Zprávy / Pozvánky

Benefit Fotbal proti rasismu s Mean Jeans

Benefit Fotbal proti rasismu s Mean Jeans

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.03.2015

Kam v Brně na apríla? Jednu z možností skýtá oblíbený klub Vegalité. Právě 1. dubna tady proběhne benefit na akci Fotbal proti rasismu, který nabídne line-up hned čtyř zajímavých punk a hardcore kapel.

Ze "Států" dorazí Mean Jeans. Parta punk od trojice sígrů z Portlandu. Ramones, ale také stopy po Beach Boys, Beatles hraný na rychlost 45RPM. Garage punk s rock'n'rollovým šmrncem, prošpikován pop punkovou chytlavostí a opatřen sborovými vokály. Desky a tuny split singlů na Dirtnap Records (domov The Estranged, Autistic Youth, Big Eyes,...). Koncert na kterém se ukáže, kdo podváděl v tanečních.


Spolu s nimi jedou evropské turné i brooklynští Nancy. Tahle dvojka ví moc dobře co znamená hrát punk/rock'n'roll v duchu Ramones. Úderné, přímočaré a samozřejmě extrémně chytlavé songy s typickými zabijáckými vokály. Tří akordová punkrock jízda. Dalšími vystupujícím večírku jsou Toufar, jinými slovy čerstvý emocore z Vysočiny. Toufar znamená návaznost na hluboký příběhy rodnýho kraje a vědomí, že pohnout se dá i s věcmi, které se jeví jako nehybný. A chybět nebude ani zasloužilá hardcorová trojice z Havlíčkova Brodu Sakala, která přiveze nové EP jménem Ívl. "Je tam empirický patos hlíny v hubě, je tam blackmetalové roucho za stromem, emocorový náhubek, ten, co je nacvaknutý do ďásna" (z recenze od Maxima na Diycore.net).


Veškerý výdělek z koncertu je benefiční na Fotbal proti rasismu. Fotbal proti rasismu se koná 15. - 16. 5. 2015 v malebné vsi jménem Věžnička, nedaleko Jihlavy. Letošní devátý ročník nabídne, kromě fotbalu, koncerty DIY kapel všech stylů, zajímavé workshopy a divadelní performance. Program je každý rok vázaný k aktuálnímu tématu, týkající se nejen problematiky rasismu, ale i jiných forem útlaku a bezpráví. Blok přednášek, promítání, diskuze a výstava připomenou památku obětí cikánského pracovního tábora fungujícího za 2. světové války v Letech u Písku. Dalším tématem budou protiislámské nálady v naší společnosti. Fotbal samotný se zde hraje zejména pro potěšení ze hry, jediná cena, která se předává, je za nejlepší týmové dresy. Po celou dobu konání akce se můžete těšit na bohaté veganské občerstvení, vesnickou hospodu, čajovnu a další aktivity pro dospělé i děti.

Info

Benefit Fotbal proti rasismu
Mean Jeans (us) + Nancy (us) + Toufar + Sakala
1. 4. 2015 19:30
Vegalité, Brno

www.facebook.com/events/785199751527596
www.fpr.musicforliberation.com
www.facebook.com/vegalitebrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Colours míří The Killers, Martin Garrix, Hiromi i Sleaford Mods

redakce 28.01.2020

Festival ohlašuje nová jména, přijedou malí í velcí, hudební superstars i okrajové žánry. Všechny barvy Ostravy.

Povodí rocku i automat na hity v Kabinetu

redakce 28.01.2020

Do Kabinetu Múz se vrací jak domácí Povodí Ohře, tak temný běloruský postpunk Molchat Doma. Z Polska dorazí Fertiel Hump.

A Projection přivezou štiplavý postpunk s popovými háčky

redakce 28.01.2020

Baví vás přirozená melodičnost New Model Army? Nemáte námitky proti temnému tanečnímu soundu She Past Away? Vyzkoušejte naživo A Projection.

Dlouho odkládaný koncert Disillusion proběhne v Klubovně

redakce 28.01.2020

Na třetí studiové album, The Liberation, si fanoušci počkali dlouhých třináct let. Letos se představí v komorním prostředí Klubovny.

Hazed x Loose Lips: zahraniční i lokální jména za mixem

redakce 26.01.2020

Posthuman je jeden z veteránů na UK klubové scéně a mistr syrového acid housu a moody slomo techna.

Abbath zamíří do Brna s novou deskou

redakce 26.01.2020

Po ani ne třech letech se majitel jednoho z nejidentifikovatelnějších hlasů vrací s novou deskou.

Michael Kiwanuka láká do Lucerna Music Baru

redakce 24.01.2020

Nahrávka Kiwanuka následuje po desce Love & Hate, která vyšla v červenci 2016 a získala nadšené recenze i první místo v albové hitparádě.

Lambda a Rest in Haste opět na stejné palubovce

redakce 24.01.2020

Rafinované riffy, neúprosný rytmus, kosmické zvuky thereminu a osudové písně zahrané bez ohledu na lokální zvyklosti.

Czech Music Crossroads volá talenty

redakce 24.01.2020

Sedmý ročník představí to nejzajímavější nejen z české, slovenské a polské scény, ale letos poprvé i z Asie.

Patti Smith se vrací do Prahy

redakce 23.01.2020

Zpěvačka, autorka a aktivistka Patti Smith vystoupí se svým ansámblem a s novou deskou ve Foru Karlín.