Zprávy / Festivalové

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

Berlínský festival CTM rozšiřuje program o dva tematické věčery

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.12.2019

Berlínský multižánrový festival CTM přidává k dříve oznámeným další várku interpretů do line-upu. Závěrem ledna se v různých berlínských prostorách krom vystoupení člena Modern Love Andyho Stotta, lebanonského milovníka devadesátkového minimalismu DJ Pleada, pokušitelé žánrů i genderu Born in Flamez nebo třeba undergroundového kolektivu Absurd Trax z Hong Kongu, odehrají i dva speciální večery s jasnou tematickou střechou.

V rámci letošního partnerství s kolektivem Nyege Nyege uvede CTM několik interpretů. Hibotep je hudební chameleonkou zakořeněnou v arabské a africké hudbě, ale svým rebelstvím popírající žánrová pravidla a limity. MC Yallah & Debmaster je duo ugandské zpěvačky a francouzského producenta, stvrzeno letošním debutem Kubali, který zastřešil label Hakuna Kulala. Svou do extrému dotaženou odpověď na singeli, hudbu s až 300 BPM, přiveze DJ Diaki, v okrajových žánrech, mezi zběsilým grindcorem a tíživým doom metalem, balacuje i kapela Duma z Keni, jeden z vrcholů posledního ročníku Nyege Nyege.

Klíčová postava festivalu Catu Diosis uspořádala několik putovních djských workshopů pro ženy napříč kontinentem a její sety nenechají nikoho stát v klidu. Don Zilla je studiový manažer Boutiq Studios v srdci Kampaly, stálice na ugandské klubové scéně a jeho sety prosluly temnou kombinací dubstepu a zpomaleného d’n’b. Vrcholem programu ve spolupráci s Nyege Nyege a CTM bude speciální kolaborativní set DJ Scotch Egg & Khanja se zmíněnou MC Yallah. Z největšího města Brazílie dorazí angažovaná skupina Teto Preto se svým vystoupením na pomezí aktivistické performance, její členové Zopelar a Laura Diaz navíc vystoupí sólově na závěrečné párty festivalu, dívčí trio Rakta přiveze svůj hypnotický a děsivý death rockem řízlý postpunk.

V rámci propojení hlavních témat letošního ročníku festivalu Liminal a End to End proběhne v kultovním klubu Berghain večer nazvaný Transmediale. Mezi šesti vystupujícími najdeme kritika umělé inteligence Wesleyho Goatleyho s jeho komentovaným dialogem mezi Siri a Alexou, dvěma hlasovými moduly firem Apple a Amazon, berlínsko-londýnský kolektiv Demystification Comitee zas přiveze audiovizuální zhmotnění jejich studie ECHO FX o dopadu šíření dezinformací a reklamních kampaní na Brexit.

Johanna Bruckner svým multimediálním tanečním vystoupením upozorňuje, jaký dopad mají moderní technologie na intimní život jednotlivce. Berlínský elektronický projekt xin vystoupí se svým letošním debutovým LP, jehož veškerý výtěžek putuje výhradně na obnovení deštných pralesů, dvojice Patiño & Schuttel představí svou jedinečnou prostorovou instalaci pokoušející hranice mezi smíchem a výsměchem. Paul Purgas and James Ginzburg, známí jako Emptyset předvedou naživo své poslední album Blossoms, které vyšlo na Thrill Jockey.

Info

CTM Festival 2020
24. 1. - 2. 2. 2020
Berlín, Německo
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace