Zprávy / Pozvánky

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.10.2014

Ryan Lott alias Son Lux je hudebník mnoha tváří a přirozený talent, který na ploše dosud tří vydaných alb drží prst na tepu doby. Poslední řadové album Lanterns doplňuje EP Alternate World, na kterém hostuje senzace posledních měsíců - zpěvačka Lorde. MeetFactory zve fajnšmekry na středu 4. listopadu.

Jednou zní jako alternativní hiphop z provenience Anticonu, podruhé zase jako melancholický barokní pop Sufjana Stevense nebo My Brightest Diamonds (s oběma mimo jiné v minulosti několikrát spolupracoval). Jen o dva dny později má v kinech premiéru film Zmizení Eleanor Rigbyové, ke kterému dělal soundtrack.


Ještě předtím než se zdánlivě nenápadný obrýlený Američan Ryan Lott stal jedním z nejzajímavějších jmen na popově experimentální scéně, věnoval se produkování hudby pro reklamní jingly. U této profese naštěstí nezůstal dlouho, protože v sobě prozřetelně objevil širší kreativní rozptyl. Ten naplno předvedl na všech albech, které zatím natočil, včetně majstrštyku Lanterns (2013), které ho posunulo do vod rozčeřených geniálním Sufjanem Stevensem. První nahrávka At War with Walls & Mazes vyšla v roce 2008 u vzpomínaného labelu Anticon. Dvojka We Are Rising vyšla tři roky poté. S Lanterns přišel přechod k labelu Joyful Noise.


Nejúspěšnější album, které by Ryanovi mohlo a hlavně mělo konečně poskytnout vstupenku do širšího povědomí, se po vydání umístilo na šestém místě alternativní hitparády. EP Alternate Worlds vyšlo na začátku března a představilo přepracované verze skladeb z Lanterns, včetně hvězdné kolaborace s Lorde. Kolaboracím je Son Lux obecně nakloněn. Spolupracoval například s Nico Muhlym, The Antlers nebo These New Puritans. Se Sufjanem Stevensem a rapperem Serengetim (bude v MeetFactory 13. 11.) navázal v květnu pod aliasem S / S / S na společné EP Beak & Claw (2012) novinkou Sisyphus.

Část turné včetně pražského koncertu podpoří britské indie-popové duo (koncertně trio) Cloud Boat. Premiérové vystoupení Son Lux 4. listopadu můžete brát zároveň jako pozvánku na událost z řádu zásadních, tak nepromeškejte.

Info

Son Lux (us) + Cloud Boat (uk)
4. 11. 2014 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 250,- v předprodejích / 350,- na místě

www.facebook.com/events/686493598054881
www.facebook.com/sonlux
www.music.sonluxmusic.com
www.soundcloud.com/son-lux

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce 08.10.2019

V Punctu se představí omamná psychedelie pro hlas, syntezátory a flétnu.

Ólafur Arnalds tentokrát v Brně

redakce 08.10.2019

Islandský hudebník a skladatel Ólafur Arnalds představí v brněnském Sono Music Clubu svou loňskou desku re:member.