Zprávy / Festivalové

Baťův institut neseká cvičky, ale festival IN FACTORY

Baťův institut neseká cvičky, ale festival IN FACTORY

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2013

Už jen několik dní zbývá do chvíle, kdy se fanouškům otevřou brány festivalu IN FACTORY. Ambiciózní multižánrový festival startuje 4. října od 15 hodin v prostorách Baťova institutu ve Zlíně.

Hlavním lákadlem jsou hudební interpreti nejrůznějších žánrů a stylů. Organizátoři pozvali do krajského města hudební lahůdky zahraniční i tuzemské scény a za hlavní hvězdu festivalu lze považovat bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, která ve své produkci kombinuje prvky reggae, dubu, rocku, hip hopu i balkánského folkóru. Pestrou paletu hudebních stylů od breakbeatu či drum and bassu přes dub, electro, jungle až po kytarový trip hop nabídne slovenská formace Ear Drum Kru, polské barvy budou na reprezentovat Napszyklat. Tato dvojice představí publiku svůj styl, který balancuje na hranici hip hopu, post-rocku, noiseu a ambientu a s nímž se stihli proslavit na festivalech po celé Evropě i USA. A americkou kariéru už zažili i čeští indie rockeři Sunshine.

Hned dva čelní představitelé české hiphopové scény, Vladimir 518 a kapela WWW, podpoří koncertem ve Zlíně vydání svých nových alb. Vystoupení WWW je navíc vyšperkováno účastí exkluzivního hosta, světoznámého avantgardního bubeníka Pavla Fajta. Instrumentální trio Sunflower Caravan zaujme kombinací retro rocku a líbivými melodiemi, bleskurychlé songy a černý humor nabídnou Wild Tides, úderní pražští surf punkeři. Na své si přijdou i milovníci elektroniky, a to hned dvakrát, přitom pokaždé jinak. Ventolin nebo uskupení Hausaggregat mají elektronickou hudbu v malíčku a přesvědčí o tom i návštěvníky festivalu. Prostoje, které díky přestavbám vzniknou, vyplní na jednom ze třech pódií produkce DJů.

„Chtěli jsme do našeho města přivézt různorodou směsici hudebních stylů, což se nám, myslím, povedlo,“ uvedl za organizátory festivalu Jan Svoboda, který má koncept a dramaturgii na starost. Zároveň se netají ani plány do budoucna: „Rádi bychom na festival IN FACTORY navázali dalším ročníkem a vytvořili ve Zlíně tradici multižánrového festivalu, který tu podle nás citelně schází.“

Zorganizovat festival takového rozsahu není jednoduché a samotní organizátoři na to nestačí. „Bez našich partnerů bychom nikdy nemohli IN FACTORY pořádat,“ dodává Svoboda. Na partnerské bázi spolupracovali organizátoři především s Baťovým institutem, v jehož prostorách se festival koná, s Univerzitou Tomáše Bati a se Zlín FilmFestem, který významnou měrou participuje na filmovém programu, podobně vstřícný bylo i vedení města.

Info

IN FACTORY
Hudba – Architektura – Film – Divadlo – Literatura
4. října 2013 15:00
Baťův institut, Zlín

www.infact.cz
www.facebook.com/infactoryzlin

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.