Zprávy / Festivalové

Barcelonský Sónar formuje soupisku

Barcelonský Sónar formuje soupisku

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.02.2017

Barcelonský festival Sónar neustále pokračuje v pilování letošního line-upu. Kalifornská hip-hop & r'n'b senzace Anderson .Paak nominovaná na dvě ceny Grammy za svou nahrávku Malibu zahraje společně se svou doprovodnou kapelou The Free Nationals. Venezuelský hudebník a producent Arca si Sónar vybral jako jeden z mála festivalů, na kterých letos vystoupí a kde představí ukázky nového materiálu.

Svůj dlouho očekávaný návrat na festival ohlásil také DJ Shadow, který ve své show zkombinuje skladby z nové desky The Mountain Will Fall a zásadní tracky ze svého oceňovaného debutu Endtroducing.... Soulwax aka živá kapela bratrů Dewaeleových (2manydjs) zahraje věci z nové desky, první, po deseti letech a to v podání hned tří bubeníků. Svůj nový hudební materiál představí také Clark, francouzský house Vitalic i respektované duo Evian Christ a Lunice, které se teprve chystá vydat svůj dlouhohrající debut.


Resident Advisor, zásadní stránka o elektronické hudbě, bude znovu kurátorem na SonarLab stage. V rámci svého prohramu představí světovou premiéru projektu Carl Craig Versus Synthesizer Ensemble, ikonu detroitské scény ve společnosti zajímavých hudebníků. Mezi DJ nabídne jména jako Daphni (aka Dan Snaith z Caribou), Hunee, duo Marcel Dettmann & Dr Rubinstein či UK garage trojici t q d. Kruhový prostor SonarCar v bloku Sónar by Night ozvláštmí Seth Troxler & Tiga ve svém back2back šestihodinovém DJ setu.

Red Bull Music Academy opět převezme patronaci nad SonarDôme stage a představí osobité talenty z celého světa. Hlavními hvězdami tohoto bloku budou synthová pionýrka Suzanne Ciani s kmotrem footworku RP Boo. Doplní je mladí a začínající umělci, kteří prošli akademií, jako Marie Davidson, River Tiber, Julián Mayorga, Christian Tiger School a Pan Daijing. Mezi dalšími jmény, už čistě telegraficky, nebudou chybět Valgeir Sigurdsson, Bedroom Community, HVOB, Jon Hopkins, Marco Carola, Prins Thomas nebo Lena Willikens.

Info

Sónar Barcelona 2017
15. - 18. 6. 2017
Barcelona, Španělsko

www.facebook.com/events/1099432190179446
www.facebook.com/SonarFestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace