Zprávy / Festivalové

Barcelonský Sónar formuje soupisku

Barcelonský Sónar formuje soupisku

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.02.2017

Barcelonský festival Sónar neustále pokračuje v pilování letošního line-upu. Kalifornská hip-hop & r'n'b senzace Anderson .Paak nominovaná na dvě ceny Grammy za svou nahrávku Malibu zahraje společně se svou doprovodnou kapelou The Free Nationals. Venezuelský hudebník a producent Arca si Sónar vybral jako jeden z mála festivalů, na kterých letos vystoupí a kde představí ukázky nového materiálu.

Svůj dlouho očekávaný návrat na festival ohlásil také DJ Shadow, který ve své show zkombinuje skladby z nové desky The Mountain Will Fall a zásadní tracky ze svého oceňovaného debutu Endtroducing.... Soulwax aka živá kapela bratrů Dewaeleových (2manydjs) zahraje věci z nové desky, první, po deseti letech a to v podání hned tří bubeníků. Svůj nový hudební materiál představí také Clark, francouzský house Vitalic i respektované duo Evian Christ a Lunice, které se teprve chystá vydat svůj dlouhohrající debut.


Resident Advisor, zásadní stránka o elektronické hudbě, bude znovu kurátorem na SonarLab stage. V rámci svého prohramu představí světovou premiéru projektu Carl Craig Versus Synthesizer Ensemble, ikonu detroitské scény ve společnosti zajímavých hudebníků. Mezi DJ nabídne jména jako Daphni (aka Dan Snaith z Caribou), Hunee, duo Marcel Dettmann & Dr Rubinstein či UK garage trojici t q d. Kruhový prostor SonarCar v bloku Sónar by Night ozvláštmí Seth Troxler & Tiga ve svém back2back šestihodinovém DJ setu.

Red Bull Music Academy opět převezme patronaci nad SonarDôme stage a představí osobité talenty z celého světa. Hlavními hvězdami tohoto bloku budou synthová pionýrka Suzanne Ciani s kmotrem footworku RP Boo. Doplní je mladí a začínající umělci, kteří prošli akademií, jako Marie Davidson, River Tiber, Julián Mayorga, Christian Tiger School a Pan Daijing. Mezi dalšími jmény, už čistě telegraficky, nebudou chybět Valgeir Sigurdsson, Bedroom Community, HVOB, Jon Hopkins, Marco Carola, Prins Thomas nebo Lena Willikens.

Info

Sónar Barcelona 2017
15. - 18. 6. 2017
Barcelona, Španělsko

www.facebook.com/events/1099432190179446
www.facebook.com/SonarFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Poslední letošní koncert Amerického jara

redakce 28.12.2020

Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.

Severská přehlídka Scandi pojede na hybridní pohon

redakce 27.12.2020

V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.

Creepy Teepee Sabbatical online

redakce 26.12.2020

Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Teepee na Budapest Showcase Hubu

redakce 18.12.2020

Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.