Zprávy / Nové desky

Bert & Friends s čerstvým klipem

Bert & Friends s čerstvým klipem

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.12.2018

Skupina podepsaná pod netradičním hitem Plody moří, který se minulý rok organicky šířil po sociálních sítích, se po roce vrací a na vlně tak trochu jiné estetiky představuje nový singl a klip Lupanárium.

Jejich koncerty jsou tak zpravidla zaplněné, ať už šlo třeba o vystoupení na festivalech United Islands či Žižkovské noci. Po roce práce Bert & Friends přichází s nástupcem loňského hitu - jestliže Plody moří měly nahlas a výrazně upozornit, že na české scéně vzniká dosti netradiční a přitom kvalitní hudební těleso, Lupanárium představuje samotnou esenci tvorby téhle kapely.

Je také hodně zvláštní, velmi sofistikované a barevné, ale tentokrát je hlavně hypnoticky upřímné. Text ve spojení s hudbou posluchači nabízí velikou směsici obrazů a pocitů (např. samotný název představuje archaické označení nevěstince), ve videoklipu kapela ovšem šla minimalistickou cestou, aby zbytečně nerušila atmosféru hudby samotné. Jak skladba postupně a pomalu graduje, postupně zjistíte, že je vám najednou tak nějak líp. U Plodů se posluchači smáli, u Lupanária se budou usmívat.

Info

Bert & Friends
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Zapomělsem vydává nové EP

redakce 13.10.2021

Zapomělsem je stesk jesenických Sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Kyber-elektronika od Urbanfailure

redakce 10.10.2021

Tvorba Urbanfailure je otvorenou Pandorinou skrinkou miešajúcich sa vplyvov. Techno, punk, metal, noise.

Dorota Barová vydává videoklip

redakce 05.10.2021

Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě.

Vydanie EP Veneer

redakce 04.10.2021

Od svojho predchodcu sa EP výrazne líši zvukovo, ubudlo gitarových plôch a objavilo sa viac syntetizátorových prvkov, skladby majú viac elektronickejší habit.

Nichi Mlebom vydává debutové album

redakce 03.10.2021

Album přináší uvolněný vibe podobný hudbě Khruangbin nebo NewDad, Julian však zůstává věrný svému vlastnímu rukopisu a autenticitě.

Dorota Nvotová vydáva a zahrá

redakce 03.10.2021

Hudba občas dostáva až filmovú atmosféru a necháva priestor na predstavivosť. Pomáha jej tiež neopakovateľnosť analógového záznamu.

Michal Mihok představuje elektronické album

redakce 01.10.2021

Jedna z variant, jak lze Mirroring vnímat, je hras čísly, kde se témata ve skladbách odráží různými směry navzájem, aby dala dohromady vyšší celek.

Frankie & The Deadbeats vydali debutové album

redakce 28.09.2021

Pětice hudebníků se spojila na popud frontmanovy touhy tvořit hudbu s jistou dávkou kýče, sebeironie a fascinace americkou popkulturou.

Vyšlo nové album Vladimíra Mišíka

redakce 28.09.2021

Repertoár alba Noční obraz tvoří Mišíkovy vlastní texty a zhudebněné básně Jana Skácela, Václava Hraběte, Jiřího Ortena a Františka Hrubína.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace