Zprávy / Pozvánky

Baskytarový mág Richard Bona v Olomouci

Baskytarový mág Richard Bona v Olomouci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.07.2016

Geniální jazzový multiinstrumentalista, zpěvák a jeden z nejlepších baskytaristů světa vystoupí v intimním prostředí Jazz Tibet Clubu exkluzivně na jediném koncertě ve střední Evropě. Richard Bona dlouhodobě patří mezi nejuznávanější ikony jazzu. Během své dlouhé a plodné kariéry spolupracoval s legendami jako jsou Bobby McFerrin, Paul Simon, Herbie Hancock nebo Chick Corea.


Narodil se ve středoafrickém Kamerunu (kde si jako kluk z odlehlé vesničky vyráběl struny z brzdového lanka bicyklu) a celý svůj život se k jeho hudebním tradicím hlásí. "Pocházím z odlišných krajů, kde muzika musí vyprávět nějaký děj. Když jsem byl dítě, hudba pro nás nebyla hudbou, dokud se za ní neskrýval krásný příběh." Jeho nezaměnitelný hudební rukopis v sobě snoubí dětskou hravost a vynalézavost, africkou živelnost a mystickou tradici, světoběžnictvím vstřebanou krásu odlišných kultur, vytříbené vzdělání a moudrý nadhled.

Info

Richard Bona & Mandekan Cubano (us)
11. 7. 2016 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupné: 770,- v předprodeji / 900,- na místě

www.facebook.com/events/1561915604103293
www.facebook.com/jazztibetclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Ending - (Not) Okay

redakce 22.11.2019

Zatímco první dva singly zařadily Ending žánrově ke klasickému indie, novinkou se formace vydává do v Česku téměř neprozkoumaných vod indie funku.

Adam Beyer ohlašuje v Praze dvě vystoupení

redakce 22.11.2019

Nyní dorazí poprvé do klubového prostředí pražské SaSaZu s omezenou kapacitou. A rovnou v ní potvrzuje dvě vystoupení za sebou.

První Industrial Nights

redakce 22.11.2019

Domácí industrialisté Skrol se vrací s novou deskou na koncertní pódia za podpory Schloss Tegal.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.