Zprávy / Nové desky

Barbora Hora debutuje

Barbora Hora debutuje

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.07.2022

V Brně působící písničkářka Barbora Hora vydává na Bughead Records své první EP s názvem The place I’m missing. Hora na něm představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života a zpracovává intimní témata vztahů k druhým, rodině i k sobě samé.

„Spojujícím prvkem EP je pro mne především místo, kde skladby vznikaly. Písničky jako takové na sebe tematicky už tolik nenavazují,“ přibližuje Hora. Deska vznikala za pomocí Juliana Werla (Nichi Mlebom) na podzim 2021 v jurtě za Brnem, kde písničkářka v tu dobu pobývala. „Některá místa jsou k usídlení, jiná k opouštění. V jurtě jsem strávila krásný rok a půl a EP tuhle etapu zachycuje.“


„Písničky se zabývají především vztahy – rodinnými, kamarádskými, i rozchodem. V things I’m missing zase nemůžu popřít vliv Adrianne Lenker,“ zmiňuje Hora jednu ze svých oblíbenkyň, ke které bývá i díky podobně působivému projevu nejčastěji přirovnávána. „EP končí zvukem ohně. Ten byl na jurtě asi úplně nejlepší.“

Info

Barbora Hora – The place I’m missing (Bughead Records, 2022)
Bandcamp interpretky

foto © Alex Orságová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace