Zprávy / Pozvánky

Ba:zel pokřtí druhé album

Ba:zel pokřtí druhé album

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.12.2022

Po více než šesti letech vydala kapela Ba:zel své druhé řadové album, kterým ukončuje jednu éru zabalenou do limitované edice vinylu. Pokřtí jej 15. prosince v karlínských Kasárnách. Speciálními hosty bude americký Dead Western a polský slowcoreový projekt s kořeny ve witch houesu Sky.

Dvojici ba:zel tvoří Ewelina Vlček-Chiu a Daniel Vlček. Spolupracují od roku 2014 a mají za sebou jedno studiové album a několik menších releasů. Jejich druhé studiové album We je vyvrcholením čtyřleté práce a vychází na pražském labelu XION.

rozhovor s Ba:zel najdete ve Full Moonu #139

„Skladby na We jsme vytvořili v průběhu let 2017-2019 a vydání bylo naplánováno na podzim roku 2020. Když nás pandemie zasáhla, plány na vydání se rozplynuly. Během lockdownu jsme se znovu pustili do práce na albu, i přestože jsme ho dříve považovali za hotové. Říkali jsme si, že by mohlo být prostě lepší. Když jsme pak skončili, zjistili jsme, že se pohybujeme v úplně jiném myšlenkovém rámci, než když jsme začali. To bylo asi zapříčiněno jakousi falešnou utopií, která v počátečních stádiích pandemii doprovázela (Delfíni se vracejí do benátských kanálů! Snížení spotřeby uhlí! Klesající hladiny CO2!). Zdálo se nám tenkrát, že problémy, proti kterým jsme se vymezovali a jež jsme pojmenovávali, už nejsou relevantní. Jenže teď, jak se opar zvedá, vidíme, že jsou ještě naléhavější než kdy jindy. Svět stále hoří," říká k desce kapela.

Info

Ba:zel
Bandcamp kapely

Živě:
Ba:zel + Sky (pl) + Dead Western (us)
15. 12. 2022 19:00
Kasárny Karlín, Praha
fb event

foto © Dita Havránková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace