Zprávy / Pozvánky

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.10.2014

Ryan Lott alias Son Lux je hudebník mnoha tváří a přirozený talent, který na ploše dosud tří vydaných alb drží prst na tepu doby. Poslední řadové album Lanterns doplňuje EP Alternate World, na kterém hostuje senzace posledních měsíců - zpěvačka Lorde. MeetFactory zve fajnšmekry na středu 4. listopadu.

Jednou zní jako alternativní hiphop z provenience Anticonu, podruhé zase jako melancholický barokní pop Sufjana Stevense nebo My Brightest Diamonds (s oběma mimo jiné v minulosti několikrát spolupracoval). Jen o dva dny později má v kinech premiéru film Zmizení Eleanor Rigbyové, ke kterému dělal soundtrack.


Ještě předtím než se zdánlivě nenápadný obrýlený Američan Ryan Lott stal jedním z nejzajímavějších jmen na popově experimentální scéně, věnoval se produkování hudby pro reklamní jingly. U této profese naštěstí nezůstal dlouho, protože v sobě prozřetelně objevil širší kreativní rozptyl. Ten naplno předvedl na všech albech, které zatím natočil, včetně majstrštyku Lanterns (2013), které ho posunulo do vod rozčeřených geniálním Sufjanem Stevensem. První nahrávka At War with Walls & Mazes vyšla v roce 2008 u vzpomínaného labelu Anticon. Dvojka We Are Rising vyšla tři roky poté. S Lanterns přišel přechod k labelu Joyful Noise.


Nejúspěšnější album, které by Ryanovi mohlo a hlavně mělo konečně poskytnout vstupenku do širšího povědomí, se po vydání umístilo na šestém místě alternativní hitparády. EP Alternate Worlds vyšlo na začátku března a představilo přepracované verze skladeb z Lanterns, včetně hvězdné kolaborace s Lorde. Kolaboracím je Son Lux obecně nakloněn. Spolupracoval například s Nico Muhlym, The Antlers nebo These New Puritans. Se Sufjanem Stevensem a rapperem Serengetim (bude v MeetFactory 13. 11.) navázal v květnu pod aliasem S / S / S na společné EP Beak & Claw (2012) novinkou Sisyphus.

Část turné včetně pražského koncertu podpoří britské indie-popové duo (koncertně trio) Cloud Boat. Premiérové vystoupení Son Lux 4. listopadu můžete brát zároveň jako pozvánku na událost z řádu zásadních, tak nepromeškejte.

Info

Son Lux (us) + Cloud Boat (uk)
4. 11. 2014 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 250,- v předprodejích / 350,- na místě

www.facebook.com/events/686493598054881
www.facebook.com/sonlux
www.music.sonluxmusic.com
www.soundcloud.com/son-lux

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.