Zprávy

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

redakce | Zprávy | 23.08.2012

Tradiční, indiánskoletní Berlin Festival definitivně uzavřel svůj letošní line-up. Letiště Templehof přivítá v pátek 7. a v sobotu 8. září na čtyřicet zajímavých a aktuálních pojmů hudební scény. A pochopitelně i nemálo hipsterů Jsme přece v Berlíně! "Zahlídli jsme asi dvousetkilovýho němce, zelený tenisky a obrovský kalhoty s kravím motivem. Zatím jasně vede."

Vloni měl Berlin Festival před sebou letos velkou robotu. Musel obhájit pozice po ročníku 2010, kdy naprosto proti všem zkušenostem a předpokladům (je to v Německu, mein Gott) totálně vyhořela organizace. Spousta koncertů byla zrušena a na mnoho dalších se zájemci vůbec nedostali. Loni bylo vše v rychtyku, všude dost místa, fronty téměř žádné a hlavní problém minulé akce (omezený počet fanoušků v publiku kvůli uzavřeným vchodům do hangárů) vyřešili organizátoři šalamounsky: otevřeli dveře dokořán, ušetřili za zábrany a ochranku a vytvořili tak tři skoro stejně velké scény.

Tempelhof coby místo konání je geniální, nejen díky tomu, že dost návštěvníků a veškerý technický background včetně podií se vejde pod střechu a je tedy – doslova – v suchu. A hlavně, pořád je na co koukat a netýká se to jen program nebo doprovodných stánků a aktivit. První setkání s prostorem je impozantní, po průchodu nevinně vypadající budovou se před vámi otevře obrovská plocha letiště a představivost se rozjede na plné obrátky. Masivní oblouk hlavního vstupu, jeho vnitřní prosklené průčelí, spousta schodišť, zajímavě architektonicky řešená střecha – všechno stojí za vidění, škoda, že po většinu roku zůstává letiště skryté a zavřené. Když nudí kapely, jídlo nebo Modeschau okolo, pořád je co dělat, objevovat a sledovat. Třeba u východu z areálu může člověk obdivovat někdejší odbavovací halu, kde ještě pořád zůstávají loga dávno zaniklých leteckých společností. Nebo snad znáte nějakou, která se jmenuje Air Bourbon? To už bychom s ní dávno všichni lítali, ne?

Berlin Festival 2012
7. + 8. září, Berlín
www.berlinfestival.de
www.last.fm/festival/3176952

pátek 7. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Brandt Brauer Frick Ensemble * Clock Opera * Daughter * Friends * Frittenbude * Grimes * The Killers * Miike Snow * Michael Kiwanuka * Nicolas Jaar * Little Dragon * Major Lazer * Kate Nash * Of Monsters And Men * Orbital * Sigur Rós * Tocotronic * We Have Band... Club Xberg @ Arena Berlin: Crookers * Dada Life * Dumme Jungs * Etnik * Hercules & Love Affair Soundsystem * Kid Simius * Metronomy * Return Of The Amazons feat. Chicks On Speed & Maral Salmassi * When Saints Go Machine...

sobota 8. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Bonaparte * Jamie N Commons * Cro * Crocodiles * Django Django * First Aid Kit * Franz Ferdinand * Friendly Fires * iamamiwhoami * I Heart Sharks * Junip * Paul Kalkbrenner * Kraftklub * SBTRKT (live) * Sizarr * Soundtrack Of Our Lives * WhoMadeWho... Club Xberg @ Arena Berlin: Junior Boys * The Magician * Modeselektor live * Mostly Robot * Simian Mobile Disco * Slagsmalsklubben * Totally Enormous Extinct Dinosaurs...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kafka Band má nový videoklip

redakce 26.04.2019

Kafka Band se vrací do ČR, představuje nový videoklip a chystá se na koncerty k vydání alba Amerika na domácí půdě.

Cass McCombs poprvé v Praze

redakce 26.04.2019

Jeho pouť nese jistý punc tajemství, což svým aktuálním albem kalifornský bard Cass McCombs podtrhuje. Poprvé živě v Praze.

Nová Cvernovka znovu otevírá ateliéry

redakce 26.04.2019

Den otevřených ateliéru 2019 přivítá návštěvníky již podeváté. Představí tvorbu stálých i nových členů Nové Cvernovky.

Multiinstrumentalistka Sasami se představí v Praze

redakce 26.04.2019

Sasami toho dokáže mnoho. Od hraní na lesní roh v orchestra, přes klávesy a kytaru v lokálních rockových kapelách po studiové nahrávky.

Známe kurátory Le Guess Who? 2019

redakce 25.04.2019

Třinácté vydání hudební přehlídky Le Guess Who?, která se koná v nizozemském Utrechtu, ohlašuje své letošní kurátory.

Mapa hluku volume jedna, Fuchsdva

redakce 25.04.2019

Punk, hardcore, crust, noise, underground rap? Do Fuchs2 míří Ette Enaka, Decultivate, Tosiro, F V T V R E a mnozí další.

V0NT v remixech a na turné

redakce 25.04.2019

Návrat do devadesátek? Alternativní soudtrack k filmům Blade a Matrix? Kazetu remixů V0NT vydávají Stoned to Death.

Britští Anteros zahřejí publikum One OK Rock

redakce 25.04.2019

Anteros dosahují rovnováhy mezi závažnými tématy a tanečními rytmy.

Jak na vlastní studio? Mix a master.

redakce 25.04.2019

Zařiďte a ovládněte vlastní nahrávací studio.

Výstava Just Kids zve na vernisáž

redakce 24.04.2019

Just Kids je skupinová vystavní kolekce dvaceti dvou současných autorů inspirovaná autobiografickou knihou Patti Smith.