Zprávy / Festivalové

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.12.2019

Berlínský multižánrový festival CTM přidává k dříve oznámeným další várku interpretů do line-upu. Závěrem ledna se v různých berlínských prostorách krom vystoupení člena Modern Love Andyho Stotta, lebanonského milovníka devadesátkového minimalismu DJ Pleada, pokušitelé žánrů i genderu Born in Flamez nebo třeba undergroundového kolektivu Absurd Trax z Hong Kongu, odehrají i dva speciální večery s jasnou tematickou střechou.

V rámci letošního partnerství s kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů. Hibotep je hudební chameleonkou zakořeněnou v arabské a africké hudbě, ale svým rebelstvím popírající žánrová pravidla a limity. MC Yallah & Debmaster je duo ugandské zpěvačky a francouzského producenta, stvrzeno letošním debutem Kubali, který zastřešil label Hakuna Kulala. Svou do extrému dotaženou odpověď na singeli, hudbu s až 300 BPM, přiveze DJ Diaki, v okrajových žánrech, mezi zběsilým grindcorem a tíživým doom metalem, balacuje i kapela Duma z Keni, jeden z vrcholů posledního ročníku Nyege Nyege.

Klíčová postava festivalu Catu Diosis uspořádala několik putovních djských workshopů pro ženy napříč kontinentem a její sety nenechají nikoho stát v klidu. Don Zilla je studiový manažer Boutiq Studios v srdci Kampaly, stálice na ugandské klubové scéně a jeho sety prosluly temnou kombinací dubstepu a zpomaleného d’n’b. Vrcholem programu ve spolupráci s Nyege Nyege a CTM bude speciální kolaborativní set DJ Scotch Egg & Khanja se zmíněnou MC Yallah. Z největšího města Brazílie dorazí angažovaná skupina Teto Preto se svým vystoupením na pomezí aktivistické performance, její členové Zopelar a Laura Diaz navíc vystoupí sólově na závěrečné párty festivalu, dívčí trio Rakta přiveze svůj hypnotický a děsivý death rockem řízlý postpunk.

V rámci propojení hlavních témat letošního ročníku festivalu Liminal a End to End proběhne v kultovním klubu Berghain večer nazvaný Transmediale. Mezi šesti vystupujícími najdeme kritika umělé inteligence Wesleyho Goatleyho s jeho komentovaným dialogem mezi Siri a Alexou, dvěma hlasovými moduly firem Apple a Amazon, berlínsko-londýnský kolektiv Demystification Comitee zas přiveze audiovizuální zhmotnění jejich studie ECHO FX o dopadu šíření dezinformací a reklamních kampaní na Brexit.

Johanna Bruckner svým multimediálním tanečním vystoupením upozorňuje, jaký dopad mají moderní technologie na intimní život jednotlivce. Berlínský elektronický projekt xin vystoupí se svým letošním debutovým LP, jehož veškerý výtěžek putuje výhradně na obnovení deštných pralesů, dvojice Patiño & Schuttel představí svou jedinečnou prostorovou instalaci pokoušející hranice mezi smíchem a výsměchem. Paul Purgas and James Ginzburg, známí jako Emptyset předvedou naživo své poslední album Blossoms, které vyšlo na Thrill Jockey.

Info

CTM Festival 2020
24. 1. - 2. 2. 2020
Berlín, Německo
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

My Street Films se perou s neklidnou dobou pomocí filmu

redakce 08.03.2021

Letos na jaře opět začíná projekt My Street Films, který každoročně propojuje profesionální dokumentaristy nejen se začínajícími tvůrci, ale i filmovými nadšenci z řad veřejnosti.

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu 2021

redakce 05.03.2021

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu.

Natoč svoj príbeh z karantény

redakce 03.03.2021

Pre všetkých je zvládnutie opatrení spojených s pandémiou náročné a každý sa s nimi vyrovnáva svojim spôsobom.

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Ji.hlava zve na dokumentární jaro

redakce 22.02.2021

Na jaké snímky se diváci mohou těšit? Třeba na nejlepší český dokument loňské Ji.hlavy: Novou šichtu režiséra Jindřicha Andrše.

Dvacátý ročník Exit festivalu v červenci

redakce 04.02.2021

Hlavním důvodem k optimismu je rychlost vakcinace v Srbsku, které je v současné době třetí v Evropě a sedmé na světě v úrovni proočkovanosti obyvatelstva.

Blues Alive vyhlašují další ročník soutěže Blues Aperitiv

redakce 28.01.2021

Šanci podívat se na festival získá rovněž ten, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace