Zprávy / Pozvánky

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.04.2018

V pražském prostoru Kasárna Karlín vystoupí 31. května člen legendárních kapel Bauhaus a Love and Rockets, baskytarista David J. Doprovodí ho domácí hudebník Karel Holas známý především svým účinkováním v kapele Čechomor a spoluprací s britskými rockery Killing Joke.

Většinu světel namířených na kapelu Bauhaus pohltil provokativní a extravagantní frontman Peter Murphy, jejich podstatně menší porce už dopadla na nepřístupně působícího baskytaristu. Právě on ale stál za hudebním směřováním i estetikou formace (a mimo jiné i za určující skladbou Bela Lugosi’s Dead), která se za pouhých pár let intenzivního života stala hnací silou nově vznikajícího žánru goth. David J a jeho láska k obskurnostem, okultismu a uměleckým proudům jako dada nebo krautrock tak vytvarovala jednu z nejvlivnějších britských formací, které si cenil i Iggy Pop, David Bowie nebo frontman kultovních Joy Division, Ian Curtis. Po rozpadu Bauhaus se David J jako první vrhl na sólovou dráhu a ještě tentýž rok vydal debutové album, jehož inspirace sahá k velikánům jako Bob Dylan, Lou Reed a John Cale.

Ve svém snažení pokračoval i během působení v Love and Rockets, art-popovém uskupení vzešlém z popela zaniklé legendy a čítajícím několik jeho bývalých členů. Na kontě má tak v současné době plejádu sólových desek i spolupráci s Amandou Palmer, The Dandy Warhols nebo Waynem Coynem z The Flaming Lips, stejně jako takřka nekončící řetěz tzv. living room shows.

Info

David J (uk) + Karel Holas
31. 5. 2018
Kasárna Karlín, Praha
facebook interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.