Zprávy / Nové desky

Bad Names vítají písničkářku Yasminu Melliti

Bad Names vítají písničkářku Yasminu Melliti

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.10.2020

Se singlem Bad News se na pražském labelu Bad Names (pun not intended) představuje Yasmina Melliti. Jedenadvacetiletá studentka anglistiky za pomoci kytary a lo-fi elektroniky vypráví na novince o depresivních stavech a potřebě lidského kontaktu, který je doprovází."You should call me up when I'm feeling down," zní v textu.

I přes těžké téma ale nejde ani v nejmenším o temnou hudbu. Yasmina se hlásí ke generaci současných kytarových písničkářek, mezi něž patří například Julien Baker, Soccer Mommy, Snail Mail nebo Phoebe Bridgers, kterým je stejně jako jí vlastní lehká ironie a nadhled. Společně se singlem vychází i podobně lo-fi laděný videoklip, na kterém Yasmina spolupracovala s Lucií Ščurkovou. "Vlak představuje hlavní dějovou linku – běh na nekončící příkré cestě, kterou protínají animace odkazující na text písně. Roztřesená kamera podtrhuje vážnost tématu, v jistých chvílích v kombinaci s textem působí až přehnaně. Zároveň se v záběrech taky objevuje zaslepující světlo jako taková metafora na volání o pomoc v nesnázích." vysvětluje hudebnice.

Debutová deska As Above, So Below, která vznikala poslední tři roky, vyjde u Bad Names 13. listopadu.

Info

Yasmina Melliti
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Severní nástupiště přijíždí s novou deskou

redakce 04.12.2020

Početná kapela vydává první dlouhohrající desku Rostli jsme spolu, která se použitím nástrojů i textařsky vymyká většině domácí produkce.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Hudební projekt pokoj25 vydává třetí desku

redakce 26.11.2020

Zvukově zůstávají produkce tracků v elektronickém spektru i když tentokrát mají blíž spíš rapovému soundu minulého desetiletí než osmdesátkovému synthpopu.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?