Zprávy / Festivalové

Banát 2016: pivo a víno zůstává rumunské

Banát 2016: pivo a víno zůstává rumunské

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.04.2016

Stejně jako loni se budete moci na festivalu Banát kochat a juchat po čtyři dny. Potvrdilo se totiž, že člověk vydrží všechno. Navíc tento rok by mohlo přát i počasí (ťuk ťuk ťuk). Banátská zvěř totiž střádá zásoby na zimu v nezvyklém množství a nezvykle brzy, což značí dvoje - bude tuhá zima a 17. 8. až 21 .8. 2016 nebude pršet. To, konec konců, potvrdil i místní rodák Tibi, když na otázku jestli bude v létě 2016 vládnout nečas řekl: "Nebude". Nebudou se ani zdražovat vstupenky/jízdenky, takže ode dneška se můžete objednávat na festival přes formulář na našich stránkách za 3499 Kč.

"Dále bychom chtěli obhájit pozice v kulturní rovině a zahájit ofenzívu v banátské nerovině, tedy výletech v okolí Eibenthalu po nových trasách. Ještě to musíme dotáhnout (finálně prošlápnout a označit), ale vaše turistická srdíčka budou v kopcích tlouct a plesat. Vše se včas dozvíte."


Hlavní stage: účinkující vám budou představeni postupně, stejné místo, letošní zvuk a stejný moderátor. Stage U Medvěda: tak určitě - hrát na dvorku pro 300 lidí je pro kapely čím dál prestižnější a aby to pro ně bylo i bezpečnější, opraví pár prken. Kulturní dům: loni vypomohl Jirka Řehák. Místo puštění jednoho dokumentu tam byl tři dny a kulturák se stal nejopěvovanější novinkou. Takže letos znovu s Jirkou. Divadlo Krabice žije. Stage Záchody/Zkušebny - kamarádi ze Zkušeben měli na starosti elektrostage a své fanoušky si také našli, takže není co měnit. V ubytování ani stravování žádné velké změny neplánují. Loňská novinka - Bufík U Rominy, která nahradila stravování v kulturáku se líbila. Stejně tak jídlo ve stáncích, kde se dá asi vylepšovat pořád. Pivo a víno zůstává rumunské.

"To v dopravě na festival nás napadla změna a to vyměnit autobus za vlak, což by bylo legendární. Ale je to běh na dlouhou trať, takže budeme bojovat a počítejme zatím s dopravou autobusem. Ono je nakonec stejně jedno jak, hlavně se na festival nějak dostat."

Info

Festival Banát 2016
17. - 21. 8. 2016
Eibenthal, Mehedinti, Rumunsko

www.facebook.com/events/1459942220946988
www.facebook.com/festivalbanat
www.festivalbanat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace