Zprávy / Pozvánky

AVA Sunday Ritual Groove se šoupe do Sklepa Skleněné louky

AVA Sunday Ritual Groove se šoupe do Sklepa Skleněné louky

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.06.2014

Nedělní cyklus AVA Sunday Ritual Groove se přesouvá do Sklepní scény Skleněné louky, kde Avantýry pokračují s představováním nejzajímavějších českých a slovenských projektů na pomezí klubové hudby a experimentu. „V letošním roce jsme uvedli jména jako Phaerentz, Jacques Kustod, Triple Sun, Optical Frameworks nebo Les Homosexuels. V neděli 15. června v Brně přivítáme pražský elektronický projekt Lightning Glove společně s one-man doprovodem White Wigwam,“ uvádí kuci. Zbytek večera za mixpultem budou mít v rukou členové Lightning Glove a přátelé AVA. Kmenové ohniště na sebe opět vezme podobu plápolajícího soundsystemu.

Lightning Glove je eklektický projekt míchající syrovou energii starého ravu se současnými tendencemi klubové basové hudby, zahalené do temného hávu post-punku a industrialu. „Acid house, jungle a rave z konce osmdesátých a začátku devadesátých let dnes už slouží jako hauntologická vzpomínka, která se občas vynoří v rekontextualizacích, jako např. naposledy u Lee Gambla a jeho EP Diversions na labelu PAN. Někde mezi potřebou odkazovat na poselství původně subverzivního raveu, a na druhé straně surového dědictví post-punku se pohybuje i český projekt Lightning Glove, inspirovaný skupinami jako Throbbing Gristle, Coil alebo Suicide.“ (Východiska, Easterndaze/Radio Wave)


U zrodu Lightning Glove coby partičky lidí aktivních na pražské nezávislé scéně (za všechny A2, Klangundkrach) stojí blog a promotérský kolektiv Red For Colourblind. Jejich oceňovaný debut Fantasmagorie interiéru následovalo EP Raving Peacock's Tail (s masteringem Stevea Bishopa – Basic House, Opal Tapes), vydaný na renomovaném labelu Tesla Tapes, o který se starají hlukoví psychedelici Gnod. Novinka Radical Zoo jim vyšla na jeho dceřiné značce Ono Tesla. Lightning Glove si za dobu své existence vysloužili pověst jednoho z nejrespektovanějších elektronických projektů Česka. Do Brna přijedou ve skvělé formě po bezmála měsíčním tour po ostrovech.

Spolu s Lightning Glove dorazí také uhrančivý one-man projekt White Wigwam (dříve Black Wigwam) se svou minimalistickou pulsující elektronikou, „evokující temnou nehybnou diskotéku ukrytou za tajnými dveřmi ve venkovském hotelu, jehož stěny jsou obložené světlým dřevem a parožím.“ (A2)

Lightning Glove na svůj live set navážou selekcí za mixpultem. Večer otevřou i uzavřou Zdeněk Tomášek (Ditchmag, Radio R) a Euchrid Escrow (Radio R, Ayala Valva).

Info

Lightning Glove + White Wigwam
15. června 2014 21.00
Skleněná louka - Sklepní scéna, Brno

vstupné: 100 Kč

www.facebook.com/events/675704625812774

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články