Zprávy / Festivalové

Baťův institut neseká cvičky, ale festival IN FACTORY

Baťův institut neseká cvičky, ale festival IN FACTORY

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2013

Už jen několik dní zbývá do chvíle, kdy se fanouškům otevřou brány festivalu IN FACTORY. Ambiciózní multižánrový festival startuje 4. října od 15 hodin v prostorách Baťova institutu ve Zlíně.

Hlavním lákadlem jsou hudební interpreti nejrůznějších žánrů a stylů. Organizátoři pozvali do krajského města hudební lahůdky zahraniční i tuzemské scény a za hlavní hvězdu festivalu lze považovat bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, která ve své produkci kombinuje prvky reggae, dubu, rocku, hip hopu i balkánského folkóru. Pestrou paletu hudebních stylů od breakbeatu či drum and bassu přes dub, electro, jungle až po kytarový trip hop nabídne slovenská formace Ear Drum Kru, polské barvy budou na reprezentovat Napszyklat. Tato dvojice představí publiku svůj styl, který balancuje na hranici hip hopu, post-rocku, noiseu a ambientu a s nímž se stihli proslavit na festivalech po celé Evropě i USA. A americkou kariéru už zažili i čeští indie rockeři Sunshine.

Hned dva čelní představitelé české hiphopové scény, Vladimir 518 a kapela WWW, podpoří koncertem ve Zlíně vydání svých nových alb. Vystoupení WWW je navíc vyšperkováno účastí exkluzivního hosta, světoznámého avantgardního bubeníka Pavla Fajta. Instrumentální trio Sunflower Caravan zaujme kombinací retro rocku a líbivými melodiemi, bleskurychlé songy a černý humor nabídnou Wild Tides, úderní pražští surf punkeři. Na své si přijdou i milovníci elektroniky, a to hned dvakrát, přitom pokaždé jinak. Ventolin nebo uskupení Hausaggregat mají elektronickou hudbu v malíčku a přesvědčí o tom i návštěvníky festivalu. Prostoje, které díky přestavbám vzniknou, vyplní na jednom ze třech pódií produkce DJů.

„Chtěli jsme do našeho města přivézt různorodou směsici hudebních stylů, což se nám, myslím, povedlo,“ uvedl za organizátory festivalu Jan Svoboda, který má koncept a dramaturgii na starost. Zároveň se netají ani plány do budoucna: „Rádi bychom na festival IN FACTORY navázali dalším ročníkem a vytvořili ve Zlíně tradici multižánrového festivalu, který tu podle nás citelně schází.“

Zorganizovat festival takového rozsahu není jednoduché a samotní organizátoři na to nestačí. „Bez našich partnerů bychom nikdy nemohli IN FACTORY pořádat,“ dodává Svoboda. Na partnerské bázi spolupracovali organizátoři především s Baťovým institutem, v jehož prostorách se festival koná, s Univerzitou Tomáše Bati a se Zlín FilmFestem, který významnou měrou participuje na filmovém programu, podobně vstřícný bylo i vedení města.

Info

IN FACTORY
Hudba – Architektura – Film – Divadlo – Literatura
4. října 2013 15:00
Baťův institut, Zlín

www.infact.cz
www.facebook.com/infactoryzlin

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.