Zprávy / Pozvánky

Berklee vysílá své svěřence - Shai Maestro Trio

Berklee vysílá své svěřence - Shai Maestro Trio

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2013

Ze svého turné po Francii si 27. listopadu odskočí do brněnské Alterny jazzová megastar Shai Maestro Trio. Klubová atmosféra a mimořádný talent muzikantů zaručují výjimečný zážitek nejen pro jazzové fanoušky.

Pianista Shai Maestro se narodil roku 1987, o pět let později už seděl na židličce před klavírem. Když v osmi slyšel Oscara Petersona hrát Gerswinovy skladby, zamiloval se do jazzu. V domovině dlouho nezůstal. Získal nejprve částečné, poté i plné stipendium na prestižní Berklee College of Music, kde studoval nejen jazzové piano, ale i indickou hudbu a tabla. V New Yorku se nakonec usadil a vystupuje po boku takových hvězd jako Mark Guiliana, od roku 2006 je navíc stálým spoluhráčem Avishaie Cohena, se kterým nahrál čtyři alba a vystoupil několikrát i v Praze.

Roku 2010 založil vlastní projekt spolu s izraelským bubeníkem Zivem Ravitzem a peruánským basistou Jorgem Roederem, svými spolužáky z Berklee. Jejich debutové album s jednoduchým názvem Shai Maestro Trio byl vydáno ve Francii a okamžitě se dostalo na přední příčky prodejů. „Je to pouhý začátek naší kapely... je toho tolik, co lze udělat, a možnosti jsou nekonečné. Jsem velmi zvědav, v co se to rozvine,“ dodává Maestro.

Jorge Roeder pochází z Limy. Už v šestnácti letech začal studovat cello na konzervatoři Rimského Korsakova v Petrohradě, později si přibral také kontrabas. Je členem mnoha projektů od The Julian Lage Group, Avantrio, Victor Prieto Trio, sám založil Sofia Rei Koutsovitis Group, skupinu, která zpracovává tradiční jihoamerickou hudbu stejně jako jazzové kompozice.

Ziv Ravitz pochází z izraelské hudební rodiny, od útlého věku hraje na kytaru, piano a bicí. Profesionální kariéru zahájil ve třinácti letech, kdy začal vystupovat v klubech v rodné Beerh-Shevě i Tel Avivu. Před třinácti lety se odstěhoval do USA, aby rozvinul svůj další talent – skladatelství. O čtyři roky později již promoval na Berklee. Dnes žije v New Yorku a hostuje u hudebníků jako Tomasz Stanko či Esperanza Spalding.

Klubová atmosféra a mimořádný talent muzikantů zaručují výjimečný zážitek nejen pro jazzové fanoušky? Ano, přesně tímhle jsou Shai Maestro Trio – hudba, která už nehledí na řadiče a škatulky, over & cross.

Info

Shai Maestro Trio (usa/pe/il)
27. 11. 2013 20:00
Alterna, Brno
Vstup: 290 – 450 Kč

http://shaimaestro.com

http://www.alterna.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články