Zprávy / Pozvánky

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

Baskytarista Bauhaus David J v Karlíně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.04.2018

V pražském prostoru Kasárna Karlín vystoupí 31. května člen legendárních kapel Bauhaus a Love and Rockets, baskytarista David J. Doprovodí ho domácí hudebník Karel Holas známý především svým účinkováním v kapele Čechomor a spoluprací s britskými rockery Killing Joke.

Většinu světel namířených na kapelu Bauhaus pohltil provokativní a extravagantní frontman Peter Murphy, jejich podstatně menší porce už dopadla na nepřístupně působícího baskytaristu. Právě on ale stál za hudebním směřováním i estetikou formace (a mimo jiné i za určující skladbou Bela Lugosi’s Dead), která se za pouhých pár let intenzivního života stala hnací silou nově vznikajícího žánru goth. David J a jeho láska k obskurnostem, okultismu a uměleckým proudům jako dada nebo krautrock tak vytvarovala jednu z nejvlivnějších britských formací, které si cenil i Iggy Pop, David Bowie nebo frontman kultovních Joy Division, Ian Curtis. Po rozpadu Bauhaus se David J jako první vrhl na sólovou dráhu a ještě tentýž rok vydal debutové album, jehož inspirace sahá k velikánům jako Bob Dylan, Lou Reed a John Cale.

Ve svém snažení pokračoval i během působení v Love and Rockets, art-popovém uskupení vzešlém z popela zaniklé legendy a čítajícím několik jeho bývalých členů. Na kontě má tak v současné době plejádu sólových desek i spolupráci s Amandou Palmer, The Dandy Warhols nebo Waynem Coynem z The Flaming Lips, stejně jako takřka nekončící řetěz tzv. living room shows.

Info

David J (uk) + Karel Holas
31. 5. 2018
Kasárna Karlín, Praha
facebook interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.