Zprávy / Pozvánky

AVA Summer Space-Out

AVA Summer Space-Out

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.08.2016

Letní venkovní sleep-over v režii AVA v zalesněné části Brna s hudbami pro stavy beztíže. Sobota 13. srpna od světla do světla. V hlavní roli se představí eklektická pětice producentů okolo labelu Orange Milk Records, nebo také Not Not Fun, Noumenal Loom nebo Tranquility Tapes: LES HALLES & MAGNÉTOFONIQUE (FR), SETH GRAHAM (US), G.S. SULTAN (US) a GORA SOU (DE). Doplní je v Praze působící nizozemský producent WIM DEHAEN (NL) z pražského kolektivu Genot Centre. Večerem budou provázet rezidenti AVA až do ranních hodin. Spacáky s sebou, oheň a rozehřátá skála nás budou hřát celou noc.

Francouzský umělec Baptiste Martin působící v Lyonu pod pseudonymem Les Halles, na tomto turné vystupuje spolu s dalším francouzským milovníkem omamných zvukových utopií, který si říká Magnétofonique. Z jejich společných desek i živých setů se rozlévá hřejivá hypnagogická lázeň odkazující k fiktivním terénním nahrávkám kmenů, které nikdy neexistovaly, a vzpomínkám, které ani jednomu z umělců „nepatří“. Téma fiktivního ráje a idealizované vzájemnosti, jemuž se Magnétofonique ve své tvorbě rád věnuje, se dozajista na naši sobotní seanci dokonale hodí. Les Halles ve své hudbě využívá zasněné syntezátorové plochy stejně jako samply panovy flétny, které loopuje do křehkých kaleidoskopických dronů a field-recordings V živých setech hraje také na citeru, kterou procesuje skrz laptop.

Roy Werner aka GS Sultan je v Brooklynu usazený vizuální umělec a skladatel, který se zaměřuje na kompozice postavené na zběsilých kombinacích samplů pomocí vlastního softwaru naprogramovaného v Max/MSP. Zdrojový materiál dekonstruuje, zbavuje jej jakékoliv původní konotace a kontextu a mění jej na zbrusu nové hudební a zvukové struktury. Orange Milk Records jeho produkci označují jako “Digital modern avant-garde MaxMSP pointillism". Podobný koncepční přístup a software využívá Werner i v případě svých vizuálů. Na svém evropském turné představuje své album Redundacy Suite vydané na Phinery, které vychází tento měsíc. Kromě Orange Milk Records v minulosti spolupracoval také s mexickým labelem Umor Rex.

Seth Graham je v Ohiu působící umělec, skladatel, akademik filosof a spoluzakladatel Orange Milk Records. Jeho kompozice vypichují ustálené obrazy známé z širokého spektra hudebních žánrů za použití midi dat, Max MSP a samplů. Grahamovo odlehčení samplování kříží klasickou a populární hudbu ve svébytném stylu připomínajícím Noaha Creshevskyho a skrze hutnou digitální syntézu. Jeho hudba vyšla na labelech jako Noumenal Loom, Experimedia, Orange Milk, Phinery, Los Discos Enfantasmes a Tranquility Tapes.

Marc Übel pochází z Frankfurtu nad Mohanem a jeho hudba je hudbou kontrastů. Analogové a digitální technologie jsou navzájem propojeny, zdánlivě chaotické uspořádání rozpouštějí do zřetelně uspořádaných struktur a zdánlivě protichůdné zvuky jsou sdruženy ve skladbách, které jsou postavené na repetici, ale neustále se vyvíjejí. Živé sety propojují improvizaci, působení řízené náhody i cílené zaměření na organické zvukové textury. Nahrávky Gora Sou zatím vyšly na labelech jako Orange Milk Records, Noumenal Loom, Lillerne Tapes, SicSic Tapes a Further Records.


  Wim Dehaen je v Praze usazený belgický experimentální hudebník, chemik, vydavatel a organizátor hudebních akcí. Zatím posledním Dehaenovým oficiálním releasem je split kazeta s Lee Chapmanem Voices & Allusions / Benidorm Hotel. Svou stranu nahrávky popisuje jako “šedivé místo, kde vás za každými dveřmi návštěvníků prosté budovy čeká jen zmar, úzkost a dozvuky vzpomínek ventilačního systému."

Za AVA kolektiv vystoupí Sun Drugs, Spectral Index a Ssnurssla. A dál? Visuals, Chai-out, Field listening, Drone yoga.

Info

AVA Summer Space-Out
13. 8. 2016 18:00
okraj Brna

Lokalita se nachází v zalesněné oblasti na okraji Brna. Pro bližší informace napište do zpráv na AVA Facebooku, nebo na avavavantyry@gmail.com.

www.facebook.com/events/828694987260671
www.halles.bandcamp.com
www.gssultan.bandcamp.com
www.sethgraham.bandcamp.com
www.gorasou.bandcamp.com
www.wimdehaen.bandcamp.com
www.soundcloud.com/sky-to-speak
www.soundcloud.com/spectral_index
www.mixcloud.com/avantyry
www.avavava.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.