Zprávy

Badfocus, euforický singl

Badfocus, euforický singl

redakce | Zprávy | 21.04.2022

Badfocus představuje nový euforický singl sora, který má své posluchače oslovit tématy naděje a lehkosti. Ty jsou citelné již v samplu japonského vokálu a také v samotném vizuálu singlu, který zobrazuje znak sora: japonsky nebe.

Pražský multi-instrumentalista a producent Prokop Korb zahájil projekt badfocus na jaře 2020. Od té doby za sebou stihl nechat bohatou hudební tvorbu: vydal debutové album wallflower, dále dvě EP ze spontánní série emerged a také složil soundtrack k prvnímu tanečnímu filmu Laterny magiky New Normal. V rámci vybraných živých vystoupení předskakoval německým Grandbrothers, vystoupil na řadě českých festivalů, na unikátním koncertu Electronica: Visions of Sound III v Londýně, v Budapešti na showcase festivalu Bush a nedávno podnikl své první turné v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Nyní pouští do světa nový singl, který se předchozí tvorbě poměrně vymyká. „Song sora vznikl, když jsem během karantény objevil samply japonských vokálů. Hrozně mě bavilo, že působí jak z jinýho vesmíru, takový melancholický a nostalgický, ale zároveň plný ryze pozitivní energie, jako by ti někdo našeptával, že všechno bude v pohodě… Během chvilky jsem z toho udělal tenhle jednoduchej, euforickej track,“ uvádí badfocus o skladbě.

Svůj živý debut bude mít singl sora 23. dubna v Kampusu Hybernská. Badfocus zde společně zahraje s budapešťským umělcem OIEE – s tím navíc v současnosti badfocus pracuje na dalším singlu, který by měl vyjít na jaře.

Info

badfocus
Fb interpreta

Živě:
badfocus + OIEE (hu)
23. 4. 2022 20:00
Kampus Hybernská, Praha
Fb událost

foto © Ondřej Hons

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace