Zprávy / Offtopic-Novinky

Banksy otevře vlastní park i s Massive Attack a Pussy Riot

Banksy otevře vlastní park i s Massive Attack a Pussy Riot

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 21.08.2015

Tajemný umělec Banksy se chystá otevřít svůj vlastní Bemusement Park v anglickém Weston-super-Mare sérií živých vystoupení. Hudební projekce Dismaland začíná již 28. srpna, kdy se představí DJ Yoda a Peanut Butter Wolf. 4. září naváží Run the Jewels, které budou 18. září následovat Savages a Sleaford Mods. Poslední večer bude bezvýhradně patřit Pussy Riot, Kate Tempest a Massive Attack. Všechny koncerty se uskuteční v Tropicaně a jejich součástí bude i prezentace výtvarných děl Banksyho, Damiena Hirsta a mnoha dalších umělců. Celý "projekt" Dismaland poběží po dobu pěti týdnů.


Ve zcela ojedinělém prohlášení Banksy říká: "Jako dítě jsem Tropicanu miloval a znovu otevřít již zavřené dveře je pro mě skutečná čest. Doufám, že všichni z Westonu využijí příležitosti ještě jednou stát v kalužích kalné vody, jíst studené hranolky a poslouchat zvuk plačících dětí."

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.