Zprávy

Bandcamp podpoří umělce v časech pandemie

Bandcamp podpoří umělce v časech pandemie

redakce | Zprávy | 19.03.2020

Jak pandemie viru Covid-19 postupuje, umělecký segment je jí ekonomicky obzvláště zasažen. Protože stále více hudebníků ruší koncerty a odkládá festivaly, řada fanoušků hledá způsoby, jak umělce finančně podporovat. On-line prodejce hudby, streamovací služba a blog Bandcamp, je právě dlouhodobě místem pro přímou podporu nezávislých umělců. Společnost se sídlem v Oaklandu jde nyní ještě o krok dál a tento pátek 20. března se vzdá části příjmů z prodeje.

"Pro mnoho umělců může i jediný den zvýšeného prodeje mít zásadní vliv na fakt, jestli budou moct zaplatit nájem nebo ne," píše ve svém prohlášení spoluzakladatel a generální ředitel Bandcampu. "Stále to považujeme pouze za jakýsi výchozí bod. Hudebníci po celém světě budou ještě po mnoho měsíců pociťovat dopady ztracených příjmu, takže sdílíme také několik níže uvedených možností, jak mohou fanoušci podporovat umělce, které mají rádi.“

Tato speciální akce se uskuteční od půlnoci do půlnoci tichomořského času na webových stránkách Bandcampu a bude rozšířena o prodej digitálních i fyzických nosičů a také samostatného merche, vše prostřednictvím Bandcampů jednotlivých umělců. Pokud jste měli vylédnutou novou muziku a chcete podporovat umělce, které máte rádi, je tohle skvělá příležitost. Přečtěte si další podrobnosti na Bandcampu a podívejte se do průvodce od KEXP, kde najdete spoustu dalších způsobů, jak během této těžké doby podporovat umělce.

Info

Bandcamp
web platformy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Katarzia představuje druhý singl z alba Celibát

redakce 05.04.2020

Panika, strach i děs, také tahle slova najdete v novém singlu umělkyně, která jednoho časného rána musela bezodkladně vyhledat lékařskou pomoc.

Nový album Queer Jane

redakce 05.04.2020

Slovenská indie kapela zverejnila svoj v poradí už tretí radový album pod názvom Amen Dolores.

Rosa na kolejích na LP i CD

redakce 04.04.2020

Příjemně civilní zjev i mužně podmanivý zpěv rozhodně patří mezi největší poklady naší folkové, country a písničkářské scény.

David Pomahač uvádí videoklip Za světlem

redakce 03.04.2020

První videoklip k albu Do tmy je daleko uvádí písničkář David Pomahač. Jeho ztvárnění se ujala umělkyně Lída Jakubův.

Projekt Hornscape a nová deska

redakce 03.04.2020

Projekt navazuje na to nejlepší ze spolupráce jazzových hudebníků kapely Points a hudebního skladatele a zvukového designera Michala Rataje.

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Michal Rataj a Jaromír Typlt škrábají s hosty

redakce 02.04.2020

Stejně jako všechna živá vystoupení obou autorů a jejich první album, i Zaškrábnutí je založeno na principu improvizace.

Jimmy Pé si uletel na latino rytmoch

redakce 02.04.2020

Kedy to už konečne vydáš? Teraz nastal ten moment, že je singel Brrrap! dostupný na všetkých streamovacích platformách.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.