Zprávy / Festivalové

Berlínské CTM poodhaluje program

Berlínské CTM poodhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.12.2022

Letošní ročník berlínského festivalu CTM proběhne od 29. ledna do 5. února 2023 hned v několika prostorech včetně slovutného Berghainu. Tématem jsou portály jako metafora pro hudbu, která může otevírat dveře novým světům. Silné zastoupení bude mít opět scéna kolem ugandského labelu Nyege Nyege, a to v rámci projektu Afropollination, na kterém CTM spolupracuje spolu s dalšími místními organizacemi a jehož mottem je vzájemné obohacování mezi africkými a německými oblastmi. Představí se producent Afrorack v tandemu s Jessicou Ekomane a také s legendární německou skladatelkou a experimentální hudebnicí Limpe Fuchs. V tandemu vystoupí také umělkyně Binghi a Astan, Bloomfeld b2b Phatstoki nebo producenti Menzi a Debmaster. Unikátní bude také spojení postclubové umělkyně Zoë Mc Pherson s DJ Diakim a Jay Mittou. Chcete-li protančit střevíčky, Afropollination je jasná volba.

Slibná je i performance The Ghost Are Returning, připravená kolektivem konžských, švýcarských a německých umělců. Group50:50 společně s kmenem Mbuti předvedou zádušní mši pro sedm duchů v naději, že po letech najdou klid a spásu. Tradiční zastoupení bude mít i platforma Shape+, která nabídne umělce jako Abadir, NZIRIA nebo Stefanie Egedy. Chystá se i performance na počest jedné z vizionářek dvacátého století Maryanne Amacher nebo nová "akce" Christiny Wheeler nazvaná The Totality of Blackness Trilogy. Samozřejmostí budou vyčerpávající DJ sety, světové premiéry a nečekané průsečíky. Vítejte ve světě nevídaného, ve světě CTM.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © Vojd

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

4 + 4 dny v pohybu a místa činu

redakce 16.03.2023

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky.

The Warehouse Project proběhne poprvé v Rotterdamu

redakce 15.03.2023

V první vlně oznámených umělců se sešla jména jako Bicep, DJ EZ, Kerri Chandler, Peggy Gou, Seth Troxler a mnoho dalších.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace