Zprávy / Pozvánky

Básníci intenzity v oáze duševní (ne)rovnováhy

Básníci intenzity v oáze duševní (ne)rovnováhy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.05.2015

Onemanpičusství už se stalo samostatným žánrem, který povětšinou označuje jedince, kteří se odtrhli od domovských kapel, se slzou zamávali kapesníkem spoluhráčům, zadky už jim nejistí bubeníci a další přátelé v hluku, ale maximálně vlastní komba - vydali se na stezku osamění a zodpovědnosti sami za sebe.

Kdo by čekal, že s hlukem zmizí intenzita, ten by se ale šeredně mýlil. Inau, Calvera a Dimitar dokazují, že síla nespočívá v míře nakouření vašeho aparátu a že na to, abyste v někom vyvolali silný zážitek vám může často stačit jen jeden nástroj a mikrofon. Inau, Calvera a Dimitar jsou básníci intenzity.


Společně zahrají v bohnické V. koloně, místě s velice specifickou atmosférou. Vesnice duševní (ne)rovnováhy uprostřed nekonečného panelového háje z jedné strany a hranice periferie, za kterou pomalu začíná vesnice, na straně druhé. Bývalý skleník, kde přes den obsluhujou lidi s duševní nemocí a jednou týdně večer to tu obsadí dělníci kultury.

Info

Inau + Calvera + Dimitar
21. 5. 2015 19:30
V. kolona, Praha
www.facebook.com/v.kolona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.