Zprávy / Pozvánky

Bandit 65 Kurta Rosenwinkela v Jazz Docku

Bandit 65 Kurta Rosenwinkela v Jazz Docku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.04.2016

Se svým nový projektem BANDIT 65 se do Jazz Docku vrací americký jazzový kytarista Kurt Rosenwinkel. Post-jazzové trio složené ze špičkových muzikantů ve své hře zkoumá křižovatky kytarové hry, rytmu, elektroniky, soundscapů, experimentalismu, psychadelického-rocku, volné improvizace a telepatické souhry. Jména Kurt Rosenwinkel, Tim Motzer a Gintas Janusonis nejsou jazzovým nadšencům a příznivcům soudobé hudby rozhodně cizí. V roce 2014 vydali na Motzerově labelu 1k Recordings své debutové digitální album s názvem Bandit 65. Název odkazuje na první Rosenwinkelův kytarový zesilovač.


Kurt Rosenwinkel má na svém kontě dest alb jako frontman, ale objevil se na řadě nahrávek jako sideman. Během své 25leté hudební kariéry spolupracoval s mnoha významnými hudebníky, mezi něž se řadí nejen jeho vrstevníci (Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter), ale také zástupci starší generace, jako například Joe Henderson, John Scofield, Paul Motian, Pharaoh Sanders nebo Gary Burton. Neodiskutovatelnou kvalitou Rosenwinkelovy tvorby je zakořeněnost v hlubokých a bohatých tradicích jazzu.V roce 2013 jej Eric Clapton pozval na kytarový festival Crossroads v Madison Square Garden. Kromě Claptona vystupoval také s britskou kytarovou legendou Allanem Holdsworthem.


Po 16 letech na hudební scéně a spolupráci na více než 60 albech pokračuje kytarista Tim Motzer v objevování rozmanitých teritorií hudby. Během těchto let si vyvinul specifický styl hry na kytaru, založený na použití smyček, elektroniky a preparované techniky. Kromě toho skládá filmovou hudbu a spolupracuje s významnými choreografy moderního tance.

Gintas Janusonis je mezinárodně uznávaný bubeník, skladatel a producent pocházející z New Yorku. Během své 20 leté kariéry spolupracoval s pestrou škálou hudebníků, mezi které se řadí například Angelique Kidjo, Branford Marsalis, Lee Scratch Perry, RZA, Wu-Tang Clan, Bill Laswell, David Murray, Otis Clay, Bilal a mnoho dalších. Mimoto, že se proslavil jako bubeník a perkusista je uznáván také jako producent, skladatel a hudební režisér.

V Jazz Docku se BANDIT 65 představí v rámci koncertní série Jazz čtyř kontinentů ve středu 11. května.

Info

Kurt Rosenwinkel's BANDIT 65
11. 5. 2016, 22:00
Jazz Dock, Praha
Vstupné: 600 Kč na sezení / 350 Kč na stání

Bandit 65 na Bandcampu
Jazz Dock

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články