Übel pochází z Frankfurtu nad Mohanem a jeho hudba je hudbou kontrastů. Analogové a digitální technologie jsou navzájem propojeny, zdánlivě chaotické uspořádání rozpouštějí do zřetelně uspořádaných struktur a zdánlivě protichůdné zvuky jsou sdruženy ve skladbách, které jsou postavené na repetici, ale neustále se vyvíjejí. Živé sety propojují improvizaci, působení řízené náhody i cílené zaměření na organické zvukové textury. Nahrávky Gora Sou zatím vyšly na labelech jako Orange Milk Records, Noumenal Loom, Lillerne Tapes, SicSic Tapes a Further Records.


  Wim Dehaen je v Praze usazený belgický experimentální hudebník, chemik, vydavatel a organizátor hudebních akcí. Zatím posledním Dehaenovým oficiálním releasem je split kazeta s Lee Chapmanem Voices & Allusions / Benidorm Hotel. Svou stranu nahrávky popisuje jako “šedivé místo, kde vás za každými dveřmi návštěvníků prosté budovy čeká jen zmar, úzkost a dozvuky vzpomínek ventilačního systému."

Za AVA kolektiv vystoupí Sun Drugs, Spectral Index a Ssnurssla. A dál? Visuals, Chai-out, Field listening, Drone yoga.

Info

AVA Summer Space-Out
13. 8. 2016 18:00
okraj Brna

Lokalita se nachází v zalesněné oblasti na okraji Brna. Pro bližší informace napište do zpráv na AVA Facebooku, nebo na avavavantyry@gmail.com.

www.facebook.com/events/828694987260671
www.halles.bandcamp.com
www.gssultan.bandcamp.com
www.sethgraham.bandcamp.com
www.gorasou.bandcamp.com
www.wimdehaen.bandcamp.com
www.soundcloud.com/sky-to-speak
www.soundcloud.com/spectral_index
www.mixcloud.com/avantyry
www.avavava.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.