Zprávy / Pozvánky

Bardzo fajný festival s láskou Vincentovi

Bardzo fajný festival s láskou Vincentovi

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.11.2017

Obraz geniálního Vincenta van Gogha ožije v dlouho očekávaném celovečerním snímku S láskou Vincent, který překračuje tradiční filmové žánry. Bardzo fajný festival film uvede v pátek 24. listopadu ve speciální předpremiéře. Čtvrtý ročník festivalu se koná od 23. do 25. listopadu 2017 v pražském Biu Oko. Celovečerní snímek S láskou Vincent režisérky Doroty Kobiely a producenta Hugha Welchmana vznikal převážně v polských ateliérech a byl jako první na světě natočen speciální metodou – animací originálních olejomaleb v kombinaci s hraným filmem.

125 malířů a animátorů z celého světa vytvořilo celkem 66 960 olejomaleb podle 94 původních van Goghových děl. Podle tvůrců by rozložené olejomalby dokázaly pokrýt celý Manhattan nebo Londýn. Příběh nahlíží do tajemných okolností smrti umělce, který ještě 6 týdnů před smrtí psal v dopisech, že se cítí dobře a je klidný. Scénář k filmu vznikl na základě 800 van Goghových dopisů, které psal svému bratru Theovi.

Film vznikl v polsko-britské produkci společnosti Break Thru Films, která v roce 2008 získala Oscara za krátký animovaný film Peter & Wolf. Předpremiéra filmu, které se zúčastní hlavní animátor Piotr Dominiak, se uskuteční díky spolupráci Bardzo fajného festivalu s distribuční společností Bohemia Motion Pictures.


Bardzo fajný festival svěžího polského filmu a kultury letos od 23. do 25. listopadu nabídne 4 celovečerní filmy z nejnovější polské produkce, nové krátké filmy z polského regionu Podlesí, pohádkové pásmo s Myškou a výtvarně-filmový workshop pro děti, vyšívací dílnu pro dospělé, nové české překlady polských knih a po celé tři dny vynikající polské laskominy. Čtvrtý ročník festivalu zahájí ve čtvrtek 23. listopadu od 17 hodin vernisáž výstavy Neznámé polské hrdinky spojená s kulinářským překvapením. Výstava připravená ve spolupráci s Polským institutem v Praze představí odbojné polské ženy a jejich životní příběhy z doby, která ještě neznala slovo feminismus.

Bardzo fajný filmový program od 18 hodin otevře kolekce nových krátkých filmů ze severovýchodu Polska. Tamější úspěšný projekt Filmové Podlesí útočí! bělostockého kulturního centra popularizuje nezávislý film a představuje jak začínající tvůrce, tak etablované filmaře. Na zahajovací večer pozvání přijali tvůrci projektu, se kterými bude po skončení projekce následovat tlumočená diskuze.

Festival pořádá spolek Popular, který od roku 2013 popularizuje polskou kulturu v Praze. Každoročně pořádá jednodenní Bardzo fajné večery a podzimní vícedenní Bardzo fajný festival. Letošní ročník festivalu je v pořadí již devátou akcí spolku.

Info

Bardzo fajný festival 2017
23. - 25. 11. 2017
Praha

www.facebook.com/events/1889514457745418
www.facebook.com/bardzofajnyfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Večer s Kateřinou Šedou na Moje kino Live

redakce 04.03.2021

Umělkyně bude během živého přenosu hovořit o projektech, jež můžou ostatní motivovat k vlastní aktivitě, a tím jim pomoci překlenout aktuální složitou dobu.

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace