Zprávy / Pozvánky

Belle, nový animovaný film Mamoru Hosody

Belle, nový animovaný film Mamoru Hosody

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2022

Mistr japonské animace Mamoru Hosoda již před lety deklaroval svou fascinaci starou francouzskou pohádkou Kráska a zvíře. Ve svém sedmém filmu ji převedl na plátno zcela originálním a ryze současným způsobem. Slavnostní premiéra nového japonského animovaného filmu Belle proběhne 23. března v pražském kině Aero a bude doplněna tematickým programem a také uvedením předchozího filmu režiséra Kluk ve světě příšer. Asociace českých filmových klubů (AČFK) uvede film do kin od 24. března 2022 v původním znění s titulky.

Belle vypráví příběh plaché dívky Suzu, která ve virtuálním světě “U” prostřednictvím svého avatara - zpěvačky Belle - znovu nachází svůj hlas. Potkává tu také zraněné a samotářské zvíře a společně se vydávají na cestu dobrodružství, nebezpečí a lásky, na cestu, která odhalí jejich skutečné já a osvobodí je od jejich strachů. Vyzrálý a komplexní film zpracovává několik různorodých témat do uměleckého díla, v jehož rámci se hluboké sdělení propojuje s fascinujícím vizuálním stylem a výrazným hudebním doprovodem. Při svém premiérovém uvedení na filmovém festivalu v Cannes si film vysloužil čtrnáctiminutový potlesk ve stoje.

„Belle je film, o kterém jsem vždycky snil a teď jsem byl konečně díky úspěchu svých předchozích filmů schopen ho natočit. Najdete v něm romanci, akci i napětí, ale zabývám se v něm i hlubšími tématy jako život a smrt. Doufám, že divákům bude připadat i zábavný, protože takový byl můj záměr. Chci dodat odvahu dětem celého světa, aby oslavovaly svou budoucnost. Budou to totiž právě ony, kdo ji ve stále se proměňující společnosti ponesou na svých bedrech,” říká režisér Mamoru Hosoda. Mamoru Hosoda se v začátcích své kariéry podílel na slavných animovaných seriálech jako Dragon Ball Z, Slam Dunk nebo Sailor Moon. Později se stal režisérem a v roce 1999 natočil svůj celovečerní anime debut s názvem Digimon. Větší úspěch si ovšem vydobyl až jeho třetí snímek O dívce, která proskočila časem, jenž získal mnohá ocenění. Snímek Letní válka z roku 2009, kde je Hosoda i autorem scénáře, se stal velkým hitem v Japonsku a posbíral řadu ocenění ve světě.

Info

Belle
režie: Mamoru Hosoda, 2021
web filmu

foto © se svolením AČFK a Studia Chizu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Novozélandští Fat Freddy's Drop s novou deskou

redakce 29.07.2022

Na počest oázy zelených pastvin a údolí zarostlých původními lesy zachytili pohodu a mír lokality ve své barvité tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace