Zprávy / Festivalové

Barcelonský Sónar formuje soupisku

Barcelonský Sónar formuje soupisku

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.02.2017

Barcelonský festival Sónar neustále pokračuje v pilování letošního line-upu. Kalifornská hip-hop & r'n'b senzace Anderson .Paak nominovaná na dvě ceny Grammy za svou nahrávku Malibu zahraje společně se svou doprovodnou kapelou The Free Nationals. Venezuelský hudebník a producent Arca si Sónar vybral jako jeden z mála festivalů, na kterých letos vystoupí a kde představí ukázky nového materiálu.

Svůj dlouho očekávaný návrat na festival ohlásil také DJ Shadow, který ve své show zkombinuje skladby z nové desky The Mountain Will Fall a zásadní tracky ze svého oceňovaného debutu Endtroducing.... Soulwax aka živá kapela bratrů Dewaeleových (2manydjs) zahraje věci z nové desky, první, po deseti letech a to v podání hned tří bubeníků. Svůj nový hudební materiál představí také Clark, francouzský house Vitalic i respektované duo Evian Christ a Lunice, které se teprve chystá vydat svůj dlouhohrající debut.


Resident Advisor, zásadní stránka o elektronické hudbě, bude znovu kurátorem na SonarLab stage. V rámci svého prohramu představí světovou premiéru projektu Carl Craig Versus Synthesizer Ensemble, ikonu detroitské scény ve společnosti zajímavých hudebníků. Mezi DJ nabídne jména jako Daphni (aka Dan Snaith z Caribou), Hunee, duo Marcel Dettmann & Dr Rubinstein či UK garage trojici t q d. Kruhový prostor SonarCar v bloku Sónar by Night ozvláštmí Seth Troxler & Tiga ve svém back2back šestihodinovém DJ setu.

Red Bull Music Academy opět převezme patronaci nad SonarDôme stage a představí osobité talenty z celého světa. Hlavními hvězdami tohoto bloku budou synthová pionýrka Suzanne Ciani s kmotrem footworku RP Boo. Doplní je mladí a začínající umělci, kteří prošli akademií, jako Marie Davidson, River Tiber, Julián Mayorga, Christian Tiger School a Pan Daijing. Mezi dalšími jmény, už čistě telegraficky, nebudou chybět Valgeir Sigurdsson, Bedroom Community, HVOB, Jon Hopkins, Marco Carola, Prins Thomas nebo Lena Willikens.

Info

Sónar Barcelona 2017
15. - 18. 6. 2017
Barcelona, Španělsko

www.facebook.com/events/1099432190179446
www.facebook.com/SonarFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Home

redakce 03.06.2020

Hudebníky a fanoušky se organizátoři rozhodli propojit ve vybraných městech naživo a online, aby byly koncerty dostupné všem i přes bezpečnostní opatření spojených s pandemií koronaviru.

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.