Zprávy / Pozvánky

Belgický elektro pop z berlínského obýváku

Belgický elektro pop z berlínského obýváku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.02.2017

Svůdně nekonvenční elektro pop Joy Wellboy je výsledkem hudební a životní symbiózy jemného vokálu Joy Adegoke a chraplavého barytonu Wima Janssense. Někdejší předskokani kapel ALT-J a Morcheeba vystoupí 16. března na Flédě s živou verzí čerstvého alba Les Pieds Dans La Merde La Tȇte Dans Les Etoiles. Koncert, pro brněnské hipstery téměř povinný, zahájí objev domácí elektronické scény producentka Zagami Jericho.

V únoru 2017 vychází belgickým Joy Wellboy již třetí album. Opět pod křídly respektovaného vydavatelství Bpitch Control, tentokrát celé ve francouzštině. Má název Les Pieds Dans La Merde La Tȇte Dans Les Etoiles (Po kotníky ve sračkách, s hlavou ve hvězdách). Jak bude znít naznačují stejnojmenný singl i dream popový cover hitu 80. let Voyage, Voyage. Obě skladby navazují na temně zasněný sound předchozího alba Wedding s niternými texty kombinující sterilní zvuk syntezátorů a syrový zvuk kytarových strun. "Myslím, že album Wedding je mnohem koherentnější. Je víc o nás. O Wimovi a mě. První album bylo víc o tom, že ho produkoval Wim sám. To je ten velký rozdíl. Wedding jsme produkovali společně," svěřila Joy Adegoke časopisu Exberliner v květnu 2015.


Po dokončení první desky ještě v Bruselu podlehli Joy a Wim neodolatelnému kouzlu Berlína, který se stal jejich novým domovem. "Bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsme kdy udělali. Kdybychom zůstali v Bruselu, myslím, že bychom přestali dělat muziku. Všichni nám pořád říkali, jak jsme dobří, ale stejně se nic konkrétního nedělo. V Berlíně, když někdo řekl, že s tím něco udělá, tak se to opravdu stalo, všechno do sebe zapadá," popsali svůj vývoj Joy Wellboy. Cesta do Berlína vedla přes Kalifornii, kam se v roce 2012 vydali na tříměsíční cestu. Během ní natočili 12 krátkých filmů, k nimž cestou nahrávali soundtrack. Vznikal ve stanu a v motelech a po návratu ho vydali pod názvem Surfing the airwaves looking for gold. V Kalifornii vznikli i dvě akustické open-air verze písní Buy me Flowers a We Need a Plane natočené na pozadí Death Valley (Zabriskie Point), v nichž si vystačili s jednou kytarou, jedním hlasem a echem. Videa si našla cestu k zakladatelce a šéfce berlínského vydavatelství Bpitch Control Ellen Allienové, která Joy Wellboy oslovila s nabídkou. Při osobním setkání v Berlíně se jejich energie spojily, podepsali smlouvu a začala nová kapitola v historii kapely.


Debutové album Yorokobi's Mantra vyšlo v září 2013 a sklidilo fantastické recenze. Singl Lay Down Your Blade se stal rádiovým hitem v Německu, Švýcarsku, Belgii a Turecku a vyšplhal se na 1. příčku Radia Eins. Jednoduchý videoklip snímaný v místnosti s jediným zdrojem světla střídavě osvětlující Joiynu a Wimovu tvář nechal vyniknout hudební sílu skladby. Začali spolupracovat s Melt Booking v Německu. V červnu 2014 vydali 8-skladbové EP se svěžím tracky včetně radiového singlu Birds a 4 remixů Before The Sunrise. EP sestalo jedním z nejoblíbenějších setů v rámci evropských letních festivalů roku 2014. Druhé album Joy Wellboy Wedding (2015) je inspirováno stejnojmennou berlínskou čtvrtí, v níž Joy a Wim žijí a nahrávají ve svém obýváku. Na desku navázalo velké evropské turné a řada účastí na letních festivalech včetně vystoupení na berlínském Fashion Weeku.

Koncert Joy Wellboy uvede mladá pražská producentka Zagami Jericho. Její tvorbu provází fascinace japonskou popkulturou a chladnými zvuky synthwave a stejně jako berlínské kolegy ji inspiruje a fascinuje pulsující energie města. Svůj první song vyprodukovala už v sedmi letech. Hostovala na desce producenta Atreye. V roce 2016 vydala suverénní debutové EP City Is My Church s hitem AK, osmdesátkovou hymnou s dunivými basy a vražedným textem. Elektropop s ozvěnami osmdesátkové dekadence i kyberpunkových vizí jí vynesl divokou kartu Startéru Radia Wave a nominaci na cenu Vinyla za objev roku.

Info

Joy Wellboy (be)
Support: Zagami Jericho
16. 3. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/709054532602962
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Röyksopp v Praze uvedou albovou trilogii

redakce 07.02.2023

Spolupracovali s řadou globálních vizuálních a hudebních umělců včetně designéra Jonathana Zawady, zpěvačky Alison Golfrapp a mnoha dalšími.

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace