Zprávy / Pozvánky

AVA Sunday Ritual Groove se šoupe do Sklepa Skleněné louky

AVA Sunday Ritual Groove se šoupe do Sklepa Skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.06.2014

Nedělní cyklus AVA Sunday Ritual Groove se přesouvá do Sklepní scény Skleněné louky, kde Avantýry pokračují s představováním nejzajímavějších českých a slovenských projektů na pomezí klubové hudby a experimentu. „V letošním roce jsme uvedli jména jako Phaerentz, Jacques Kustod, Triple Sun, Optical Frameworks nebo Les Homosexuels. V neděli 15. června v Brně přivítáme pražský elektronický projekt Lightning Glove společně s one-man doprovodem White Wigwam,“ uvádí kuci. Zbytek večera za mixpultem budou mít v rukou členové Lightning Glove a přátelé AVA. Kmenové ohniště na sebe opět vezme podobu plápolajícího soundsystemu.

Lightning Glove je eklektický projekt míchající syrovou energii starého ravu se současnými tendencemi klubové basové hudby, zahalené do temného hávu post-punku a industrialu. „Acid house, jungle a rave z konce osmdesátých a začátku devadesátých let dnes už slouží jako hauntologická vzpomínka, která se občas vynoří v rekontextualizacích, jako např. naposledy u Lee Gambla a jeho EP Diversions na labelu PAN. Někde mezi potřebou odkazovat na poselství původně subverzivního raveu, a na druhé straně surového dědictví post-punku se pohybuje i český projekt Lightning Glove, inspirovaný skupinami jako Throbbing Gristle, Coil alebo Suicide.“ (Východiska, Easterndaze/Radio Wave)


U zrodu Lightning Glove coby partičky lidí aktivních na pražské nezávislé scéně (za všechny A2, Klangundkrach) stojí blog a promotérský kolektiv Red For Colourblind. Jejich oceňovaný debut Fantasmagorie interiéru následovalo EP Raving Peacock's Tail (s masteringem Stevea Bishopa – Basic House, Opal Tapes), vydaný na renomovaném labelu Tesla Tapes, o který se starají hlukoví psychedelici Gnod. Novinka Radical Zoo jim vyšla na jeho dceřiné značce Ono Tesla. Lightning Glove si za dobu své existence vysloužili pověst jednoho z nejrespektovanějších elektronických projektů Česka. Do Brna přijedou ve skvělé formě po bezmála měsíčním tour po ostrovech.

Spolu s Lightning Glove dorazí také uhrančivý one-man projekt White Wigwam (dříve Black Wigwam) se svou minimalistickou pulsující elektronikou, „evokující temnou nehybnou diskotéku ukrytou za tajnými dveřmi ve venkovském hotelu, jehož stěny jsou obložené světlým dřevem a parožím.“ (A2)

Lightning Glove na svůj live set navážou selekcí za mixpultem. Večer otevřou i uzavřou Zdeněk Tomášek (Ditchmag, Radio R) a Euchrid Escrow (Radio R, Ayala Valva).

Info

Lightning Glove + White Wigwam
15. června 2014 21.00
Skleněná louka - Sklepní scéna, Brno

vstupné: 100 Kč

www.facebook.com/events/675704625812774

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

redakce 16.11.2019

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných čtyřicet let, se vrátí do Lucerny.

Katarína Máliková po troch rokoch vydáva nový album

redakce 15.11.2019

Autorka prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.