Zprávy / Pozvánky

Bass City pod záštitou Funk’d Up

Bass City pod záštitou Funk’d Up

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.02.2016

Pod záštitou Funk’d Up už tři roky seznamují posluchače v českém klubovém prostředí s uk garage, uk house, uk funky a příbuznými žánry, kterým se totiž u nás narozdíl od grime nebo dubstepu nedostávalo tolik pozornosti kolik by si zasloužily, a tak se to Denoir s Drymanem rozhodli změnit pomocí pravidelné klubové akce, která se usadila v pražském klubu Cross. Večery mají určitá hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto stylů, ve snaze přiblížit publiku typicky britský „vibe“ - divoký rave plný energie, exkluzivních dubplatů, rewindů a MC vystoupení, a po řadě špičkových djs a producentů v čele s DJ EZ, Preditah nebo Flava D na Funk’d Up vystoupil legendární Marcus Nasty, který byl z celé akce nadšen natolik, že nyní dorazí představit svůj projekt Bass City. V rámci showcase téhle ostrovní značky vystoupí PVC, Fish, Badjokes a Chiverton MC, narozeninový set zahrajou Funk’d Up CEOs Denoir & Dryman. Už tuto sobotu 27.2. v holešovickém Crossu.

Marcus Nasty je důležitou součástí britské scény už 16 let, během kterých se stal vůdčí postavou v grime, uk funky i bass scéně. Jeho středeční show na Rinse FM si za léta vysílání získala kultovní status, stejně jako jeho sety ze stanic BBC 1xtra, Flava FM, Kiss FM nebo BBC Radio1. Marcusovo jméno je navždy spjato s počátky grime scény, kdy založil legendární východolondýnské seskupení talentovaných djs a mcs N.A.S.T.Y. CREW (Jammer, Ghetto, Kano, Demon, Stormin, Hyper, Sharkie, Footsie, DJ MAK 10, Monkstar a D Double E). Podobně důležitou roli sehrál v uk funky house, kdy svými průkopnickými sety de facto formoval tento žánr. Každá jeho show nabídla exkluzivní dubplaty od tehdy začínajících, dnes osvědčených prodcentů Lil Silva, Ill Blu, Roska nebo Funkystepz. Stal se jednoduše synonymem pro nejlepšího uk funky dje, kterému scéna ležela u nohou. Po jejím pádu se Marcus vrhnul na pole bass music, kde aktivně navazuje na svoje předchozí poslání - definuje trendy na UK scéně, neustále hledá nové talenty a posouvá je dopředu. Z jeho aktuálních projektů můžeme jmenovat např. seskupení producentů a djs s názvem Bass City nebo populární server 3000 Bass.


PVC aka Purple Velvet Curtains. 21tiletý brightonský producent je jedním z často skloňovaných jmen na bassové scéně a i přes svůj věk se může pochlubit silným zvukovým rukopisem - jeho sofistikovaně vyprodukovaná bass music nezapře vlivy oldskool garage. Největší popularitu si získal jeho track Walking with rhinos, který crowd vždycky přivede do varu, což dokumentuje i množství videí, kteří si různí djs nahráli v klubu zrovna když hráli tenhle banger. PVCmu se dostává supportu od jmen jako EZ, Flava D, My Nu Leng, nebo Sinden, k čemuž napomohly releasy na labelech Q Recordings, Bass Clinique, Project All Out, Bear Fresh nebo Formula Records, či remixy pro Donae'o, Princess Nyah či Ragga Twins.

Fish, vlastním jménem Daniel Fisher, pocházející z Farnhamu, si vybudouval svoje postavení na bassové scéně poměrně rychle díky releasům na labelech Formula, Tumble Audio, Four40, Low Pitched či Saucy Records. Zahrál si na stanicích jako Rinse FM, Capital Xtra nebo Rood FM, ale jeho tracky můžete slýchat i přes BBC Radio1 nebo Kiss FM. Stal se součástí nové vlny underground producentů a zcela propadl temnému zvuku čistokrevné bass music s vlivy grime, dubstep nebo uk funky.

Díky Badjokes, dji a producentovi z Marseille, si Francie odbyde reprezentační premiéru na Funk’d Up. Zástupce labelů Future Skankerz, Golddigger nebo Chateau Bruyant svojí hudbu představil na londýnském i pařížském Rinse FM, jeho sety můžete znát i z Get Darker TV nebo 3000 Bass. Podpory se mu dostává po celém světě a důkazem je jeho našlapaný Soundcloud, kde se dá najít hodně zajímavých spoluprací a remixů. Je určitě jedním z největších propagátorů bass zvuku ve Francii a francouzská spojka Bass City.

Chiverton je bass house a garage MC z Birminghamu, hrdý člen Bass City a momentálně dvorní MC Marcuse Nastyho. Má za sebou nesčetně vystoupení v klubech i rádiích po celé Anglii. Jeho energický hosting dodává setům autentickou atmosféru pirátských rádií.

Na dolní stage jsme pozvali seskupení Heldenkëllerz z Brna, což je vydavatelství spojující producenty s podobnou filozofií, názorem a vkusem. Projekt je založen na vzájemné inspiraci, provázanosti a spolupráci jednotlivých členů. V Cross Clubu se představí ve speciálním setu Paul Gate a spolu s ním Chef3000, BLQ, Buki a Manala.

Info

FUNK'D UP x BASS CITY (UK) w/ Marcus Nasty, PVC, Fish, Badjokes
27. 2. 2016 21:00
Cross Club, Praha

www.facebook.com/events/675248119284160
www.facebook.com/FunkdUpCZ
www.soundcloud.com/funkdupcz

foto © Honza Volejníček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace