Zprávy / Festivalové

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.12.2019

Berlínský multižánrový festival CTM přidává k dříve oznámeným další várku interpretů do line-upu. Závěrem ledna se v různých berlínských prostorách krom vystoupení člena Modern Love Andyho Stotta, lebanonského milovníka devadesátkového minimalismu DJ Pleada, pokušitelé žánrů i genderu Born in Flamez nebo třeba undergroundového kolektivu Absurd Trax z Hong Kongu, odehrají i dva speciální večery s jasnou tematickou střechou.

V rámci letošního partnerství s kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů. Hibotep je hudební chameleonkou zakořeněnou v arabské a africké hudbě, ale svým rebelstvím popírající žánrová pravidla a limity. MC Yallah & Debmaster je duo ugandské zpěvačky a francouzského producenta, stvrzeno letošním debutem Kubali, který zastřešil label Hakuna Kulala. Svou do extrému dotaženou odpověď na singeli, hudbu s až 300 BPM, přiveze DJ Diaki, v okrajových žánrech, mezi zběsilým grindcorem a tíživým doom metalem, balacuje i kapela Duma z Keni, jeden z vrcholů posledního ročníku Nyege Nyege.

Klíčová postava festivalu Catu Diosis uspořádala několik putovních djských workshopů pro ženy napříč kontinentem a její sety nenechají nikoho stát v klidu. Don Zilla je studiový manažer Boutiq Studios v srdci Kampaly, stálice na ugandské klubové scéně a jeho sety prosluly temnou kombinací dubstepu a zpomaleného d’n’b. Vrcholem programu ve spolupráci s Nyege Nyege a CTM bude speciální kolaborativní set DJ Scotch Egg & Khanja se zmíněnou MC Yallah. Z největšího města Brazílie dorazí angažovaná skupina Teto Preto se svým vystoupením na pomezí aktivistické performance, její členové Zopelar a Laura Diaz navíc vystoupí sólově na závěrečné párty festivalu, dívčí trio Rakta přiveze svůj hypnotický a děsivý death rockem řízlý postpunk.

V rámci propojení hlavních témat letošního ročníku festivalu Liminal a End to End proběhne v kultovním klubu Berghain večer nazvaný Transmediale. Mezi šesti vystupujícími najdeme kritika umělé inteligence Wesleyho Goatleyho s jeho komentovaným dialogem mezi Siri a Alexou, dvěma hlasovými moduly firem Apple a Amazon, berlínsko-londýnský kolektiv Demystification Comitee zas přiveze audiovizuální zhmotnění jejich studie ECHO FX o dopadu šíření dezinformací a reklamních kampaní na Brexit.

Johanna Bruckner svým multimediálním tanečním vystoupením upozorňuje, jaký dopad mají moderní technologie na intimní život jednotlivce. Berlínský elektronický projekt xin vystoupí se svým letošním debutovým LP, jehož veškerý výtěžek putuje výhradně na obnovení deštných pralesů, dvojice Patiño & Schuttel představí svou jedinečnou prostorovou instalaci pokoušející hranice mezi smíchem a výsměchem. Paul Purgas and James Ginzburg, známí jako Emptyset předvedou naživo své poslední album Blossoms, které vyšlo na Thrill Jockey.

Info

CTM Festival 2020
24. 1. - 2. 2. 2020
Berlín, Německo
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.

Eurosonic Moon 2020

Michal Pařízek 09.01.2020

Začátek nového roku trávíme tradičně v malebném, ale zmrzlém Groningenu. Úzké uličky starého města, kouzelná zátiší okolo kanálů, sýry, smažené ryby a hlavně desítky klubů...

Beck i Deftones na INmusic festivalu

redakce 08.01.2020

Chorvatský INmusic festival odhaluje prví pilíře letošního line-upu. Patnáctý ročník povedou Deftones, Beck a The Killers.