Zprávy / Festivalové

Beseda přiveze i podcasty

Beseda přiveze i podcasty

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.06.2023

Oslavou aktuálních proudů nezávislé hudby je festival Beseda, který už dříve ohlásil vystoupení dublinské kytarovky The Murder Capital, Special Interest z New Orleans nebo Mandy, Indiana z Manchesteru. Do hudebního programu, kde nechybí zavedená jména ani hudební objevy, nově přibyli Horňácká cimbálová muzika Kubíci, rapperka Wodehn a písničkáři. Jubilejní 30. ročník Besedy se uskuteční 4. a 5. srpna v moravském Tasově.

více o festivalu zde

V programovém bloku tzv. Apollónovy návštěvy pořadatelé ctí podobná východiska jako v hudebním výběru, kde reflektují aktuální dění na domácí scéně. Hostem moderátora Radia Wave Petra Boušky v seberozvojovém podcastu Balanc bude psychoterapeutka Ema Sikora. Tématem budou vztahy, rozchody i trendy v lásce a seznamování. Oblíbený pořad ArtCafé na ČRo3 Vltava pravidelně vyvětrává rozhlasový mikrofon v hudebních dílech Ondřeje Bambase. Do Tasova přijede s tématem ArtCafést: 30 let vs. 30. tisíc lidí a jeho hosty budou ředitel trenčínského festivalu Pohoda Michal Kaščák a ředitel Besedy Pavel Uretšlégr.

Hudební publicista Karel Veselý a básník a promotér Lubomír Dítě přivezou živé natáčení oblíbeného podcastu Rapspot o českém rapu. Eva Klíčová a Jan Bělíček se ve svém literárním podcastu TL;DR, který připravují pro internetový deník Alarm, pobaví o knižních novinkách. Okamžitý low-fi muzikál pro tři hlasy zosobní obnovené improvizační Dekadentní divadlo Beruška herců a hudebníků Jiřího Nezhyby, Petra Marka a Prokopa Holoubka. A v neposlední řadě svou novou knihu Velmi pozdní odpoledne o vlně MeeToo a genderových nerovnostech představí filmový kritik, novinář a pedagog Kamil Fila.

Info

Beseda
4.–⁠5. 8. 2023
Tasov u Veselí nad Moravou
Fb událost

foto © se svolením festivalu Beseda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beseda odkrývá program

redakce 07.12.2023

Festival Beseda vstupuje do čtvrté dekády existence a ohlašuje první jména.

Rock for People přidává nejen The Offspring

redakce 05.12.2023

The Offspring vystoupí vedle Bring Me the Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace