Zprávy / Festivalové

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.12.2019

Berlínský multižánrový festival CTM přidává k dříve oznámeným další várku interpretů do line-upu. Závěrem ledna se v různých berlínských prostorách krom vystoupení člena Modern Love Andyho Stotta, lebanonského milovníka devadesátkového minimalismu DJ Pleada, pokušitelé žánrů i genderu Born in Flamez nebo třeba undergroundového kolektivu Absurd Trax z Hong Kongu, odehrají i dva speciální večery s jasnou tematickou střechou.

V rámci letošního partnerství s kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů. Hibotep je hudební chameleonkou zakořeněnou v arabské a africké hudbě, ale svým rebelstvím popírající žánrová pravidla a limity. MC Yallah & Debmaster je duo ugandské zpěvačky a francouzského producenta, stvrzeno letošním debutem Kubali, který zastřešil label Hakuna Kulala. Svou do extrému dotaženou odpověď na singeli, hudbu s až 300 BPM, přiveze DJ Diaki, v okrajových žánrech, mezi zběsilým grindcorem a tíživým doom metalem, balacuje i kapela Duma z Keni, jeden z vrcholů posledního ročníku Nyege Nyege.

Klíčová postava festivalu Catu Diosis uspořádala několik putovních djských workshopů pro ženy napříč kontinentem a její sety nenechají nikoho stát v klidu. Don Zilla je studiový manažer Boutiq Studios v srdci Kampaly, stálice na ugandské klubové scéně a jeho sety prosluly temnou kombinací dubstepu a zpomaleného d’n’b. Vrcholem programu ve spolupráci s Nyege Nyege a CTM bude speciální kolaborativní set DJ Scotch Egg & Khanja se zmíněnou MC Yallah. Z největšího města Brazílie dorazí angažovaná skupina Teto Preto se svým vystoupením na pomezí aktivistické performance, její členové Zopelar a Laura Diaz navíc vystoupí sólově na závěrečné párty festivalu, dívčí trio Rakta přiveze svůj hypnotický a děsivý death rockem řízlý postpunk.

V rámci propojení hlavních témat letošního ročníku festivalu Liminal a End to End proběhne v kultovním klubu Berghain večer nazvaný Transmediale. Mezi šesti vystupujícími najdeme kritika umělé inteligence Wesleyho Goatleyho s jeho komentovaným dialogem mezi Siri a Alexou, dvěma hlasovými moduly firem Apple a Amazon, berlínsko-londýnský kolektiv Demystification Comitee zas přiveze audiovizuální zhmotnění jejich studie ECHO FX o dopadu šíření dezinformací a reklamních kampaní na Brexit.

Johanna Bruckner svým multimediálním tanečním vystoupením upozorňuje, jaký dopad mají moderní technologie na intimní život jednotlivce. Berlínský elektronický projekt xin vystoupí se svým letošním debutovým LP, jehož veškerý výtěžek putuje výhradně na obnovení deštných pralesů, dvojice Patiño & Schuttel představí svou jedinečnou prostorovou instalaci pokoušející hranice mezi smíchem a výsměchem. Paul Purgas and James Ginzburg, známí jako Emptyset předvedou naživo své poslední album Blossoms, které vyšlo na Thrill Jockey.

Info

CTM Festival 2020
24. 1. - 2. 2. 2020
Berlín, Německo
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.